Rallijkross: Latviešiem dubultuzvara pirmajā Rīgas RallyX posmā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.07.2022
19:55

Lielisku sniegumu RallyX Nordic piektajā posmā Rīgā, Biķernieku trasē demonstrēja Latvijas kroskartu braucēji, sasniedzot dubultuzvaru: Reinis Nitišs pirmais, Ronalds Baldiņš otrais. Finālā tika arī Jānis Baumanis, bet 2WD Open klasē par mata tiesu aiz pjedestāla palika Kristaps Grunte.

Viens no svarīgākajiem secinājumiem pēc piektdienas cīņas: šī bija izcila rallijkrosa sacensība tieši sportiskā ziņā, kurā katrs brauciens, katra klase bija tik tiešām baudāma. Subjektīvs vērtējums – pēdējā laika starptautiskie rallijkrosa notikumi šķiet vai nu pārāk prognozējami, vai nu kā izrāde garlaicīgi. Taču piektdiena Biķerniekos bija tik tiešām īpaša un aizraujoša. Kā izteicās kāds mūsu sporta speciālists: “kā pasaules čempionāts laikā, kad tas tuvojās saviem ziedu laikiem!” Vienkāršs, īsts rallijkross. Skaisti!

Turklāt Latvijas sportistu sniegums bija tik tiešām atzīstams – gan pārliecinoši braucieni, gan lieliski pārvarēti zaudējumi, kad tādi bija.

Kroskartu klasē Ronalds Baldiņš bija pārliecinošs kvalifikācijas braucienos. Sasniedzis divas uzvaras un vienu trešo vietu, Ronalds uzvarēja kvalifikācijas kopvērtējumā, vēlāk arī savā pusfinālā. Reiņa Nitiša cīņa bija sarežģītāka. Pirmajā braucienā Reinis tikai desmitais, bet otrajā nolūza priekšējais ritenis, kas lika izstāties. Trešajā sērijā trase Nitiša braucienā bija nedaudz mitra, kā rezultātā pat pārliecinošs brauciens grupas ietvaros bija vājš kopējā vērtējumā – tikai devītais. Veiksme palīdzēja iekļūt top-12, kas veidoja divus pusfinālus – 11. vieta trīs priekšbraucienu summā. Taču pusfinālā viss mainījās – Nitišs izspēlēja savu braucienu tik veiksmīgi, ka finišēja vien 0,4 sekundes aiz Baldiņa.

Kvalifikācijās labu sniegumu demonstrēja arī Jānis Baumanis. Pēc 12. vietas pirmajā cīņā sekoja ceturtā un sestā vieta nākamajās sērijās, kas arī Jānim deva iespēju startēt pusfinālā. Viņa pusfināls sākās ar pamatīgu konkurentu grūstīšanos un pozīciju maiņām pirmajos pagriezienos. Baumaņa reakcija uz apkārt notiekošo bija izcili aukstasinīga, kas ļāva nonākt otrajā vietā un pozīciju smagā cīņā noturēt līdz finišam – arī viņš finālā.

Kroskartu finālbrauciens bija aizraujošs, taču bija sajūta, ka vislabāk no latviešiem braucienu kontrolē Baldiņš. Taču, kad Džokeru kampaņas bija veiktas un atlika vien sasniegt finišu, izrādījās, ka visiem priekšā ir Nitišs, kurš pārspēja Baldiņu par 0,7 sekundēm: Reinis pirmais, Ronalds otrais. Sekotāju grupā Baumanis finišēja piektais, vien 0,6 sekundes no pjedestālu sasniegušā Patrika Halberga un 1,8 sekundes aiz uzvarētāja Nitiša. Lielisks Latvijas sportistu sniegums savās mājās, 17 dalībnieku konkurencē.

2WD Open klasē ātrs bija Kristaps Grunte, otrajā un trešajā sērijā uzrādot otro rezultātu. Taču daudz sapostīja pirmais brauciens, kurā Kristaps tiks diskvalificēts par labākas vietas iegūšanu pēc konkurenta izstumšanas. Kvalifikācijas summā septiņu dalībnieku konkurencē Gruntem piektā vieta.

Finālā Kristaps visa brauciena laikā pretendēja uz pjedestālu, finišā trešo vietu guvušajam Joni Pekam Rajalam piekāpjoties par 0,3 sekundēm. Uzvara Viktoram Johansonam ar atraktīvo Mercedes, otrajā vietā Timijs Enlunds.

Supercar klase šajā posmā nebija pārstāvēta pārāk kupli, tomēr izrāde vienalga tika sarūpēta pārliecinoša. Priekšbraucienos neuzvarams bija Niklāss Gronholms, saspēkojot pārējos astoņu konkurentos visās kvalifikācijās. Taču fināla pirmajā aplī Jurijs Beļevskis sarīkoja pamatīgu grautiņu, kā rezultātā trases malā palika gan Gronholms, gan Ole Kristians Veibijs, kurš kvalifikāciju noslēdza trešais – divi favorīti ārā! Beļevskis finišēja pirmais, taču par saviem varoņdarbiem saņēma diskvalifikāciju. Rezultātā Rīgas posmā uzvaru sasniedza Tomass Brintesons, aiz sevis atstājot Enco Idi un Filipu Gērmanu.

Crosskart Junior klasē, kurā bija visvairāk dalībnieku, pirmajā trijniekā visi Somijas braucēji, ar Jonatanu Ililammi priekšgalā.

RallyX čempionāta braucējiem sestdien brīva diena brūču laizīšanai, bet svētdien jāaizvada otrs Rīgas posms. Tajā paredzēta Edija Oša pievienošanās Supercar klases cīņām. Tiesa, Edijam sestdien vēl Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrā posma sacīkste turpat Biķerniekos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv