Rallijkross: Kurzemnieku armāda uz Poliju

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.03.2019
12:23

Latvijas rallijkrosa braucēji azartiski meklē iespējas izmēģināt spēkus starptautiskajā arēnā. Eksperimentu startēt Polijas čempionātā šogad plāno veikt Jānis Ikers, Uldis un Krists Valteri un Viktors Ellers.

Kuldīgas puses braucēji pēc lielākiem un mazākiem panākumiem Latvijas sacensībās meklē jaunus izaicinājumus. Ikers, kurš 2017. gadā kļuva par Latvijas rallijkrosa kausa ieguvēju, bet pērn, jau čempionāta statusā, Touring 2000 klasē guva Latvijas čempiona titulu, gan neprognozē, par ko īsti viņš un pārējā komanda varētu cīnīties Polijā. Jānis atzīmē, ka kaut ko plānot nevar gan tāpēc, ka trases nav pazīstamas, gan tāpēc, ka īsti nav skaidrs Polijas braucēju spēku samērs.

Lai gan Polija ir krietni lielāka par Latviju, valstī ir trašu deficīts – septiņi posmi notiek Slomžinā, Torunā un vienā gadījumā arī Lietuvas Vilkičos. Sezona sāksies ar sacīksti aprīļa sākumā Slomžinā, beigsies oktobra sākumā Torunā.

Kopā ar Ikeru cīņās uz Poliju dosies arī tēvs un dēls Valteri un Viktors Ellers, kurš pērn Latvijas čempionātu noslēdza prestižā sestajā vietā Touring 2000 klasē.

Polijas čempionātā latviešu mašīnām paredzēta SuperNational klase, kurā pulcējas vienas ass piedziņas automašīnas ar motoru darba tilpumu līdz pat 5000 kub. cm. Atsevišķi tiek izdalītas trīs apakškategorijas: līdz 1600 kub.cm, no 1600 līdz 2000 kub. cm un Open kategorija, kurā ir auto no 2000 līdz 5000 kub. cm.

Kopumā Polijas čempionātā ir piecas ieskaites – SuperCars, vārda vislepnākajā nozīmē; SuperCarsLight – vecākas/vienkāršākas pilnpiedziņas mašīnas (restriktors 33mm, bez sekvenciālajām ātrumkārbām); minētā SuperNational, RWD Kausa klase BMW e36 mašīnām (līdz 2000 kub.cm, monoriepas) un SC Kauss – FIAT Seicento klase (klasīte?) ar motora darba tilpumu līdz 1108 kub.cm (monoriepas).

Jānis Ikers atzīmē, ka komanda apsver iespēju startēt arī Baltijas rallijkrosa kausa posmos, kuri pa vienam notiks visās trīs Baltijas valstīs un Polijā. Tiesa, šobrīd ir organizatoriski sarežģījumi Baltijas kausu legalizēt starptautiskajā kontekstā. Šķiet, negaidītu sāpi šajā tēmā sajutuši partneri NEZ aizjūras zemēs. Taču darbs tēmā, cik zināms, Baltijas pusē turpinās.

Latvijas sportistu migrācija uz ārzemēm ir zināms zaudējums plaukstošajam Latvijas rallijkrosa čempionātam. Tomēr gaidāmā sezona Latvijā solās būt pietiekami aizraujoša, lai līdzjutēji varētu izbaudīt kā nacionālo sezonu, tā latviešu startus ārvalstīs.

Polijas rallijkrosa čempionāta kalendārs

1.posms: 6.-7. aprīlis – Slomžina

2.posms: 27.-28. aprīlis – Toruna (kopā ar Centrāleiropas Zonas (CEZ) posmu)

3.posms: 25.-26. maijs – Slomžina (kopā ar CEZ)

4.posms: 22.-23. jūnijs – Toruna

5.posms: 27.-28. jūlijs – Vilkiči (kopā ar Lietuvas čempionātu)

6.posms: 7.-8. septembris – Slomžina

7.posms: 5.-6. oktobris — Toruna

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv