Rallijkross: Latvijai trīs NEZ medaļnieki

Viesturs Saukāns  15.11.2010 22:53 0

  Rallijkross, Ziņas

Latvijas rallijkrosa braucēji kļuvuši par medaļniekiem NEZ rallijkrosa šā gada čempionātā. Mārtiņš Porietis kļuvis par vicečempionu NEZ 2000 klasē, pēdējos posmos piekāpjoties lietuvietim Vaidam Vaičekauskam. Lielisku sezonas nogali šajā klasē Norvēģijā un Dānijā aizvadīja Māris Ločmelis, izcīnot vienu otro vietu un vienu uzvaru – šāds sniegums Mārim atnesis trešo vietu kopvērtējumā. NEZ Open klasē Ilgonis Krūmiņš pat ar kārtējo motora defektu noturējies trešajā vietā. Komandu vērtējumā Latvija trešā aiz Norvēģijas un Lietuvas.
Pēdējās sacīkstes Momarkenā un Nisumā aizvadītas visai konspiratīvā gaisotnē – oficiāli avoti ilgstoši klusē par sacensību rezultātiem, savukārt Latvijas sportisti neaizraujas ar publikas informēšana par starptautiskajām aktivitātēm, ziņas sacensību nedēļās ienākušas drīzāk baumu līmenī. Žēl, jo sportiskā ziņā mūsējie demonstrējuši lielisku sniegumu.
Norvēģijā, čempionāta priekšpēdējā posmā, NEZ 2000 klasē Māris Ločmelis sasniedza otro vietu, bet Mārtiņš Porietis guva piekto pozīciju. NEZ Open klasē Ilgonis Krūmiņš piedzīvoja motora defektu, kas kļūst par latvieša tradīciju tālākajās Ziemeļeiropas valstīs. Līdz ar šo defektu Krūmiņš nestartēja arī Dānijā. Taču jau otro gadu pēc kārtas viņam paveicās – līdz trešajai vietai neviens cits sportists kopvērtējuma tabulā tā arī netika.
Nisumas sacīkstē Ločmelis demonstrēja vēl lieliskāku sniegumu, izcīnot uzvaru gandrīz divdesmit sportistu konkurencē. Porietis startēja A finālā, taču čempiontitulu izšķirošā braucienā piedzīvoja ātrumkārbas defektu un guva sesto vietu, kopvērtējumā paliekot otrais.
Patīkamu pārsteigumu sarūpēja Dāvis Tobiass, kurš startēja CK 125 kroskartu klasē. Pēc pārliecinoša snieguma kvalifikācijā arī finālā Dāvis bija līmenī – sasniegta otrā vieta deviņu sportistu konkurencē.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru