Rallijkross: Latvieši iegriežas Polijas rallijkrosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.10.2021
17:40

Pirms pāris sezonām Latvijas sportistu starts Polijas rallijkrosa čempionātā bija regulārs, pat sasniedzot šīs valsts seriāla kopvērtējuma medaļas. Vispārējā situācija gan ceļošanu svešumā ierobežoja, un mūsu braucēju starti Polijā virs nenotika. Taču aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas pārstāvji atkal nonāca Polijā, Slomžinas trasē.

Uz starta gan Polijas rallijkrosa čempionāta, gan autokrosa kausa posmā stājās Ronalds Baldiņš, attiecīgi, ar Supercar klases Ford Focus un Xtreme klases bagiju. Valmierietis startēja godam abās ieskaitēs, rallijkrosā gūstot otro vietu astoņu dalībnieku konkurencē, bet Xtreme klasē gūta uzvara.

Rallijkrosā pirmajā braucienā izstāšanās pēc gandrīz piedzīvota kūleņa, bet nākamajos trijos braucienos sasniegtas ceturtās vietas. Savā pusfinālā Baldiņš finišu sasniedza trešajā vietā, nokļūstot arī finālā. Labs rezultāts nāca vissvarīgākajā braucienā – sasniegta otrā pozīcija, kuru sākotnējie rezultāti īsti pat nesolīja.

Sešu dalībnieku konkurencē ar bagiju gan Baldiņš nebija apturams, nodemonstrējot mājiniekiem spilgtāko iespējamo rezultātu – pārliecinošas uzvaras visos trīs kvalifikācijas braucienos un finālā. Tā kā Polijas vizītei bija arī zināmi “saimnieciskie mērķi”, titulētais kroskarts palika poļu zemē, Ronalds to pārdevis.

“Saimnieciskie mērķi” bija arī Arnim Odiņam un viņa komandai, kura devās uz Slomžinu ar savu Latvijas čempionāta Super 1600 uzvarētājauto Peugeot 207. To uz šo sacīksti noīrēja Lukašs Tiškevičs, kurš sezonas laikā startēja SuperNational un SN-2000 klases ieskaitē, bet pēdējā posmā, saglabājot iespēju startēt SuperNationals, pēdējo posmu aizvadīja SN-1600 ieskaitē.

Lielajā SuperNationals vērtējumā  viņš sasniedza sesto vietu, bet SN-1600 klasē, uzvarējis visos kvalifikācijas braucienos, Tiškevičs triumfēja arī finālā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv