Rallijkross: Latvijas rallijkross dodas emigrācijā

Viesturs Saukāns  14.08.2019 14:31 0

  Rallijkross, Ziņas

Juris Spīķis ir vistuvāk Latvijas rallijkrosa 2019. gada čempiontitulam

Sestdien Latvijas rallijkrosa čempionāts pametīs valsti, lai sezonas ceturto posmu aizvadītu Igaunijā, Kulbilohu trasē. Ļoti iespējams, ka dažs dzimtenē atgriezīsies jau ar nodrošinātu Latvijas rallijkrosa čempiona titulu.

Rallijkrosa posma nonākšana ārpus Latvijas ir no sērijas “defekts par efektu”. Sākotnējā Latvijas rallijkrosa čempionāt kalendārā bija ieplānots posms, taču nebija zināma tā norises vieta, jo Latvijas rallijkrosa trašu un to iespējas ir tik, cik ir. Risinājums lielisks – sportistiem iespēja stāties uz starta kvalitatīvā trasē, valstī, kurā rallijkross gana labi iesakņojies, attiecīgi, paredzama gan vietējās publikas interese, gan arī igauņu sportistu vēlme paspēkoties ar latviešiem, par ko liecina pieteikumu saraksti.

Kopvērtējumā pirms sezonas priekšpēdējā posma izdarīt secinājumus par priekšlaicīgi noskaidrotiem čempioniem ir pāragri. Klasēs ir redzami līderi, taču diez vai Elvā būs jauno čempionu birums. Izņēmums ir Touring 2000 klasē, kurā līderim Jurim Spīķim ir 27 punkti pārsvars pār tuvāko sekotāju Edgaru Kokorišu, bet vienā posmā iegūstamais maksimums ir 30 punktu. Attiecīgi, Jurim ir lielas iespējas neatstāt čempiontitula sadali šajā klasē uz pēdējo posmu.

Lai gan matemātiski brīnumi allaž iespējami, pārējās klasēs – gan čempionātā, gan kausā – uzvarētājus uzrādīs Mūsas posms septembrī.

Sestdienas posma viens no spilgtākajiem notikumiem būs 2000. gada Latvijas autokrosa čempiona un autokrosa/rallijkrosa medaļnieka Aivja Egles atgriešanās krosa sacensībās, startējot Open RX klasē. Viņam pretī stāsies gan Latvijas, gan Igaunijas braucēji, to skaitā Latvijas kausa līderis Jānis Veģeris un Mārtiņš Svilis, ar kuru Egle savulaik aizvadīja gan kopīgus autokrosa un rallijkrosa dueļus, gan vēlāk spēkojās arī rallijā.