Rallijkross: Jūlijā 333 trasē Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta posms

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.07.2015
11:23

Pēc divām nedēļām – 18.-19. jūlijā — Latvijā pulcēsies Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa un kroskartu līderi, lai aizvadītu 2015. gada NEZ Rallijkrosa un Kroskartu čempionāta posmu sporta kompleksā 333. Uz starta paredzēts ap simts dalībnieku liels pulks, tajā skaitā autosportā slavenā Solbergu ģimene.

NEZ (Ziemeļeiropas zona) Rallijkrosa čempionātam Latvijas sacīkste būs otrais posms no četrām cīņām. Nedēļu pirms sacīkstes 333 trasē seriāls startēs Lietuvā, savukārt augustā ar posmu pāri noslēgsies Dānijā un Norvēģijā. NEZ Kroskartu čempionātā Latvijas sacīkste būs trešā no četrām – jau aizvadīts posms Zviedrijā, otrā tikšanās Lietuvā, bet Latvijas posmam sekos izšķirošās cīņas Norvēģijā.

NEZ Rallijkross ik gadu Latvijā pulcē Baltijas, Krievijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas un Dānijas sportistus. Seriāls norisinās četrās automašīnu klasēs: priekšpiedziņas NEZ Super 1600, vienas ass piedziņas NEZ 2000 un NEZ Open, kā arī pilnpiedziņas NEZ SuperCar klasē. Līdzšinējās sezonas tendences, kā arī maijā 333 trasē notikušās Autocross.lvRX Cup sacensības parāda, ka strauji augusi Latvijas sportistu interese par rallijkrosu un NEZ seriālu. Latvijas puse reģiona kaimiņiem plāno likt pretī vairākas vienas ass piedziņas automašīnas, kā arī lielisku SuperCar komandu – Agris Brediks, Jānis Borševskis un citi ir gatavi uzņemt sacensības viesus.

NEZ Kroskartu čempionāta posms Latvijā nav aizvadīts vairākus gadus. Šajā laikā seriāls ievērojami progresējis – Skandināvijas posmos dalībnieku skaits pārliecinoši pārsniedz 100 dalībniekus, savukārt jūlija sacīkstē 333 trasē paredzēta aptuveni 60 dalībnieku cīņa. Kroskartu klasē čempionāta ieskaites klases ir CK 125, CK 250 un CK 650, taču kategorijas pavada arī apvienotā bērnu CK Mini/80 klase.

CK 125 klasē uz starta stāsies arī Olivers Solbergs – pasaules rallija un rallijkrosa čempiona Petera Solberga dēls, kurš ar kroskartu klašu palīdzību strauji tuvojas karjerai rallijkrosā. Vēl tiks precizēta Solbergu ģimenes pārstāvju ierašanās Latvijā, tomēr skaidrs, ka Olivera tēvs Peters pēc iespējas cenšas būt klāt dēla cīņās.

Sporta komplekss 333 pēdējos gados strauji attīsta savu rallijkrosa trasi, tāpēc rallijkrosa aplis gūst arvien lielāku popularitāti gan Latvijas, gan ārvalstu rallijkrosa braucēju vidū.

„Ar nepacietību gaidām NEZ Rallijkrosa atgriešanos 333 trasē, jo šogad tas būs vēl iespaidīgāks nekā Latvijā līdz šim esam piedzīvojuši! Sagaidām, ka divās dienās pulcēsim rekordlielu dalībnieku un apmeklētāju skaitu gan no Latvijas, gan ārvalstīm, tostarp panākumiem bagātus un pat leģendārus autosporta pasaules pārstāvjus”, atzīmē sporta kompleksa 333 vadītājs, autosportists Haralds Šlēgelmilhs. „Jaudīgas sacensības, pārsteigumi no Latvijas autosporta zvaigznēm un atpūtas iespējas visai ģimenei veidos aizraujošas divas dienas Latvijā lielākajā rallijkrosa notikumā šovasar!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv