Rallijkross: Labākais rezultāts no latviešiem Ošam, paliekam bez uzvarām

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.07.2015
23:16

NEZ Rallijkrosa un Kroskartu sacīkste 333 trasē, lai arī kopumā labi izdevusies, sportiski Latvijas braucējiem nenesa veiksmi – mājinieki palika bez uzvarām. Lai gan uzvaras bija vairāk nekā iespējamas vismaz trīs klasēs, labāko rezultātu sasniedza NEZ 2000 klases braucējs Edijs Ošs, gūstot otro vietu.

NEZ Super 1600 klasē Reinis Safonovs dominēja kvalifikācijā, taču fināla pirmajā pagriezienā, kamēr Reinis cīnījās par līderpozīciju, viņa mašīnā trāpīja Artūrs Pumpurs. Rezultātā nelielā burzmā vadībā nonāca lietuvietis Laurins Diržininks, bet Safonovs iesprūda aiz konkurentiem. Cīņas turpinājumā Reinis pārliecinoši izcīnīja trešo vietu, tomēr tas nebija labākais, kas Safonova cīņā tika prognozēts. Uzvaru guva Diržininks, aiz sevis atstājot dāni Danielu Sveningsenu. Pumpurs ceturtajā vietā.

NEZ 2000 klasē favorīts bija Juris Spīķis. Taču drastiskie NEZ rallijkrosa noteikumi par pāragriem startiem finālā iznīcināja Jura sacīksti. Spīķis pieļāva falšstarta kļūmi, kas nozīmēja fināla beigas.

Tā kā otrs galvenais Latvijas favorīts Edijs Ošs visu nedēļas nogali cīnījās ar tehnikas problēmām, par galveno uzvaras pretendentu kļuva dānis Rasmuss Nilsens. Viņš arī guva uzvaru, taču lieliski pastrādāja Ošs – ar ātrumkārbas problēmām un bez stūres pastiprinātāja Edijs sasniedza otro vietu, pa ceļam apdzenot citu Dānijas braucēju Robertu Algrenu Jensenu. Ar Jensenu par trešo vietu ilgstoši cīnījās Edgars Kokorišs, taču nelaikā notrūkusi pusass izjauca šo cīņu – Edgars finišā piektais, palaižot garām arī lietuvieti Mindaugu Sidabru.

NEZ Open klasē Ola Froshaugs nebija apturams – sasniegta pārliecinoša uzvara. Aiz viņa cīņas bija atraktīvākas. Vispirms Kristaps Grunte uzsāka cīņu ar Crazy Mike par trešo vietu, līdz soms izstājās ar tehnikas problēmām. Grunte ķēra arī otrajā vietā braucošo Mikaelu Personu, taču nepaspēja tikt līdz zviedram – Persons otrais, Kristaps – trešais.

NEZ SuperCar klasē galvenais favorīts uz uzvaru bija Agris Brediks. Sevišķi pēc tam, izstājās viņa principiālais konkurents Šarūns Gliks – trešajā kvalifikācijā neizturēja motors. Taču Agrim nebija lemts uzvarēt – jau stāvot uz fināla starta Bredika mašīnai tika konstatēta elektronikas problēma, un pēc pirmā pusapļa Brediks izstājās.

Vadībā nonāca igaunis Andri Ouns, kurš pirmo vietu turēja līdz pat pēdējam aplim. Taču tad viņam ceļu garām atrada tautietis Marts Tikerbars, nonākot vadībā. Ouna apjukumu pēdējā pagriezienā izmantoja arī soms Ville Mikola, par mašīnas puskorpusu finišējot priekšā Ounam.

Brrediks klasificēts piektajā vietā, bet citu latviešu šajā posmā uz starta nebija.

Kroskartos labāko rezultātu no latviešiem sasniedza CK 650 braucējs Dāvis Tobiass, gūstot atzīstamu ceturto vietu. Devītais CK 250 klasē Viesturs Kalniņš, kuram pēc sadursmes kartam bija elektrības problēmas. CK 125 klasē Ingus Beļakovs piedzīvoja tehnikas problēmas, gūstot tikai 13. vietu. Marko Priednieks tehnikas problēmu dēļ nekvalificējās B finālam. Žēl, ka spēcīgi braucēji netika pie rezultātiem, kurus bija pelnījuši!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv