Rallijkross: Latvijas čempionāta Super 1600 klasē brīva riepu izvēle

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.01.2020
11:35

Publicēts Latvijas rallijkrosa čempionāta sacensību kalendārs un tehniskie noteikumi. Spilgtākais to jaunums – no šā gada Latvijas Super 1600 klasei atļauts izmantot brīvas izvēles riepas. Tas padarīs klasi pieejamāku gan vietējiem braucējiem, gan potenciālajiem ārvalstu sportistiem.

Līdz šim Super 1600 klasē bija atļauts izmantot tikai viena piegādātāja riepas. Monoriepas allaž ir diskutabls elements – no vienas puses, visi dalībnieki ir vienādā spēku situācijā un cīņa kļūst līdzīgāka. No otras puses, klase kļūst aizvērtāka “nejaušajam garāmgājējam” – sportistam, kurš klasē un rallijkrosā kopumā labprāt pabrauktu reizi, divas sezonā. Sportisti atzīmē vēl vienu niansi – viena riepu veida izmantošana samazina eksperimentu un testu iespēju kaujas apstākļos ar dažādu ražotāju modeļiem, līdz ar to jebkurš starts ārvalstīs, citos seriālos, vispirms ir kā citu riepu īpašību iepazīšanas process nevis tieša cīņa ar konkurentiem. Līdz ar to var uzskatīt, ka izmaiņas šā gada čempionātam ir pozitīvas. Jāņem vērā, ka no visām Latvijas rallijkrosa salonauto klasēm Super 1600 noteikumu ziņā ir vistuvāk kādai no starptautiskajām klasēm, tāpēc atvērtais riepu “tirgus” var veicināt sportistu migrāciju uz no un citu valstu seriāliem.

Kamēr Latvijas autokrosa čempionāts piedzīvoja patiesi revolucionāru starpsezonu, kas krosu ievērojami pārvērtīs, rallijkrosa rudens un ziemas periods bija ļoti kluss, jo nebija paredzētas dramatiskas noteikumu izmaiņas. Tas nav slikti, jo liecina, ka sporta veids un tā dokumentācija Latvijā kopš čempionāta atjaunošanās ir sasniegusi stabilitāti, nacionālais rallijkross ir izveidojies un sāk iesakņošanos. Vēl gan nav publicēts seriāla sporta nolikums, kas var sarūpēt niansētus pārsteigumus.

Latvijas rallijkrosa čempionāts šogad tiks izspēlēts piecos posmos – četras sacīkstes Latvijā, bet ārvalstu posms pirmo reizi būs Vilkiču sacīkste Lietuvā. Sezona sāksies ar divu dienu festivālu Biķerniekos, turpināsies Biržos un vēlreiz Biķerniekos, tad Vilkiču posms un Mūsas lielais festivāls.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv