Rallijkross: Latvijas kauss startēs 21. maijā

Viesturs Saukāns  23.03.2017 12:45 1

Latvijas rallijkrosa kausa izcīņa startēs ar posmu Biķerniekos 21. maijā. Seriālā paredzēti septiņi posmi, no kuriem divi gan pagaidām vēl nav apstiprināti, jo jāveic trašu licencēšana. Laf.lv publicēts arī seriāla nolikums.

Latvijas rallijkrosa kauss norisināsies Rīgā, Biržos (divi posmi), SK 333 (divi posmi, no kuriem viens kopā ar NEZ), kā arī sacensības plānotas Jelgavas Rullīša trasē un Mūsa Raceland. Abas pēdējās formāli vēl nav apstiprinātas, jo trašu rallijkrosa versijas vēl jālicencē.

Nolikumā kopumā veiktas niansētas izmaiņas, tomēr kopumā braukšanas sistēma saglabāsies tā pati, kas Latvijas rallijkrosa kausa pirmajā sezonā pēc tā atjaunošanas pērn. Arī klašu sadalījums nemainīgs, lai gan pērn bija diskusija par nepieciešamību atdalīt priekšpiedziņu no TouringCar – pašlaik dalībnieku skaits to neļauj veikt. Toties oficiālu statusu ieguvusi Open klase. Pērn klase, kurā vietu atrastu pilnpiedziņas mašīnas un auto ar motoru darba tilpumu virs 2000 kub. cm, posmos tika pieaicināta kā papildinājums. Šogad Open kļuvusi par Latvijas kausa ieskaites klasi. Jebkura piedziņas veida automašīnām motora darba tilpuma ierobežojums – 5000 kub. cm. Tas var provocēt interesantu tehnikas vienību parādīšanos!

Latvijas rallijkrosa kausa kalendārs

  1. posms, 21.maijs – BKSB, Rīga
  2. posms, 17.jūnijs – Birži, Jēkabpils
  3. posms, 15.-16.jūlijs – SK 333, Ropaži
  4. posms, 20.augusts – Rullītis, Jelgava*
  5. posms, 02.septembris – Mūsa Raceland, Bauska*
  6. posms, 23.septembris – Birži, Jēkabpils
  7. posms, 14.oktobris – SK 333, Ropaži

* ja būs sagatavota trase licencēšanai

  • Lauris

    Nesaprotu kamdēļ B600 nebrauc rallijkrosu. Čaļi varētu pamēģināt un saprast vai ir vērts uz NEZ riktēties. Savādāk pārbūvēt bagiju aizbraukt uz NEZ posmu un saprast ka nepatīk sanāk dārgi. Skatītājiem arī būtu interesanti salīdzināt krosa un rallijkrosa rezūltātus + Beātei būtu treniņ iespējas sporta režīmā.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***