Rallijkross: Latviešiem Norvēģijā veiksmes trūkums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.09.2011
19:55

NEZ rallijkrosa čempionāta trešajā posmā Norvēģijā, Momarkenas trasē demonstrēja potenciālu, taču nerealizēja to spilgtos rezultātus. Smagāko fiasko nācās piedzīvot Ilgonim Krūmiņam, kurš no 15. vietas laika kontrolē noslīdēja uz 28. pozīciju pēc divām kvalifikācijām.

Ilgonis stāsta sīkāk: „Sacīksti iznīcināja uznākušais lietus. Tas bija tik spēcīgs, ka braucieni tika atlikti uz stundām trim. Līdz ar to arī tika nolemts atcelt vienu kvalifikācijas sēriju. Man atlikušajās divās neveicās – vienā iesprūdu aiz lēna konkurenta, kas neļāva uzrādīt ātru laiku. Otrā man priekšā viens apmeta kūleni un atkal sabojāja rezultātu. Turklāt mājinieki mūs apspēlēja riepu ziņā – tā kā trase bija ļoti slapja, norvēģiem bija kaut kādas īpašas riepas šādiem gadījumiem, līdz ar to mēs netikām līdzi.”

Lielākās cerības tika liktas uz NEZ 2000 klasi, kurā latvieši veiksmīgi cīnījās pirmajos divos posmos. Taču Momarkenas trase parocīgāka bija vietējiem, ar aizmugures piedziņas spēkratiem braucošajiem sportistiem. Jau startā, iespraucoties starp latviešiem un pirmajā līkumā pagrūstoties, norvēģi aizbrauca pirmajās trijās vietās. Vistuvāk konkurentiem bija Mārtiņš Porietis, viņam ceturtā vieta, taču līdz finišam ceļu garām sāncenšiem tā arī neatrada. Mārtiņš teica: „Labāk punkti par ceturto vietu, nekā pilnīgi tukšā!”. Līdzīgi sacensība risinājās arī Jānim Berķim. Uzsākot veiksmīgi kvalifikācijas braucienus, sasniedzot tajos pirmās vietas un uzrādot ātrāko apļa laiku, Jānis fināla starta taisnē izcīnīja otro vietu, taču pirmajā līkumā maigi, bet nepiekāpīgi tika izstumts ārmalā. Garām tika visi sāncenši. Līdz rūtotajam karogam tika apdzīti divi konkurenti, tomēr ar to nepietiek cīņai par čempiona titulu. Trešajam latvietim Mārim Ločmelim fināls arī nebija veiksmīgs, tikai septītā vieta.

Šonedēļ Dānijā notiks pēdējais seriāla posms. Cik zināms, Nisumā startēs Krūmiņš, Ločmelis un Porietis, bet Berķi un Andri Maševski aizstās Dāvis Tobiass, kurš Dānijā ieradīsies kā NEZ kroskartu CK 125 čempionāta līderis.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv