Rallijkross: Lielisks 4WD sastāvs NEZ rallijkrosā Rīgā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.10.2023
20:25
Sestdien viena posma NEZ rallijkross, iespējams, viena no pēdējām NEZ sacensībām zonas vēsturē (Foto: Jancisko Media)

Sestdien Biķernieku trasē norisināsies rallijkrosa sezonas noslēguma pasākums – viena posma NEZ sacensības. Ja kopumā klasēs nav daudz pārsteigumu, tad iepriecina gaidāmā pilnpiedziņas auto cīņa.

Kopumā cīņai pieteikušies aptuveni 70 dalībnieku, kas ir labs rādītājs salīdzinoši vēlu izsludinātajai sacīkstei. Nu jau iemīļotās LLRX klases Yaris Cup, Lada RX, BMW RX3000 sarūpē rezervētus dalībnieku sastāvus (kas neizslēdz intrigu par uzvaru), tad citas klases sarūpē intrigu. Piemēram, atcerieties tādu Touring Car kategoriju, kurā pulcējas tikai aizmugures piedziņas auto? Tāda būs, ar sešiem auto, no kuriem trīs latvieši un trīs igauņi. Vienā komplektā redzēt Kristapu Grunti, Marko Muru un Prītu Rebani varētu būt baudāmi.

Xtreme klasē 14 pieteikumu, kas ir pēdējā laikā lielākais dalībnieku skaits šajā ieskaitē rallijkrosā. No tiem tikai pieci latvieši, taču būs interesanti vērot, kā veiksies Super 2000 Latvijas-Lietuvas čempionei Maijai Stakenai, debitējot bagiju sportā.

Tomēr vislielāko sajūsmu izraisa 4WD pieteikumu saraksts. Pirmkārt, uz starta redzēsim Eiropas vicečempionu Jāni Baumani, kas faktiski būs vienīgā šā gada iespēja redzēt Jāni uz starta Latvijā. Otrkārt, Ivo Traubergs uz starta pilnpiedziņā – labu laiku neredzēts un ļoti intriģējošs pieteikums. Treškārt, tumšajā sezonas finālā Biķerniekos palika neatrisināts Alda Kasparoviča un Arņa Odiņa duelis – būs interesanti. Ceturtkārt, šim visam pa vidu trīs Somijas braucēju pieteikumi. Par šo sportistu reālo spēku samēru grūti komentēt, attiecīgi, papildu intriga.

Sacīkste norisināsies sestdien, turklāt jāņem vērā, ka cīņa norisināsies pēc klasiskā rallijkrosa formāta, attiecīgi, vēl viens elements, kas rada intrigu pirms gaidāmās sacīkstes.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv