Rallijkross: Latvijas rallijkrosa braucēji bruņojas

Viesturs Saukāns  03.04.2012 19:50 0

Latvijas rallijkrosa braucēji ambiciozi gatavojas jaunajai sezonai – jauni auto un uzlabota līdzšinējā tehnika, plāni cīnīties par Latvijas un Baltijas kausu, kā arī NEZ rallijkrosa čempionāta tituliem. Dažam prātā starti arī ārpus Ziemeļeiropas.

Reiņa Nitiša komanda kopš ziemas gatavo Vācijā iegādātu rallijkrosa Peugeot 206, ar kuru plānots cīnīties NEZ 1600 klasē NEZ čempionātā, kā arī pamēģināt spēkus Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases atsevišķos posmos.

Uz Peugeot, tikai 207 modeli, plāno pārsēsties arī Mārtiņš Porietis. Spēkrats tiek būvēts šosejas speciālista Andra Kaļķa darbnīcā. Pie mašīnas vēl daudz darba. Kamēr top jaunais auto, sacensībās Mārtiņš vēl brauks ar līdzšinējo VW Golf IV. Šogad Porietis ir apņēmības pilns pacīnīties par NEZ čempiona titulu, tāpēc svarīgs būs katrs punkts. Sportists plāno, ka Peugeot varētu būt gatavs ne ātrāk par augustu, tieši pirms Baltijas kausa pirmā posma. Lai labāk apgūtu jauno tehniku, Mārtiņš ieplānojis apmeklēt kādu Centrāleiropas čempionāta posmu Čehijā.

Jāpiebilst, ka Peugeot Latvijas rallijkrosā ir populārs auto – jau pērn kaujā tika izmēģināts Māra Ločmeļa Peugeot 307, savukārt šogad Jānis Spīķis plāno uz NEZ rallijkrosu vest Latvijas leģendārāko krosa lauvēnu – Peugeot 206, kuru Latvijas autokrosa čempionātā šogad pilotēs nākamais brālis no Spīķu kolektīva – Juris.

2012. gada sezonai savu Honda Civic Type-R „rebildē” arī Uģis Pauriņš. Auto ir labi kalpojis, taču laika trūkuma dēļ iepriekšējā sezonā nekādi uzlabojumi netika veikti. Šobrīd tiek nopietni uzlabots motors, elektronika, pārbūvēta ritošā daļa. Uģis atzīst, ka daudz laika paņem arī organizatorisko jautājumu risināšana. Plānā  ir rallijkrosa darba grupas izveide. Šosezon Uģis plāno piedalīties Latvijas kausa izcīņas posmos, kā arī Baltijas kausa izcīņā.

Rallijkrosa atbalsta grupa atgādina sportistiem par pieteikšanos Latvijas kausam. Visi bezmaksas  riepu komplekti vēl nav izdalīti, tāpēc jāpasteidzas. Pieteikumus sūtīt ugis@rallycross.lv

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (30)

Dalībnieki KKK (8)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA