Rallijkross: Latvieši aizvada cienījamu pašmāju posmu

Viesturs Saukāns  18.09.2017 14:08 0

  Rallijkross, Ziņas

Latvijas rallijkrosa braucēji pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā Rīgā aizvadīja cienījamu sacīksti. Augstākos rezultātus sasniedza Jānis Baumanis pasaules Supercar klases ieskaitē un Juris Spīķis Eiropas Super 1600 – abiem piektā vieta.

Baumanis aizvadīja vienu no savām labākajām Supercar sacīkstēm, smagā pusfinālā nodrošinot fināla starta iespēju. Pēc lieliska starta Jānis piektais, kas ir viņa otrs augstākais rezultāts pasaules čempionāta posmos.

Otrs Latvijas Supercar braucējs Reinis Nitišs pēc atzīstamas astotās vietas kvalifikācijas summā savā pusfinālā palika pēdējais, nekvalificējoties finālam.

Super 1600 klasē viens no čempiontitula pretendentiem Artis Baumanis droši sasniedza finālu, taču pēc droseles defekta pusfinālā komanda nepaspēja sagatavot mašīnu finālam. Rezultātā Artim šoreiz jāiztiek bez fināla. Rezultāts arī iedragā viņa izredzes uz čempiontitulu, jo uzvaru guva komandas biedrs un sīvākais konkurents Kristians Šžabo.

Spožu sniegumu kvalifikācijā demonstrēja Arnis Odiņš, kvalificējoties devītajā vietā. Taču tikt ārā no pusfināla neizdevās – pirmais aiz svītras. Kvalifikācija nervozāka izvērtās Jurim Spīķim, taču arī viņš tika gan pusfinālā, gan vēlāk arī finālā, sasniedzot lielisku piekto vietu.

Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs Eiropas čempionāta debijas sacīkstēs netika pusfinālā, taču gan viens, gan otrs demonstrēja debitantiem cienījamu ātrumu.

Supercar pasaules čempionāta ieskaitē priekšlaicīga par čempionu kļuva Johans Kristofersons, kurš panākumu sasniedza līdz ar uzvaru Latvijas posmā. Sacīkste kļuva zīmīga ne tikai ar lielisku organizāciju, bet arī ar vienu no skaļākajām pasaules rallijkrosa avārijām – atslēgas kaulu pusfināla pēcstarta sadursmē lauza Peters Solbergs.

Dalies ar šo ziņu