Rallijkross: Latviešiem svarīgs posms Igaunijas rallijkrosa čempionātā

Viesturs Saukāns  09.08.2019 20:15 0

  Rallijkross, Ziņas

Arnis Odiņš un Toni Reunanens būs atslēgas piloti Igaunijas Super 1600 medaļu dalīšanā (Foto: Marko Leesi)

Sestdien Kehala Ring trasē tiks aizvadīts Igaunijas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms, kas būs svarīgs Latvijas sportistiem cīņā par kopvērtējuma pozīcijām katram savā klasē. Uz starta tradicionāli Arnis Odiņš (Super 1600), Kristaps Grunte (Touringcar) un Jānis Veģeris (Supercar).

Rakveres posms ir seriāla priekšpēdējā sacīkste, tāpēc, saprotams, katrs iegūtais vai zaudētais kopvērtējuma punkts šķiet klašu situāciju ietekmējošs. Visi trīs mūsu sportisti ir ar uzdevumu medaļu sadales kontekstā.

Super 1600 klasē Arnis Odiņš pirms šīs sacīkstes kopvērtējumā ir trešais. Visai tālu no sekotājiem aizbēdzis līderis Mihails Simonovs, bet Toni Reunanens, Odiņš un Janno Ligurs ir četru punktu robežās viens no otra cīņā par otro vietu kopvērtējumā. Šķiet, par galveno favorītu šajā kompānijā būtu uzskatāms Ligurs, taču ne latvietis, ne soms slavenajam igaunim bez cīņas nepiekāpsies. Arnis skaidro, ka uz šo posmu dodas maksimāli iespējamā kaujas gatavībā – pilns mehāniķu sastāvs, jaunas riepas, absolūta gatavība. Ja šis posms noslēdzas ar neveiksmi, cerības uz medaļām var izzust gandrīz neglābjami. Ja šis posms izdodas veiksmīgs, pēdējās sacīkstes uzdevumi medaļas nodrošināšanai var būt nedaudz atvieglinātā režīmā.

Touringcar klasē Kristaps Grunte ir čempionāta līderis, turklāt ar cienījamu pārsvaru pār sekotājiem – 16 punkti pār Rommi Puku ir vairāk nekā puse no vienā posmā iegūstamo punktu skaita. Ja pārsvaru izdosies palielināt, pēdējais posms arī Kristapam varētu būt veicam nevis “par katru cenu”, bet ar apdomu un aprēķinu.

Jānim Veģerim Supercar klasē šī būs izšķiroša, jo labs rezultāts būs pēdējā iespēja saglabāt izredzes uz kādu no medaļām. Jānis kopvērtējumā ir piektajā vietā, septiņus punktus aiz trešās vietas turētāja, 17 – aiz otrās pozīcijas īpašnieka. Neveiksme nozīmēs medaļu cīņas beigas, labs rezultāts nozīmēs cīņu par godalgām līdz pat pēdējā posma pēdējam braucienam.

Odiņa Super 1600 klasē pagaidām desmit pieteikumu, Gruntes Touringcar 11. pieteikumi, bet Veģera Supercar – tikai četri. Taču reālais dalībnieku sastāvs var atšķirties no iepriekš publicētā dalībnieku sastāva.

Latvijas sportistiem Igaunijas rallijkrosa trases tuvākajās dienās būs īpaši svarīgas. Pēc sestdienas posma Kehalā sekos 17. augusta sacīkste Elvā, kas būs Latvijas rallijkrosa čempionāta ceturtais posms.