Rallijkross: Latvijas rallijkrosa saime pulcējas Biržos!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.07.2021
19:29
Foto: Toms Paipals

Svētdien Jēkabpils puses Biržos, Baronu trasē norisināsies Latvijas rallijkrosa čempionāta un kausa izcīņas otrais posms. Specifiskā trase var sajaukt kārtis pirmā posma Biķerniekos uzvarētājiem. Vai nostiprināt tos kopvērtējumu līderpozīcijās.

Sacīkstei pieteikušies vairāk nekā 70 dalībnieku. Reālais braucēju sastāvs klasēs var pamainīties uz vienu vai otru pusi, tomēr lielākā daļa klašu demonstrē stabilitāti dalībnieku skaita ziņā. Ļoti iespējams, ka palielināsies skaits Junior 1000 klasē, jo līdz ar ierobežojumu pastiprināšanos ceļošanā uz Lietuvu pāris braucēju paliek Latvijā, nevis dodas uz paredzēto cīņu kaimiņzemē.

Latvijas rallijkrosa kroņa klases šogad, šķiet, ir Super 2000, Supercar un monoklases BMW RX3000 un tradicionāli Lada RX. Šādu atziņu veido labie dalībnieku sastāvi, kas visai automātiski nozīmē arī aizraujošas cīņas. Tomēr arī pārējās klases spēj sarūpēt intrigu. Piemēram, Xtreme Ronalda Baldiņa un Reiņa Nitiša duelis dažkārt smeļas arī aiz trases vārtu robežām.

Super 2000 klasē deviņi pieteikumi. Galvenie intrigas turētāji – čempions Jānis Ikers pret lielisko Maiju Stakenu, kā arī “tumšais zirdziņš” Ivo Gabrāns, kurš debitēja rallijkrosā ar otro vietu pirmajā posmā Biķerniekos. Pjedestāla pretendentu pulkā tradicionāli arī Jānis Olle, arī citi braucēji.

Supercar klasē sešu braucēju cīņā interesants duelis veidojas starp Ediju Ošu un Mārtiņu Svili. Ošs pārliecinoši sāka sezonu Latvijas un Igaunijas čempionātā, tomēr iepriekšējās cīņas Igaunijā, arī Baltijas ieskaitē bija neveiksmīgas dažādu apstākļu dēļ, pamatā tehnikas problēmas. Brīdī, kad daudzi gaidīja Oša kārtējo uzvaru, Igaunijas čempionāta posmā visus sakāva beidzot trasē nonākušais Svilis. Mārtiņa spēku samērs Baltijas kontekstā palika nepārbaudīts, jo pēc uzvaras sestdien Igaunijas ieskaitē nākamajā dienā Baltijas cīņās viņš nepiedalījās. Ja Ošam darbosies auto un Svilis savās mājās būs uz starta, būs interesanti! Pēc Baltijas posma Igaunijā skati atkal pavērsti Jāņa Veģera virzienā – viņš guva uzvaru, arī dienas gaitā demonstrējot labu sniegumu. Vienreiz “izšāva”, vai atrada papildu spēkus, kuri nebija redzami vēl dienu iepriekš pirms Baltijas posma? Pjedestāla pretendenti arī Edvards Egle un igaunis Maiko Tamms, kas faktiski nozīmē, ka uzskaitīti gandrīz visi klasē pieteiktie braucēji. Jāvēro, vai ātrumu pēc debijas rallijkrosā atradīs arī Uldis Brikmanis, kurš gan pats atzīst, ka apzinās savas tehnikas trūkumus pret klases līderiem.

Xtreme klasē seši pieteikumi un minētā Baldiņa-Nitiša intriga. Ronalds uzvarēja Latvijas čempionāta posmā, bet dienu vēlāk piekāpās Nitišam Baltijas pirmajā sacīkstē, vēl viena ne pārāk veiksmīga cīņa arī otrajā posmā Igaunijā. Abiem patraucēt var arī Ingus Beļakovs, kurš šogad demonstrē spilgtu sniegumu. Tāpat pēc uzvaras Latvijas autokrosa čempionāta posmā ticību iespējām uzvarēt atguvis Mikus Neško. Klasē pieteikušies arī Māris Breicis un Viesturs Sproģis, kuri abi debitēja rallijkrosā pirms gada tieši Biržos.

Super 1600 klasē šai sacīkstei pieci pieteikumi. Palicis bez Baltijas līderiem Jura Spīķa un Janno Ligura, par galveno favorītu iezīmējas Arnis Odiņš. Interesanta cīņa iezīmējas starp pārējiem – spārnos pēc uzvaras autokrosā būs Jānis Lideris, Pilskalnos aiz viņa otrais bija Juris Narubins, abi atkal tiksies trasē. Var pārsteigt gan Modris Žentiņš, gan Matīss Vasilis.

12 braucēju sastāvs pieteikts BMW RX3000 klasē. Arī favorītu skaits prāvs, uz uzvaru pretendē vismaz puse braucēju. Šī klase šobrīd rada tikai aizdomas par potenciālajiem līderiem, otrais posms var precīzāk parādīt, kuri tie būs.

Vislielākais braucēju skaits – 19 pieteikumu – tradicionāli Lada RX klasē. Biķerniekos pelnītu uzvaru sasniedza Andris Krastiņš, apspēlējot pārējos favorītus Mārci un Kristapu Martinovus, Miķeli Stengrevicu un pārējos. Neveiksmi piedzīvoja Emīls Krūmiņš, bet viņam ir visas iespējas reabilitēties par Biķernieku neveiksmi.

Klasisks sastāvs klasiskajā CK 650 klasē: favorīts Dāvis Tobiass un otra Latvijas braucēja Marta Starka pret igauņu kompāniju, kopā septiņi pieteikumi. Paredzētais scenārijs – Dāvim jāuzvar, Martai jāatrod sava vieta starp igauņu braucējiem, kas var būt arī pjedestāls.

Minētajā Junior 1000 klasē sākotnēji bija trīs pieteikumi – Kristapam Valteram bija gatavi pievienoties klasē debitējošie Linards Jasons un igaunis Rūdi Reinumēgi. Pēc jaunākajiem ierobežojumiem Lietuvas ziņā uz Biržiem gatavojoties arī Dainis Zemnieks, varbūt vēl kāds.

Biržu sacīkstē sākotnēji bija paredzēts Latvijas čempionāta posms Mini bagiju klasei, taču posms formāli nenotiks, jo uz cīņu mainīto datumu dēļ netiek Lietuvas braucēji, kas ir svarīgs pulks klases attīstībā. Latvieši šoreiz tiksies savā starpā iekšējai cīņai, kopumā septiņi braucēji. Galvenais favorīts, protams, Latvijas čempions Emīls Mirošņiks, kurš šķita galvastiesu pārāks par konkurentiem jau Pilskalnos, vienīgi tehnikas problēmas lika finālā par pjedestālu cīnīties līdz pat pēdējiem metriem.

Bēdīgs skats “jaunās” Touringcar klases virzienā, kurā bija jāpulcējas aizmugures piedziņas braucējiem. Klases jaunākā versija kļuvusi par kārtējo ierakstu Latvijas krosa vēsturē, kad “jūs tur federācijā pieņemiet lēmumu, un tad mēs gan sarūpēsim īstu klasi!” īsti nenostrādā. Dažādu iemeslu dēļ nav neviena pieteikuma.

Taču nekas, citas klases padarīs Biržu cīņu aizraujošu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv