Rallijkross: Latvijas braucēji uzsāk cīņu NEZ, posms pēc nedēļas arī Rīgā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.07.2011
10:34

(LAF ziņojums medijiem) Šajā nedēļas nogalē ar sacīksti Lietuvā, Vilkiču autotrasē startē NEZ Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa 2011. gada čempionāts. Cīņā par čempiontituliem četrās klasēs metīsies arī kupls dalībnieku skaits no Latvijas. Savukārt nedēļu pēc Lietuvas posma sekos NEZ rallijkrosa čempionāta Latvijas sacīkste, kas notiks Rīgā, Biķernieku trasē. Čempionātā kopumā paredzēti četri posmi – pēc vizītes Baltijā NEZ karavāna pārcelsies uz Dāniju un Norvēģiju.

NEZ rallijkrosa čempionāts tiek izspēlēts četrās automašīnu klasēs – NEZ 1600, NEZ 2000, NEZ Open un NEZ 4WD. Uz Lietuvas un Latvijas posmiem gatavojas ierasties dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm, Krievijas, Baltkrievijas, Dānijas, Norvēģijas un Somijas. Lai arī konkurence sezonas sākumā izvērtīsies nopietna, Latvijas sportistiem ir izredzes cīnīties par augstākajām vietām visās klasēs.

NEZ 1600 klasē 18 līdz šim pieteikto dalībnieku konkurencē cīnīsies Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Safonovs. Neapšaubāmi, cīņa klasē būs īpaša, jo Reinim pretī stāsies cits Eiropas čempionāta braucējs lietuvietis Vaids Navicks, kā arī Baltijas rallijkrosa līderi Vains Žulis un Janno Ligurs. Savukārt norvēģi centīsies pārsteigt ar pērnā gada bronzas medaļnieka Robina Bakes Andresena startu – viņš šogad startēs ar bijušo Jāņa Aleksejeva Eiropas čempionātā izmantoto Opel Corsa.

NEZ 2000 klase, šķiet, būs Latvijas kroņa kategorija. No desmit Lietuvas sacīkstei pieteiktajiem dalībniekiem seši būs Latvijas braucēji, turklāt visi spēkos līdzīgi un ātri. Galvenie favorīti no mūsu puses – Reinis Nitišs, Mārtiņš Porietis un Jānis Berķis, nopietnu konkurenci sarūpēs Māris Ločmelis, Uģis Pauriņš un Jānis Spīķis. Tiesa, vai kādam izdosies apturēt Eiropas vienu no vadošajiem šīs kategorijas braucējiem čehu Romanu Častoralu – grūts jautājums. Jāatzīst gan, ka, lai kā noslēgtos sacīkste Vilkičos, Častorals netiek vērtēts NEZ ieskaitē, jo Čehija nav NEZ zonas valsts. Tikmēr nav zināms, cik spēcīgs būs norvēģis Eriks Svartiass ar savu BMW – ar viņu mūsu sportisti Baltijas trasēs vēl nav tikušies.

NEZ Open kategorijā Latviju pārstāvēs Ilgonis Krūmiņš un Andris Maševskis. Krūmiņš jau vairākas sezonas ir čempionāta medaļnieku pulkā, bijis arī čempiona godā. Ja izturēs tehnika, viņš būs uzvaras pretendents. Šajā klasē gan cīņa ļoti sarežģīta – norvēģi Ola Froshaugs ar Volvo, Stale Simensens ar Mercedes, Egils Iversens ar Volvo, kā arī soms Joke Kallio būs ļoti bīstami! Froshaugs ir pērnā gada NEZ čempions, Kallio – vicečempions, bet Krūmiņš – bronzas medaļnieks.

Par Maševska izredzēm grūti spriest. Šķietami tehniski vājākais VAZ 2105 nav favorītu auto, taču Maševskis izceļas ar stabilu sniegumu trasē, kas var palīdzēt gūt augstākas vietas par ātrākajiem, tomēr kļūdas pieļaujošiem konkurentiem.

NEZ 4WD klase šogad sezonu sāk ar vairāk nekā desmit pieteikumiem. Latviju gatavojas pārstāvēt Aldis Zēbergs, bet kopumā cīņā dosies norvēģi, baltkrievs, poļi, igaunis un lietuvieši. Galvenā favorīte – pērn Latvijas posmā uzvarējusī Kamilla Antonsena, bet visi pārējie, ja Antonsenai tiešām lemts uzvarēt, būs otrās un pārējo pozīciju līdzvērtīgi dalītāji.

Lietuvas posms, kas notiks no Klaipēdas netālu esošajā Vilkiču trasē, iezīmēs pirmās tendences cīņā par klašu čempiontituliem. Rīgas posms 30. un 31. jūlijā turpinās iesākto rallijkrosā, turklāt salonmašīnām pievienosies arī NEZ kroskartu klašu braucēji.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv