Rallijkross: Latvijas posms noslēdzas ar skandālu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.09.2019
18:37
Pusfināls, Nitišs seko Baumanim. Foto: MVFOTO

Pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posms noslēdzās ar zviedra Timija Hansena uzvaru un nonākšanu čempionāta vadībā. Savukārt Latvijas sportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs apstājās kopīgajā pusfinālā, izraisot pamatīgu vētru vietējo līdzjutēju pūlī.

Abi latvieši pēc kvalifikācijas nonāca kopīgā pusfinālā, kurā Reinis guva ceturto vietu, paliekot pirmais aiz svītras, bet Jānis finišēja sestais. Ar šo statistiku varētu noslēgt latviešu posma apskatu, ja vien pusfināla brauciens neuzspridzinātu Latvijas līdzjutēju emocijas. Lai kā negribētos aktualizēt “veļas mazgāšanu” Latvijas sportistu starpā, nepamet sajūta, ka Nitišs netika finālā Baumaņa nepiekāpīgās stratēģijas dēļ.

Nitišs pēc sarežģīta starta devās Džokera aplī jau pirmajā aplī, vienlaicīgi ar sekotāju Kristianu Šžabo. Izbraukuši no Džokera viņi ātri noķēra ceturtajā vietā braukušo Baumani, kurš apļu laiku ziņā ar katru apli zaudēja iespēju nonākt finālā. Nitišs un Šžabo jau bija pie Jāņa mašīnas pakaļējā bufera, un bija skaidrs, ka Baumanim tiešā cīņā nekas vairāk par sesto vietu braucienā nespīd, ja vien nenotiek kādi ārkārtēji notikumi. Neskatoties uz to, Jānis spītīgi turējās trasē līdz priekšpēdējam aplim, šajā laikā neļaujot Reinim veikt neklātienes cīņu ar Timuru Timerzjanovu, kurš arī Džokerī devās vienā aplī ar Baumani. Izbraucis no Džokera, Timerzjanovs bija turpat priekšā Nitišam, bet finišā starp abiem bija 1,3 sekunde. Jānis pēc sava Džokera pusfinālā – sestais.

Interesanti, ka šāds brauciena iznākums ne tikai nenodrošināja vismaz vienam Latvijas sportistam vietu finālā, turklāt šādā veidā finālbraucienu nopelnīja Timerzjanovs, kurš formāli ir galvenais Baumaņa konkurents pasaules čempionātā cīņā par piekto vietu.

Lai kāda būtu abu Latvijas braucēju Džokera stratēģiju motivācija (vienmēr var teikt, ka agrs Džokeris ir risks iesprūst aiz lēnākiem braucējiem), brauciena iznākums trakus padarīja līdzjutējus. Piemēram, Autocross.lv WhatsApp grupa eksplodēja ar komentāriem (publicēti pieklājīgākie):

– “Baumanis Nitišu normāli nobremzēja…”

– “Noraka Nitišam finālu.”

– “Paldies, Baumani, izcils sniegums!”

– “Konkrēti spļāviens sejā Reinim no Jāņa puses.”

– “Brauca ar cerību, trasē draugu nav.”

– “Trasē neviens nedomā, kā palīdzēt citam, bet gan kā pats varētu tikt finālā.” Kam seko atbildes: “Līdz finālam pat cerību nebija, bet izbojāt savējam gan sanāca,” un “Nu Baumanis tiešām nepretendēja uz finālu.”

– “Latvietis latvietim latvietis.”

– “”Stock” latvietis, ja viens netiks, tad lai neviens netiek.”

– “Cepuri nost Reinim! Gan jau Jānkam būs kārtējā atruna stilā – spoguļi aizsvīda un nezināju, kas aiz manis…” Kam seko atbilde: “Tieši tāda atruna jau bija LTV7 intervijā. Krāsaina mašīna aizmugurē.”

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Olle drīz pēc pusfināla bija saticis Nitišu, sarūpējot video ziņu Autocross.lv lasītājiem: “Man liekas, puiši, jūs pareizi visi domājat un zināt arī manas domas. Visu varēja no ārpuses redzēt. Ir man arī savs viedoklis, bet skaidrs, ka finālā mums bija jābūt. Paldies par atbalstu!” saka Nitišs.

Pārdomu un neizpratnes pilna diena Latvijas krosam. Šķiet, šobrīd jāļauj nosēsties emociju putekļiem, tad jācer uz saprātīgiem secinājumiem par piedzīvoto.

Finālā Timijs Hansens stabili kontrolēja braucienu, gūstot uzvaru. Jāatzīst, lieliska atkopšanās lietajā svētdienā, jo Hansens pēc sestdienas neveiksmēm bija 15. vietā, bet svētdien ar divām uzvarām kvalifikācijā uzlēca uz otro vietu. Tam sekoja uzvara pusfinālā un arī finālā. Finālbraucienā otrais finišēja Niklāss Gronholms, kurš noturēja aiz sevis Andreasu Bakerūdu – izšķirošs pozīciju izkārtojums kopvērtējuma kontekstā, jo ar šādiem rezultātiem Hansens pirms pēdējā posma ir par vienu punktu priekšā Bakerūdam. Trešais kopvērtējumā ir Kevins Hansens, kurš Rīgas posmā sasniedza ceturto vietu. Viņš no brāļa pirms pēdējās sacīkstes atpaliek par astoņiem punktiem, un arī reāli joprojām pretendē uz pasaules čempiona titulu.

Eiropas Supercar ieskaitē Jāņa Veģera debijas sacīkste noslēdzās pēdējā – 15. vietā. Taču, lai gan viņa spēku samēri pirms posma lielākoties tika vērtēti līdzīgi iznākumam, Jānim vislielākās uzslavas par vēsa prāta saglabāšanu un stabili veiktiem braucieniem, bez izteiktām kļūdām sarežģītajos laika apstākļos. Savu iespēju robežās veikti visi kvalifikācijas braucieni, salasīti punkti, kurus atstāja konkurenti, debijas sacīkste noslēgusies.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv