Rallijkross: Jūlija beigās Latvijā NEZ Rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms

Viesturs Saukāns  27.06.2014 15:50 7

25. un 26. jūlijā Latvijā tiks aizvadīts NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Sacīkste, kas norisināsies sporta kompleksā 333, pie Rīgas, būs seriāla pēdējais posms, kurā, visticamāk, tiks noskaidroti šā gada Ziemeļeiropas rallijkrosa čempioni.

Sākotnēji sporta kompleksā Mūsa paredzētā sacīkste pārcelta uz 333 trasi. Sporta komplekss 333, attiecīgi, ļoti enerģiski ķeras pie trases gatavošanas – grunts daļa iegūs jaunu frēzētā asfalta kārtu, bet kartinga trases platākās un ātrākās daļas kalpos par asfaltētā seguma sektoriem. Sporta komplekss 333 apsver iespēju turpmāk pilnveidot un veicināt rallijkrosa trases attīstību savā teritorijā.

NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāts šogad sastāv no četriem posmiem – aizvadītajā nedēļas nogalē Dānijā startēja pirmais posms, šonedēļ Norvēģijā – otrais posms, bet jūlija otrajā pusē notiks Lietuvas un Latvijas sacensības. Seriālā ik gadu piedalās visu trīs Baltijas valstu, Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Dānijas sportisti. Čempionāts allaž kalpojis kā labs treniņu poligons pirms sportistu lielākiem mērķiem starptautiskajā arēnā. Seriālā savulaik startējuši šobrīd pasaules rallijkrosa elitē esošie Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kā arī pirms vairākiem gadiem Eiropas čempionāta trases izmēģinājušie Jānis Aleksejevs, Reinis Safonovs un citi.

Latvijas posms norisināsies 25. un 26. jūlijā. Piektdienas novakarē paredzēta sportistu reģistrācija, bet sestdien – sacensību programma ar trim kvalifikācijām, pusfināliem un fināliem. Čempionāta klases – NEZ Super 1600 (priekšpiedziņa, motora darba tilpums līdz 1600 kub. cm), NEZ 2000 (vienas ass piedziņa, motora darba tilpums līdz 2000 kub. cm), NEZ Open (aizmugures piedziņa) un NEZ Supercar (pilnpiedziņa).

Informācija: www.laf.lv un www.autocross.lv

 • Māris

  žel ka sacensības notiks sesdien :(

 • Folkreiss nebūs bonusā?

  • Ar Avon slikiem – maucam!:D Ja nopietni, pasākums vienā dienā paredzēts, līdz ar to vietas nebūs. Bet vēl tiek štukots, mazums, varbūt kādu best of the best kolektīvu izsauksim.

 • Māris

  Viestur, varbūt ir kādi jaunumi par dalībniekiem uz Lietuvas un Latvijas posmu?

  • Zviedrijā satiku pa kādam “tā gala” piparam – norvēģi riktējas uz šamo pusi. Lietuvai esot 4 NOR pieteikumi šobrīd, bet gala iznākums jau, protams, pēdējā brīdī.

 • Māris

  Izskatās ka NEZ rallijkross izmirst, dalībnieku aktivitāte maza, Norvēģi, Dāņi pa savu pusi, Lietuvieši un pāris Latvieši pa savu, ja uz Lietuvas posmu piesakās 3 letiņi-krietni par maz…Ko Viesturs šajā visā var pateikt?

  • Baigi negribu teikt, ka izmirst, tas ir tāds pats, kāds tas ir visu laiku. Vienkārši mūsu pusē sadalījušās prioritātes: pāris čaļi metuši mieru, pāris čaļi devušies lielajā pasaulē (Reinis, Jānis, Mārtiņa centieni Challenge). Drīzāk ir īpatnēji visa reģionu rallijrosa situācija kopumā – kad paskatās apkārt, nekur jau nekas baigi neplaukst un nezeļ, ar atsevišķiem izņēmumiem, kā pāris valstīs SuperNational, bet vēl pāris Super1600. Ja salīdzinām dalībnieku daudzumu NEZam ar to pašu Centrāleiropu, vai, vēl trakāk, Challenge, kas it kā pretendē uz vēl plašāku līmeni, statistika nav tā sliktākā. Rezumējot – ir vecais stāsts: Eiropas un PČ dalībniekiem zemāku līmeni nevajag, tāpat kā spēcīgāko nacionālo čempionātu braucējiem šo vienu soli uz augšu nevajag. Līdz ar to visi centieni pa vidu izveidot kādu starpposmu sanāk mākslīgi. Bet mums to vajag, jo patiesībā NEZs ir izaudzinājis daudzus mūsējos situācijā, kad mums šī sporta valstī pa īstam tā arī nav bijis. Vērojam igauņus – viņiem NEZU nevajag ne rīkot, ne īsti piedalīties, jo ir spēcīgs nacionālais čempionāts + stiprākie jau ir Eiropā.
   Bet, tas ko es jūtu, Latvijas NEZa posms pārsteigs! :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***