Rallijkross: Jūlija beigās Latvijā NEZ Rallijkrosa čempionāta izšķirošais posms

Viesturs Saukāns  27.06.2014 15:50 7

  Rallijkross, Ziņas

25. un 26. jūlijā Latvijā tiks aizvadīts NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms. Sacīkste, kas norisināsies sporta kompleksā 333, pie Rīgas, būs seriāla pēdējais posms, kurā, visticamāk, tiks noskaidroti šā gada Ziemeļeiropas rallijkrosa čempioni.

Sākotnēji sporta kompleksā Mūsa paredzētā sacīkste pārcelta uz 333 trasi. Sporta komplekss 333, attiecīgi, ļoti enerģiski ķeras pie trases gatavošanas – grunts daļa iegūs jaunu frēzētā asfalta kārtu, bet kartinga trases platākās un ātrākās daļas kalpos par asfaltētā seguma sektoriem. Sporta komplekss 333 apsver iespēju turpmāk pilnveidot un veicināt rallijkrosa trases attīstību savā teritorijā.

NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāts šogad sastāv no četriem posmiem – aizvadītajā nedēļas nogalē Dānijā startēja pirmais posms, šonedēļ Norvēģijā – otrais posms, bet jūlija otrajā pusē notiks Lietuvas un Latvijas sacensības. Seriālā ik gadu piedalās visu trīs Baltijas valstu, Krievijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas un Dānijas sportisti. Čempionāts allaž kalpojis kā labs treniņu poligons pirms sportistu lielākiem mērķiem starptautiskajā arēnā. Seriālā savulaik startējuši šobrīd pasaules rallijkrosa elitē esošie Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, kā arī pirms vairākiem gadiem Eiropas čempionāta trases izmēģinājušie Jānis Aleksejevs, Reinis Safonovs un citi.

Latvijas posms norisināsies 25. un 26. jūlijā. Piektdienas novakarē paredzēta sportistu reģistrācija, bet sestdien – sacensību programma ar trim kvalifikācijām, pusfināliem un fināliem. Čempionāta klases – NEZ Super 1600 (priekšpiedziņa, motora darba tilpums līdz 1600 kub. cm), NEZ 2000 (vienas ass piedziņa, motora darba tilpums līdz 2000 kub. cm), NEZ Open (aizmugures piedziņa) un NEZ Supercar (pilnpiedziņa).

Informācija: www.laf.lv un www.autocross.lv