Rallijkross: Klāt Latvijas čempionāta starts!

Viesturs Saukāns  02.05.2019 09:29 2

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Rīgā startē Latvijas rallijkrosa čempionāts, kas būs arī pirmais posms NEZ Kroskartu čempionātā.

Latvijas rallijkrosa cīņu Super 1600 klasē ar divu igauņu palīdzību astoņi dalībnieki. Lai gan pirmais posms prognozēm nav pateicīgs, gribas domāt, ka galvenie uzvaras dalītāji būs līdzšinējie – Arnis Odiņš, Roberts Vītols un Edijs Ošs. Visi trīs veikuši uzlabojumus tehnikai, Odiņš ticis pie jauna auto, nopietni gatavojoties čempiontitula aizstāvībai. Intrigu sarūpēs arī Jāņa Spundiņa gaidāmā cīņa pie Peugeot stūres.

Touring klase kā ierasts neprognozējama. Lai gan tā ir zaudējusi vairākus spēcīgus braucējus (Jānis Ikers, Kristaps Grunte, Viktors Ellers, Māris Druva un vēl pa kādam), klasē esošie un klāt nākušie rada gana daudz intrigas. Jānis Olle, Raivis Galviņš, Juris Spīķis ar Ford Puma, Jānis Miščenko, Raimonds Mūrnieks un citi – kurš no viņiem būs pirmais? Nav viegls jautājums, kas arī bija jāpierāda.

LADA RX klasē 18 pieteikumu, un arī šeit pagaidām prognozēt uzvarētāju grūti. Pamainījies sastāvs arī līderu pulkā. Ļoti iespējams, ka sezonu ar panākumu varētu sākt Kristaps Kapačs, Emīls Krūmiņš, igaunis Sigmars Tammemēgi, Ivars Joelis…

Open RX klase izvērtusies ļoti raiba. No deviņiem pieteikumiem tikai divi latvieši – Jānis Veģeris un no Touring klases pārnākušais Kristaps Grunte, pārējie braucēji no Lietuvas un Igaunijas, ar niansi, ka Marts Tikerbārs turpinās startēt ar Latvijas licenci. Šķietami pilnpiedziņu braucēji Veģeris, Arvids Galinis, Tikerbārs, arī Svens Orass būs galveno favorītu lomā. Taču dažkārt kvalitatīva vienas ass mašīna ar labu braucēju var sarūpēt pārsteigumus.

BMW RX 3000 klasei gaidāma debija. Pagaidām gan tikai divi pieteikumi, taču vispārējās prognozes liecina, ka šai klasei vajadzētu uzņemt apgriezienus un kļūt masveidīgi apmeklētai. Gaidāms Andra Krieviņa un Daiņa Valeiņa duelis.

Vairāk nekā 70 dalībnieku NEZ kroskartu klasēs. Visintriģējošākā šķiet būs Xtreme kategorija, kurā arī visvairāk Latvijas braucēju. Starp 25 pieteiktajiem braucējiem Jānis Baumanis, Ronalds Baldiņš, Ingus Beļakovs un Reinis Nitišs. Vienīgais Latvijas pārstāvis 650 klasē būs Dāvis Tobiass, vēl mūsējie arī Mini klasē – autokrosa Mini bagiju braucēji Emīls Mirošņiks, Henrijs Mūrnieks un Linards Jasons.

Sacīkste Biķernieku trasē norisināsies abas dienas – sestdien un svētdien.

2 responses to “Rallijkross: Klāt Latvijas čempionāta starts!”

  1. Imants says:

    Ko tad Grunte ar savu BMW dara open klase? Gan jau kluda pieteikuma

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru