Rallijkross: Latvieši Dānijā debitē godam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.05.2021
20:25

Latvijas rallijkrosa braucēji Ronalds Baldiņš un Reinis Nitišs debijas sacīkstes RallyX Nordic seriālā aizvadījuši cienījami, uzrādot rezultātus kroskartu klases braucēju pulka vidusdaļā.

Sestdien Dānijā, Nisumas trasē startēja RallyX Nordic čempionāts, nedēļas nogales garumā tika aizvadīti pirmie divi seriāla posmi.

Sestdien, aizvadot pirmo posmu, abi latvieši apstājās pusfinālos, paliekot pirmie aiz svītras katras savā braucienā. Kvalifikācijas braucienos Nitišs uzrādīja piekto un divas 11. vietas 24 dalībnieku konkurencē, kvalifikācijas summā uzrādot astoto pozīciju. Arī Baldiņš startēja godam, sasniedzot braucienos, attiecīgi, desmito, 14. un astoto vietu, kvalifikāciju noslēdzot 12. pozīcijā.

Katrs savā pusfinālā latvieši guva trešo vietu – vienu pozīciju aiz finālistu pulka (trīs pusfināli, katra brauciena pirmie divi veido fināla sešinieku). Ar šādu sniegumu Reinis pirmajā posmā sasniedzis devīto vietu, bet Ronalds – 11. pozīciju. Kroskartu klasē pirmās piecas pozīcijas guva zviedri, ar uzvarētāju Isaku Reiersenu priekšgalā.

Supercar klasē uzvaru sasniedza Zviedriju pārstāvošais Freisers Makkonels, pārspējot pasaules rallijkrosa čempionu Johanu Kristofersonu.

Svētdien viss sākās no jauna, braucējiem Nisumā aizvadot otro RallyX Nordic čempionāta posmu. Pirmajā kvalifikācijā Baldiņš sasniedza desmito pozīciju, bet Nitišam 16. vieta. Līdzīgs scenārijs arī otrajā kvalifikācijā, kurā Ronaldam devītā vieta, bet Reinis turpināja krist rezultātu tabulā, sasniedzot 18. pozīciju. Toties trešajā braucienā Nitišs uzrādīja piekto rezultātu, kas ļāva kvalifikāciju noslēgt 12. vietā. Arī Baldiņam pēdējā braucienā labākais dienas rezultāts – astotā vieta, astotais arī trīs braucienu summā. Abi latvieši devās uz pusfināliem.

Savā pusfinālā Reinis Nitišs guva ceturto vietu, finālā netiekot. Ronalda Baldiņa pusfināls noslēdzās ar diskvalifikāciju par uztriekšanos braucējam, kura kroskarts bija apstājies turpat Ronalda priekšā. Latvieši formāli noslēdz posmu 11. un 12. vietā – vispirms Baldiņš, Nitišs aiz viņa.

Ronalds savā Facebook profilā pēc sacīkstes komentē Dānijā piedzīvoto: “Pirmkārt, vēlos pateikt paldies par atbalstu, jutu to visas nedēļas nogales garumā! Diemžēl abu dienu sacīkstēs netikām pierādīt savas spējas fināla braucienos. Šeit konkurence ir smaga, pavisam cits braukšanas stils, cīņas ir sīvas un konkurenti neļauj atslābt, spriedze katrā trases līkumā. Rezumējot šīs dienas pusfinālu – emocijas ir dalītas, jo bijām diezgan tuvu finālam. Pirmā apļa otrajā līkumā viens no braucējiem apstājās, uzbraucu virsū, līdz ar ko tiku izslēgts no brauciena, neiegūstot punktus pusfinālā. Kronis iepriekšminētajam – brauciena laikā pazuda bremzes. Skaidrs ir viens – ar šiem vīriem sacīkste nav viegla, bet pozitīvi ir tas, ka spējam cīnīties līdzās! Tiekamies trasē – cerams jau pavisam drīz!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv