Rallijkross: Latviešiem cienījama sezonas pirmā sacensību diena

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.04.2018
19:29

Latvijas rallijkrosa braucēji Jānis un Artis Baumaņi un Reinis Nitišs aizvadījuši ļoti cienījamu pirmo sacensību dienu pasaules un Eiropas čempionāta posmā Barselonā. Eiropas ieskaitēs Artis ir līderis, Reinis trešais, bet pasaulē Jānis sestajā vietā.

Pasaules un Eiropas Supercar braucēji šodien aizvadīja divas kvalifikācijas, bet Super 1600 jau veikuši trīs no četriem braucieniem. Diena bija slapja, vējaina un trase dubļaina, līdz ar to sarežģīta.

Jānis Baumanis pirmajā braucienā uzrādīja piekto rezultātu, taču pēc trasi norobežojošo riepu aizķeršanas viņš saņēma piecu sekunžu sodu, kas viņu atbīdīja uz septīto vietu. Zaudējums nav liels – dažkārt šāds sods braucēju rezultātos var nodzīt pavisam zemu lejā. Otrajā braucienā Baumanis bija devītajā vietā, lielā mērā nerealizējot potenciālu, jo kopš starta iesprūda aiz lēnāk braucošā Grosē-Žanīna. Taču summā salīdzinoši stabilais sniegums devis vietu vadošajā sešiniekā.

Sērijās uzvaras guva EKS Audi braucējs Matjass Ekstrems un PSRX Volkswagen pilots Peters Solbergs. Pēc pirmās dienas Solbergs pirmais, Ekstrems otrais, bet seko Johans Kristofersons (visi trīs rallijkrosa pasaules čempioni), Andreass Bakerūds, Kevins Hansens un Baumanis. Pie pārsteigumiem jāpieskaita Peugeot Total vājais starts – Timijs Hansens astotais, bet Sebastjēns Lēbs 11. vietā. Vislabākais izrādījies trešais pilots Kevins Hansens.

Salīdzinoši cienījama debija izdevusies GC Competition komandas Renault Megane automašīnām – Grosē-Žanīns ir septītais, Gerlēns Šišerits – desmitajā vietā. Mazāk spožs sniegums debijā Hyundai i20 mašīnām – Niklāss Gronholms un Timurs Timerzjanovs 12. un 13. vietā no 17 braucējiem. Tomēr šī diena nav rādītājs mašīnu jaudām un ātrumiem trases seguma dēļ.

Reinis Nitišs 26 dalībnieku konkurencē pirmajā braucienā uzrādīja 11. rezultātu, kas šķita mulsinoši vājš rezultāts. Šajā sērijā uzvaru guva Antons Marklunds.

Toties otrajā braucienā Reinis veica izcilu braucienu, pārliecinoši sakaujot savus grupas biedrus, bet par sekundi arī otro vietu guvušo Marklundu. Šāds sniegums Nitišu uztrieca trešajā pozīcijā – aiz Marklunda un sev labi pazīstamā no Super 1600 laikiem Ulrika Linnemana. Sešiniekā arī Ola Froshaugs, Tomass Brintesons un Filips Gērmans.

Super 1600 klasē, kā ierasts, ļoti mainīgi rezultāti. Artis Baumanis guvis pārsvaru pār konkurentiem, jo viņam bija ne tikai ātrums, kas noteikti atrodams arī citiem, bet arī stabilitāte.

Pirmajā braucienā par pārsteigumu parūpējās debitants Aidars Nurijevs, kurš guva uzvaru. Taču turpinājums viņa cīņām bija bālāks – 18. vieta otrajā kvalifikācijā, un izstāšanās pēc kļūdas trešajā.

Otrajā braucienā uzvaru guva Espens Isaksetre, kurš finišēja priekšā Artim Baumanim – gan rezultātu tabulā, gan abu kopīgajā braucienā.

Trešais brauciens Arta izpildījumā bija perfekts, uzvara rokā. Tiesa, sekotājs Žimijs Terpero zaudēja tikai sekundes desmitdaļu, taču uzvara līdz ar to vēl jo saldāka. Pēc trim braucieniem Baumanis ir klases līderis. Viņš visus braucienus veicis top-5 (piektā, otrā, pirmā vieta). Artis ir gandrīz vienīgais braucējs, kurš šajā posmā visos braucienos bijis top-10! Visi pārējie līderi kādā no braucieniem ieslīdējuši otrajā desmitā, vienīgi Isaksetre vēl iekļaujas statistikā, jo pēdējā braucienā bija tieši desmitais.

Kopvērtējumā aiz Baumaņa un Isaksetres seko Gergelijs Martons, Janno Ligurs, Terpero un Ondžejs Smetana.

Latviešiem ļoti cienījams sākums. Svētdien sola sausu laiku un spēku samēri var izmainīties jaudīgākajām mašīnām par labu. Vai tas izmainīs arī mūsu sportistu sniegumu, diena rādīs!

ŠEIT PIRMĀS DIENAS LIVE TEKSTA LENTA – KOMENTĀRI, FAKTI

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv