Rallijkross: Nitišs uzvar Norvēģijā! (18:10)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.05.2012
12:30

Norvēģijā, Momarkenas trasē notiek NEZ rallijkrosa čempionāta otrais posms. NEZ 1600 klasē startē Reinis Nitišs un Reinis Safonovs, bet NEZ 2000 klasē uz starta Mārtiņš Porietis.

18:10: Reinis Nitišs guva pārliecinošu uzvaru NEZ 1600 klasē, A finālā par septiņām sekundēm apsteidzot otrās vietas guvēju Robertu Āmodtu. Trešajā vietā lietuvietis Ernests Staponkus, bet ceturtais – Reinis Safonovs, kurš finālā uzlabojis savu sniegumu pēc sarežģītas kvalifikācijas. Reinis A finālā iekļuva ar B fināla palīdzību. NEZ 2000 klasē Mārtiņš Porietis, uzvarējis B finālā, A fināla sacīkstē sasniedzis septīto vietu. Latvieši noslēguši NEZ čempionāta ziemeļvalstu tūri, bet tituli izšķirsies Baltijā – jūlijā Lietuvā un Latvijā. Nitišs ir NEZ 1600 klases pārliecinošs līderis un galvenais klases favorīts. Porietim ir izredzes uzlabot situāciju kopvērtējumā, jo Baltijā vairs nebūs tik nomācošs aizmugures piedziņas braucēju pārsvars šajā klasē. Reinim Safonovam, šķiet, daudz darba pirms došanās uz kādu no Eiropas čempionāta posmiem.

17:30: Otrajā braucienā Latvijas sportistu rezultātu tendences līdzšinējās. Nitišs otrajā kvalifikācijā atkal bija labākais klasē, turklāt, būdams devītais absolūti, viņš priekšā palaidis tikai NEZ 4WD un NEZ Open klases braucējus. Safonovs pēc divām sērijām ir devītais klasē un 45. absolūti. Porietis savā vērtējumā pēc diviem braucieniem ir septītais. Pagaidām nav apstiprinājušās ziņas par Porieša pirmā brauciena rezultāta anulēšanu, kā ziņots iepriekš – rīkotāju mājas lapā rezultāti par to neliecina. Tomēr pastāv iespēja, ka pāragri publicēti neoficiālie rezultāti, bet lēmums par Mārtiņa brauciena anulēšanu pieņemts pēc tam.

13:30: NEZ rallijkrosa čempionāta otrajā posmā aizvadīta pirmā kvalifikācijas sērija. Sestdien laika kontrolē Reinis Nitišs bija ātrākais, Reinis Safonovs – devītais NEZ 1600 klasē. Mārtiņam Porietim vieta līderu pulkā NEZ 2000 klasē. Šodienas pirmajā kvalifikācijas sērijā Nitišs 16 dalībnieku konkurencē guvis pirmo vietu, Safonovs savā pirmajā šīs sezonas startā desmitais. Porietis sasniedza finišu piektajā vietā, tomēr viņa rezultāts tika anulēts, jo, izvairoties no sadursmes Mārtiņš bija spiests otrreiz izbraukt Džokera apli. Šodien vēl atlikušas divas kvalifikācijas un fināli. Nedēļas nogalē trasē startē ap pusotru simtu dalībnieku, jo vakar aizvadīts Norvēģijas nacionālā čempionāta posms.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv