Rallijkross: Latviešiem Kehala veiksmi nenesa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.09.2020
13:55

Lai gan NEZ Baltijas rallijkrosa čempionāta posms, kas bija paredzēts sestdien, tika pārcelts uz oktobra sākumu Elvā, Igaunijas un Lietuvas čempionāta sacīkste tur noritēja kā plānots. Uz starta bija arī divi Latvijas braucēji Edijs Ošs un Jānis Baumanis. Taču abu sacīkste neizvērtās veiksmīga.

Piektdienas pēcpusdienā Baltijas cīņas nācās atcelt, jo Latvijas valdība pieņēma ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību – no Igaunijas atbraukušajiem jāatrodas divu nedēļu pašizolācijā. Tas lika vairākiem Latvijas braucējiem piektdien pusceļā griezties atpakaļ un doties mājup, savukārt tie, kuri jau bija trasē un aizvadīja treniņus, bija spiesti steidzami evakuēties, lai līdz pusnaktij būtu atgriezušies Latvijā.

Tiesa, Edijs Ošs un Jānis Baumanis palika Kehalā, lai aizvadītu Igaunijas un Lietuvas čempionāta posmu. Ošs startēja Supercar klasē, pirmajā kvalifikācijas braucienā gūstot otro vietu, tikai par 0,6 sekundēm piekāpjoties līderim Andri Ounam. Taču problēmas otrajā braucienā iznīcināja rezultātu, un trešajā kvalifikācijā Edijs uz starta vairs neizbrauca. Rezultātā Ošs palika pēdējā, devītajā vietā.

Jānis Baumanis Xtreme klasē 20 dalībnieku konkurencē pēc kvalifikācijas braucieniem bija 13. vietā, bet savā pusfinālā sasniedza ceturto pozīciju, par četrām sekundēm atpaliekot no trešo vietu guvušā konkurenta. Līdz ar to Jānis palika bez fināla cīņas.

Lai gan vēl ir cerības glābt NEZ Baltijas čempionāta finālu, kurā latvieši spēlē vadošās lomas gandrīz visās klasēs, Kehalas posma nonākšana “pašizolācijā” ir trieciens pa regulāro Igaunijas čempionāta dalībnieku pozīcijām. Līdz šim visos posmos Touring car klasē bija startējis pagājušā gada Igaunijas čempions Kristaps Grunte, kurš pirms Kehalas posma kopvērtējumā bija trešais. Taču nestartētā sacīkste ievērojami samazinājusi Kristapa cerības uz medaļām kaimiņu čempionātā. Ja līdz Elvas posmam situācija ar ierobežojumiem uzlabosies, kas gan ir maz ticams, Gruntem būs ļoti svarīga sacīkste – viņam būs jācīnās gan par kopvērtējuma uzvaru NEZ Baltijā, gan medaļu Igaunijas čempionātā.

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv