Rallijkross: Latvijas braucējiem sarežģīts posms Vasalemmā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.08.2021
08:48

Latvijas rallijkrosa braucēji aizvadījuši ceturto Igaunijas rallijkrosa čempionāta posmu. Šoreiz bez pjedestāliem.

Touringcar klasē pēc sarežģītas kvalifikācijas Kristaps Grunte iekļuva finālā, lielā mērā pateicoties netipiski mazam dalībnieku skaitam. Kvalifikācijā Kristaps bija sestais no septiņiem braucējiem, bet finālā pozīciju izdevās uzlabot – posms noslēgts ceturtajā vietā. Lai gan pēdējie posmi nav bijuši ar spožiem rezultātiem, Grunte joprojām ir Igaunijas čempionāta līderis. Tiesa, opozīcija strauji tuvojas, atlikušie divi posmi būs jāaizvada ļoti saspringtā cīņā.

Lielisku sacīksti Xtreme klasē aizvadīja Jānis Baumanis, kurš 33 dalībnieku konkurencē kvalifikācijā sasniedza septīto vietu, pirmo trim braucieniem pat uzvarot visu grupu summā. Sezonas labākā sacīkste turpinājās A finālā, kurā gūta piektā vieta.

Diemžēl otrs Latvijas braucējs Ingus Beļakovs šo cīņu noslēdza ar pamatīgu avāriju. Cīņā ar konkurentu Ingus metās līkuma iekšmalā, taču vietas starp otru braucēju un iekšmalas valni izrādījās par maz, kā rezultātā Beļakovs apmeta vairākus kūleņus. Žēl, jo līdz šim Beļakovs aizvadīja vienu no savām labākajām sezonām.

Kvalifikāciju Ingus bija noslēdzis 19. vietā, kvalificējoties C finālam. Tajā viņš uzvarēja, nonākot B finālā, kurā tad arī tika piedzīvota avārija.

SuperCar klasē pēc kvalifikācijas Edijs Ošs bija ceturtajā vietā, bet Mārtiņš Svilis piektajā pozīcijā. Ošs pusfinālā tika sagriezts, līdz ar to ceturtā vieta un šķietami posms bez fināla. Taču, tā kā pie fināla netika pielaists viens no konkurentiem, Edijam radās iespēja startēt arī izšķirošajā sacīkstē. Tajā gan laimes nebija daudz- priekšā braucošais konkurents ielidoja apmalē, bet atlēcot no tās nostās tieši priekšā Oša automašīnai. Rezultātā sadursme, pēc kuras sekoja izstāšanās. Formāli gan gūta salīdzinoši augstā ceturtā vieta.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv