Rallijkross: Latviešiem godalgas, Rīgas posms izdevies

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.08.2011
10:58

(LAF ziņojums presei) Nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku trasē aizvadītajā NEZ rallijkrosa otrajā posmā otrās vietas izcīnīja Jānis Spīķis (NEZ 2000) un Ilgonis Krūmiņš (NEZ Open), trešo vietu NEZ 1600 klasē sasniedza Reinis Safonovs un NEZ 2000 Jānis Berķis, bet Latvijas komanda astoņu valstu konkurencē sasniedza otro vietu, piekāpjoties Norvēģijas vienībai.

NEZ 1600 klasē līdz fināliem par galvenajiem favorītiem kļuva Latvijas braucējs Reinis Safonovs, lietuvietis Vaids Navicks un dānis Sorens Mortensens. Viņi visi bija uz pjedestāla arī čempionāta pirmajā posmā Lietuvā, savukārt Rīgā sasniedza A fināla pirmo starta rindu. Finālā vadībā nonāca Mortensens, līderpozīciju nosargājot līdz finišam. Cīņā par otro vietu Navicks apspēlēja Safonovu, turklāt Reinis pēdējā aplī piedzīvoja mašīnas pusass defektu, kā rezultātā finišu sasniedza lēnā gaitā. Ceļā uz finišu viņu apsteidza Krievijas braucēja Tatjana Jeļisejeva, atņemot Safonovam pjedestāla pozīciju.

Pēc finiša tika saņemts protests pret Jeļisejevu par igauņa Arvo Kaska izsišanu no trases fināla pirmajos apļos. Protests tika apmierināts un Tatjana zaudēja trešo vietu, kurā, līdz ar to, tomēr nonāca Safonovs.

Pēc diviem (no četriem) NEZ čempionāta posmiem klases līderpozīcijā atrodas Navicks (37 punkti), seko Mortensens (35) un Safonovs (32).

NEZ 2000 klasē kvalifikācijā šķietami dominēja Latvijas sportisti, tomēr A finālā vadībā nonāca norvēģis Eriks Svartass. Pirmajā aplī gan norvēģis izslīdēja, bet viņa neveiksmi papildināja Jāņa Spīķa atspiešanās pret mašīnas aizmuguri, kas nozīmēja, ka norvēģis trasē tika apgriezts. Spīķis nonāca vadībā un pozīciju neatdeva līdz pat finišam. Svartass sīvā cīņā ar Jāni Berķi guva otro vietu.

Arī šajā klasē pēc finiša tika saņemts protests – Svartass uzskatīja, ka Spīķis viņu sagriezis, iegūstot labāku pozīciju. Komisāri, noskatoties incidenta video, atzina Jāņa pārkāpumu un pieņēma lēmumu rezultātu tabulā Spīķi novietot aiz cietušā braucēja. Tātad Svartass pirmais, Spīķis – otrais, Berķis – trešais.

Neveiksmes piedzīvoja divi galvenie favorīti no Latvijas – Mārtiņš Porietis jau fināla startā piedzīvoja tehnikas problēmas, bet pirmā posma uzvarētājs Reinis Nitišs guva tehnikas bojājumus pēc sadursmes startā un kontakta ar trases apmali.

NEZ rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā līderis ir Svartass (33), taču situācija ir ļoti blīva, jo Berķis norvēģim zaudē vienu punktu, Nitišs – divus.

NEZ Open klasē galvenie divi favorīti bija pērnā gada čempions un Rīgas posma uzvarētājs norvēģis Ola Froshaugs un Latvijas braucējs Ilgonis Krūmiņš. A fināla startā vadībā nonāca Froshaugs un, ar katru apli atraujoties, svinēja pārliecinošu uzvaru. Krūmiņš ātri samierinājās ar otro vietu, jo, abiem tiekoties trešajā kvalifikācijā Ilgoņā mēģinājums cīnīties ar Froshaugu nebija veiksmīgs. Trešo pozīciju sasniedza soms Joke Kallio, kurš sīvā cīņā aiz sevis noturēja norvēģi Egilu Iversenu.

Kopvērtējumā Froshaugs līderis ar 37 punktiem, seko Krūmiņš ar 31. Trešo vietu ar 25 punktiem dala Kallio un Iversens.

NEZ 4WD klasē galvenie favorīti bija norvēģiete Kamilla Antonsena un soms Silvo Vītanens, taču neviens no viņiem pie uzvaras netika. Vītanens piedzīvoja tehnikas problēmas fināla startā, savukārt Antonsenu finālā pārsteidza daudzsološais igauņu jaunais talants Stens Oja. Igaunis apdzina Antonsenu tiešā cīņā, un guva uzvaru. Kamilla – otrā, bet trešais – lietuvietis Kazimiers Gudžjūns. Labākais no Latvijas braucējiem Aldis Zēbergs guva piekto vietu.

NEZ 4WD kopvērtējumā Antonsena un Oja dala līderpozīciju ar 36 punktiem – abiem pirmajos posmos pa uzvarai un otrajai vietai. Trešajā vietā nonācis Gudžjūns (27).

Kroskartu CK 125 NEZ vērtējumā uzvara Dāvim Tobiasam, otrais – Ingus Beļakovs, trešais – norvēģis Karls Henriks Līče (Latvijas ieskaitē trijniekā Dzintars Ramats, Tobiass un Emīls Misiņš). CK 250 klasē labākie norvēģi Haralds Engrrūds un Matjass Mihaelsens, kā arī Latvijas braucējs Jānis Baumanis, kurš sestdien pirmajā kvalifikācijā piedzīvoja kūleni. CK 650 klasē uzvara norvēģim Tomasam Lohnem, kam sekoja igauņi Marti Seps un Pēps Langeprons.

NEZ rallijkrosa valstu ieskaitē šis posms noslēdzās ar Norvēģijas uzvaru (55 punkti). Latvija otrajā vietā (47), bet trešo vietu sasniedza Igaunijas komanda. Kopumā bez šīm valstīm uz starta stājās arī Lietuvas, Somijas, Dānijas, Krievijas un Baltkrievijas sportisti.

Atlikušie divi NEZ rallijkrosa čempionāta posmi notiks septembra vidū Norvēģijā un Dānijā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv