Rallijkross: Latvijas sportisti RallyX Nordic posmā savās mājās sāk godam

Viesturs Saukāns  20.07.2019 21:32 0

  Rallijkross, Ziņas

RallyX Nordic Rīgas posma pirmajā dienā Latvijas sportisti sākuši daudzsološi Ronalds Baldiņš CrosCar klasē ir piektais no desmit braucējiem, Roberts Vītols debitējis RX Academy klasē ar otro vietu astoņu dalībnieku konkurencē, bet Vasīlijs Grjazins Supercar Lites klasē ir līderis.

Sestdien tika aizvadītas treniņu sesijas un pirmā no četrām kvalifikācijas sērijām – rīt vēl trīs priekšbraucieni, pusfināli un fināli.

Grjazina brauciens Supercar Lites bija lielisks, otro vietu guvušo norvēģi Benu Filipu Gundersenu pārspējot par sekundi.

Ronalds Baldiņš CrosCar klasē piekto vietu guva, par četrām sekundēm piekāpjoties līderim Isakam Reiersenam.

Savukārt Vītols, par kura pirmo pieredzi RX Academy klasē drīzumā ziņosim plašāk, jau ar pirmajiem soļiem treniņos sev nezināmajā klasē nonāca otrajā vietā aiz Akadēmijas līdera Rasmusa Tuominena, šo pozīciju gūstot arī pirmajā kvalifikācijas braucienā.

Prestižākajā Supercars klasē 11 dalībnieku konkurencē drošu uzvaru guva soms Jere Kaliokoski, aiz sevis atstājot zviedrus Filipu Gērmanu un Andreasu Karlsonu. Rallijkrosa slavenības Eiropas mērogā Olivers Eriksons un Ulriks Linnemans piedzīvoja neveiksmes – viens ir devītais pēc pirmā brauciena, otrs – nefinišēja. Spožākā Rīgas posma sastāva zvaigzne Robins Larsons pēc pirmās dienas ceturtais.

Sacīkste Biķernieku trasē turpināsies svētdien.