Rallijkross: Latvijas rallijkrosa kausa ieguvēji – Dukaļskis, Ikers, Veģeris un Liepiņš

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.10.2017
12:31

Sarežģītos laika un trases apstākļos sporta kompleksā 333 aizvadīts pēdējais Latvijas rallijkrosa kausa posms. Uzvaru Super 1600 klasē sasniedza Eliss Dukaļskis, Touring 2000 – Jānis Ikers, bet LADA RX – Valters Liepiņš. Visi trīs līdz ar šiem panākumiem nodrošināja uzvaru katrs savas klases kopvērtējumā.

Sacīkste izvērtās gara un lietavu dēļ ļoti sarežģīta sportistiem un rīkotājiem. Fināli norisinājās pamatīgas krēslas, pat tumsas apstākļos, kā rezultātā RX Open klases finālu pat nācās atcelt. klases rezultāti tika izsludināti pēc kvalifikācijas iznākuma – Mārtiņš Svilis pirmais, Raimonds Mūrnieks otrais, lietuvietis Egidijs Kirdeiķis trešais. Kopvērtējuma līderis Jānis Veģeris tehnikas problēmu dēļ palika septītais, taču ar to pietika sezonas uzvaras nodrošināšanai.

Super 1600 klasē ļoti spēcīgi bija TT Motorsport braucēji no Krievijas Raiss Miņihanovs un Marats Kņazevs. Abi startēja ar Arņa Odiņa un Jura Spīķa Eiropas čempionātā izmantotajām Renault Twingo automašīnām. Krievi pretendēja pat uz pirmajām divām pozīcijām, taču Kņazevs sacīksti iznīcināja pusfinālā, apmetot kūleni, bet Miņihanovs izstājās fināla pirmajā aplī.

Pēc sarežģīta cīņas sākuma Eliss Dukaļskis nonāca fināla vadībā, neatstājot cerības konkurentiem. Par pjedestāla pozīcijām spēkojās Jānis Spundiņš un Edijs Ošs, taču vispirms Jānis nopelnīja pēcsacīkšu sodu par Oša apdzīšanu dzelteno karogu zonā, bet vēlāk Edijs tehnikas problēmu dēļ apstājās. Rezultātā otro vietu sasniedza Roberts Vītols, kura fināls šķita bezcerīgs, jo tika sākts ar norautu pusasi. Trešais –igaunis Svens Orass.

Touring 2000 klasē rezultāti izvērtās neparedzēti atsevišķu favorītu problēmu dēļ. Pusfinālā tehniskas problēmas piemeklēja vienu no sezonas līderiem Raivi Galviņu. Lai gan viņš tika finālā, uz starta iziet nepietika laika. Finālā netika arī sezonas vicelīderis Kristaps Grunte, kā rezultātā jau pirms fināla bija skaidrs, ka sezonas kopvērtējuma uzvaru sasniedzis Jānis Ikers.

Finālā Ikers ar vēlu Džokera apli nonāca līderpozīcijā, gūstot uzvaru. Savukārt spožu sacīksti visas dienas garumā aizvadīja Edmunds Ērglis. Tā kā rallijkrosa veterāns Ilgonis Krūmiņš pirms sacīkstes bija saainojis roku, viņa Ford Escort pēdējā brīdī sēdās Ērglis. Rezultāts – otrā vieta. Aizraujošai sacīkste labs iznākums Edgaram Bergmanim – viņa otrajā rallijkrosa sacīkstē sasniegta trešā pozīcija.

LADA RX klasē fināls noritēja gandrīz tumsā. Pēcstarta līderis Valters Liepiņš aiz sevis visa brauciena garumā noturēja Ronaldu Baldiņu, sasniedzot uzvaru. Baldiņš otrais, bet trešā pozīcija Ivaram Joelim.

Briesmīgu sacīkstes iznākumu piedzīvoja sezonas līderi pirms šī posma. Pirmo vietu turējušais igaunis Sigmars Tammemēgi ar grūtībām tika finālā, kura guva tikai piekto vietu. Savukārt Kristaps Kapačs, kurš kopvērtējumā bija otrais, pusfinālā sagrieza Joeļa automašīnu, par to saņemot melno karogu. Liepiņš, uzvarot šo posmu, kopvērtējumā aizlēca garām abiem.

Kapača pusfināls bija aizraujošs – izbraucot no Džokera apļa viņš varēja vērot, kā viņa mašīnas priekšpusi taranē Ivo Traubergs. Ivo manevrs turpinājās ar lidojumu valnī un iespaidīgu kūleni.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv