Rallijkross: Jānis Baumanis „zaudē” vienu no titula konkurentiem

Viesturs Saukāns  21.09.2015 11:14 2

Pēc Spānijas posma Eiropas čempionāta Super 1600 klasē dominējušais un uzvarējušais Andrea Dibūrs neizturēja tehniskās komisijas pārbaudi. Viņa uzvara saglabāta, taču francūzim atņemti par fināla uzvaru gūtie astoņi punkti Eiropas čempionātā. Līdz ar to Dibūrs izkrīt no kopvērtējuma trijnieka un vairs nav drauds kopvērtējuma līderim Jānim Baumanim.

Pēc Spānijas sacīkstes Baumaņa pārsvars pirms Dibūra „neveiksmes” bija 26 punkti pār ungāru Kristianu Šžabo un 28 punkti pār Dibūru (126:110:108). Tas nozīmēja, ka, ar atlikušo iegūstamo 30 punktu maksimumu abi sekotāji saglabāja teorētiskas cerības uz titulu. Pēc punktu anulēšanas Dibūrs (100) kopvērtējumā aizslīd aiz Ulrika Linnemana (104) un Ņikitas Misjuļas (102). Līdz ar to vienīgais Baumaņa konkurents cīņā par titulu ir Šžabo.

Jānim Baumanim pēdējā posmā Itālijā nepieciešama 12. vieta kvalifikācijā, ja Šžabo gūst punktu maksimumu – 16 punktus par uzvaru kvalifikācijas summā, sešus par uzvaru pusfinālā un astoņus par uzvaru finālā. Jāatzīst gan, ka šogad Baumanim ne reizi nav bijusi tik slikta sacīkste, savukārt Šžabo vēl nekad demonstrējis tik spīdošu rezultātu.

Eiropas čempionāta pēdējais posms norisināsies Itālijā, Frankjakortas trasē oktobra vidū.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***