Rallijkross: Latvieši, kuriem noderētu NEZ Rallijkrosa Somijas posms

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.08.2016
14:58

NEZ Rallijkrosa čempionāts pēc viesošanās ar diviem posmiem Latvijā devās uz Dāniju. Šajā tūrē devās arī divi Latvijas braucēji Arnis Odiņš un Edijs Ošs. Atlicis viens posms Somijā un, pētot kopvērtējumu pēc trim sacensībām, vairākiem Latvijas braucējiem būtu pa spēkam sasniegt labus rezultātus, ja pēdējais posms tiktu apmeklēts. Kam Hivinkē posms noderētu?

Šogad NEZ čempionāta kalendārs latviešiem ir izdevīgāks nekā iepriekšējās sezonās, jo kalendārā nav tālā un dārgā Norvēģijas posma, savukārt tā vietā nācis Somijas posms. Tas ir krietni sasniedzamāks, jo, pirmkārt, pati Somija ir krietni tuvāka un šķietami lētāka nekā vikingu zeme, otrkārt, trase no Helsinkiem ir aptuveni 60 kilometru attālumā, tātad nav gluži jāveic vizīte pie Santaklausa aiz Polārā loka. Sacīkste notiks 17. un 18. septembrī.

Kopvērtējumā vismaz trijās no četrām klasēm Latvijas sportisti var tikt pie medaļām. Šobrīd gan plānu doties uz Somijas posmu izteicis vienīgi Arnis Odiņš NEZ Super 1600 klasē. Taču salīdzinoši tuvais posms nekaitētu vēl dažiem.

NEZ Super 1600 klasē šobrīd top-6 ir trīs Latvijas braucēji, turklāt salīdzinoši tuvu trijniekam. Igaunis Andre Kurgs ar interesanto uzvaru Dānijā sakrājis 47 punktus un, šķiet, ir ceļā pēc čempiona titula. Taču sekotājai Lisei Marijai Sandmo ir 39 punkti, Kallem Markanenam -37, seko Eliss Dukaļskis (35), Odiņš (34) un Reinis Safonovs (29). Reinim aizķerties aiz medaļām būtu ļoti sarežģīti, taču Elisam un Arnim Somija varētu dāvāt labu izdevību. Objektīvi gan arī jāsaka, ka trijniekā esošie ārvalstnieki nav nejauši – nešaubīgi spēcīgi braucēji.

Jāņem vērā, ka somu rīkotāji ir nedaudz satraukušies par NEZ Super 1600 klases iespējamo dalībnieku sastāvu – viņu mājās šādu mašīnu gandrīz nav (neskatoties uz SET Promotion tradīcijām). Viņi plāno piesaistīt vietējā rallijkrosa čempionāta jauniešu klasi, kura startē ar ļoti kontrolētām, izmaksu ziņā lētām standarta automašīnām, apautām ar ielas riepām – šāds risinājums palielinātu kvantitāti, bet diez vai kvalitāti, kas nozīmē, ka latviešiem viņus vajadzētu varēt apbraukt.

NEZ 2000 klasē no visiem neglābjami aizbēguši Kristians Sandmo un Deniss Kristensens, ar, attiecīgi, 55 un 51 punktu. Viņu duelis pēdējā posmā būs aizraujošs, lai gan Sandmo šķiet izteikts favorīts.

Taču cīņa par medaļām ir tikpat aizraujoša, cik amizanta. Somam “Crazy Mike”, kā arī Raimondam Mūrniekam un Artūram Pumpuram ir pa 25 punktiem katram. Tātad bronza spīd jebkuram no viņiem. Latvijā redzētais pat liktu domāt, ka latviešiem drīzāk nekā Somijas braucējiem, ja viss notiek pēc plāna. 22 punkti ir Viesturam Tilgasam – vēl viens, kam Somijas posms varētu būt apmeklēšanas vērts.

NEZ Open klasē čempions jau zināms – ar trim uzvarām trijos posmos titulu sasniedzis Ola Froshaugs. Norvēģim šis ir jau astotais NEZ čempiontituls pēc kārtas. Kopš viņa pirmā titula 2009. gadā viņš vairs nav uzvarēts.

Šobrīd otro un trešo vietu ar 30 punktiem dala soms Raimo Kautio un šā gada rallijkrosa debitants Edmunds Ērglis. 28 punkti ir vēl vienam somam Kristianam Losleinam, bet 23 punkti ir zviedram Mikaelam Personam. 20 punkti  – pērnā gada bronzas medaļniekam Kristapam Gruntem. Ja abi latvieši dotos uz Somiju, kauja ar mājiniekiem būtu vairāk nekā aizraujoša!

NEZ SuperCars klasē gan mūsējiem īsti vairs nekas nespīdētu, pat, ja kāds vēlētos vēl sasmelt izlieto. Dānijā klasē bija tikai divi braucēji – igaunis Andri Ouns un norvēģis Frode Ālbergs, kuriem tad arī jau gandrīz iezīmētas pirmās divas vietas. Par trešo vietu savās mājās vajadzētu spēkoties somiem Tēmu Patsi, Villem Mikolam un Joni-Pekam Rajalam, kuri ir desmit punktu robežās.

Skaidrs, ka šis viss ir slēpts Latvijas braucēju aģitējums doties uz Somijas cīņām – lielā mērā tieši tāpēc, ka šis posms ir ģeogrāfiski un, attiecīgi, finansiāli realizējams. Un, ja godīgi, patriotisms liek griezt zobus vērojot valstu vērtējumu: šobrīd Norvēģija ir neaizsniedzama (201 punkts). Taču tas, ka Somija (133) ir par 10 punktiem priekšā Latvijai (123), savukārt Igaunija (120) ir tikai trīs punktus aiz mums cīņā par otro, trešo un “nekādo” ceturto vietu, izraisa kaujinieciskas sajūtas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv