Rallijkross: Jānis Baumanis uzvar Eiropas čempionāta posmā Rīgā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.09.2021
18:35

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis pēc kopumā spēcīgas nedēļas nogales Biķernieku trasē sasniedza uzvaru Eiropas čempionāta Latvijas posmā. Jānis sacīksti pamet ar maksimālo punktu skaitu čempionāta ieskaitē: uzvara kvalifikācijas braucienu summā, pusfinālā un finālā.

Baumanim šī ir sestā uzvara Eiropas rallijkrosa čempionātā, un pirmā kopš 2015. gada Zviedrijas posma. Tosezon Jānis kļuva par Eiropas čempionu Super 1600 klasē.

Ar pilnpiedziņas Supercar/RX1 automašīnu Baumanis guvis savu ceturto pjedestālu un pirmo uzvaru: līdz šim pasaules čempionāta ieskaitē sasniegta viena otrā vieta un divas trešās pozīcijas.

Sestdien Biķerniekos Baumanis saka daudzsološi, pirmajā kvalifikācijā sasniedzot otro vietu aiz komandas biedra Andreasa Bakerūda. Otrais brauciens gan ar kontaktcīņām, kas deva sērijā sesto pozīciju un bažas, ka nonākšana ārpus labāko grupas var turpināt bojāt rezultātu atlikušajos braucienos. Tomēr svētdienas atlikušie divi priekšbrauciena nesa spožu latvieša sniegumu savu skatītāju priekšā: uzvara un otrā vieta atlikušajās sērijās, kas deva arī pirmo pozīciju kvalifikācijas kopsummā. Savā pusfinālā Baumanis paveica maksimumu, gūstot uzvaru, arī finālā lielisks brauciens un sasniegta sen gaidīta uzvara.

Pēc šī panākuma Jānis Eiropas čempionāta kopvērtējumā pacēlies uz ceturto vietu. Turklāt līdzšinējo līderu mainīgās sekmes ievērojami satuvinājuši vadošos braucējus punktu izteiksmē. Par līderi kļuvis Fabjēns Pailērs (Biķerniekos otrais, 62 punkti sezonā), seko Bakerūds (netika finālā, 60), Andrea Dibūrs (ceturtais, 54), Baumanis (48), Tomass Brintesons (netika finālā, 46) un Rīgā nestartējušais Renē Minihs (41).

Edija Oša starts Eiropas čempionātā sarūpējis rezultātus, šķiet, atbilstošus prognozētajam: ar joprojām jauno un niķus rādošo mašīnu 19 dalībnieku konkurencē kvalifikācijā gūtas 17-16-16-15 pozīcijas, kas posmu ļāva noslēgt 15. vietā. Formāli divi kopvērtējuma punkti rokā. Interesanti, ka Edijs Rīgas posmu noslēdza priekšā krietni pieredzējušākajam lietuvietim Pauļum Pleskovam, kurš posmā palika 16. vietā. Šī bija Oša otrā vizīte Eiropas rallijkrosa čempionātā. 2017. gadā viņš startēja Rīgas posmā Super 1600 klasē, kurā 28 dalībnieku konkurencē tika sasniegta 24. vieta.

Aiz Baumaņa finālā finišēja Pailērs un zviedrs Peters Hedstrēms, finālā tika arī Dibūrs, Siverts Svardāls un ar pseidonīmu Csucsu startējošais ungārs. Jāņa komandas biedrs Bakerūds posmā septītajā vietā.

Pasaules minimumā uzvaras Gronholmam un Kristofersonam

Pasaules rallijkrosa čempionāts šogad ar desmit, vienpadsmit dalībnieku “kuplo” dalībnieku skaitu rada vilšanos šajā ziņā. Tomēr pozitīvi, ka cīņas par vadošajām pozīcijām Rīgas posmā atdzīvojušās, jo līdz šim dominējušie brāļi Timijs un Kevins Hanseni Latvijas posmos tika izsisti no uzvaru sliedēm. Sestdien Hanseni tika uz pjedestāla, taču viņiem priekšā finišēja Niklāss Gronholms. Svētdien uzvara beidzot arī titulētā Johana Kristofersona rokā, otrais – Gronholms, Timijs Hansens trešais. Brāļi gan joprojām ir divvadībā pasaules čempionāta kopvērtējumā: T. Hansenam 130 punkti, seko K. Hansens (113), Kristofersons (110), Gronholms (107). Šie četri, šķiet, arī būs čempionāta medaļu dalītāji, jo sekotāji gan punktu, gan reālo spēku samēru ziņā nav regulāri pjedestāla pozīciju dalītāji.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv