Rallijkross: Latvijas sportisti Eiropas čempionātā un NEZ

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.09.2011
09:24

(LAF informācija medijiem) Šajā nedēļas nogalē uz starptautiskām sacensībām dodas Latvijas rallijkrosa braucēji. Jēkabpilietis Reinis Safonovs cīnīsies Eiropas rallijkrosa čempionāta devītajā posmā Polijā, Slomčinas trasē, savukārt ventspilnieks Jānis Berķis, jēkabpilieši Mārtiņš Porietis un Andris Maševskis spēkosies NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa trešajā posmā Norvēģijā, Momarkenas trasē.

Reinis Safonovs nedēļas nogalē aizvadīs savu otro šīs sezonas sacīksti Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē. Pirmais šīs sezonas starts seriālā tika aizvadīts vasarā Zviedrijā. Safonova šīs sezonas programma ir dažu posmu apmeklēšana un pieredzes papildināšana. Polijas trase Reinim ir labi pazīstama, tāpēc latvietis ar cerībām raugās uz gaidāmo cīņu, kurā dosies gandrīz 30 dalībnieku Super 1600 klasē.

Eiropas rallijkrosa čempionāta Polijas posma dalībnieku sarakstā SuperCars (bijusī D-1) klasē atrodams arī 2000. gada Eiropas autokrosa čempiona Uģa Trauberga vārds. Tomēr sportists līdz šim nav vērsies Latvijas Automobiļu federācijā formalitāšu sakārtošanai, līdz ar to nav informācijas par šī pieteikuma iemeslu un apstākļiem.

Citi Latvijas rallijkrosa braucēji – Jānis Berķis, Mārtiņš Porietis un Andris Maševskis – aizvadīs NEZ rallijkrosa čempionāta pēdējos divus posmus. Berķis un Porietis startē NEZ 2000 klasē. Pēc pirmajiem diviem posmiem, kas notika Lietuvā un Latvijā, Berķis ir kopvērtējuma otrajā vietā, bet Porietis – trešais. Abiem ir labas cerības pacīnīties par kopvērtējuma uzvaru, tomēr nopietns konkurents, sevišķi savā māju trasē būs šā brīža kopvērtējuma līderis un Rīgas posma uzvarētājs norvēģis Eriks Svartass. NEZ 2000 klasē startē vienas ass piedziņas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm.

Andris Maševskis pašlaik apstiprinājis dalību trešajā posmā Norvēģijā, tomēr vēl nav pieteicies cīņai Dānijā, Nisumsas trasē. Dānijas posms notiks nedēļu pēc Norvēģijas sacīkstes. Nisumā notiks pēdējais no NEZ rallijkrosa čempionāta posmiem.

Maševskis startēs NEZ Open klasē, kurā šobrīd kopvērtējumā viņš ieņem piekto vietu. Tiesa, uzlabot un pat nosargāt šo pozīciju būs ļoti sarežģīti, jo skandināvi tieši šajā aizmugures piedziņas klasē allaž bijuši spēcīgi speciālisti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv