Rallijkross: LIVE (18:15): Nitišs un Ločmelis uzvar Čehijā!

Viesturs Saukāns  21.10.2012 10:53 8

Svētdien Čehijā, Sosnovas trasē tiek aizvadīts Centrāleiropas Zonas rallijkrosa čempionāta pēdējais posms. Sacīkstē uz starta Super 1600 klasē Reinis Nitišs, SuperNationals ieskaitē NEZ medaļnieks Mārtiņš Porietis un Baltijas kausa ieguvējs Māris Ločmelis.

18:15: Latvijas rallijkrosa braucēji sniedz mācību stundu Centrāleiropai! Reinis Nitišs uzvarēja Super 1600 klasē, lieliski realizējot jau kvalifikācijā sagrābto līderpozīciju. Jaunās mašīnas testi izdevušies vairāk nekā pārliecinoši. Tomēr lielākā sensācija bija Māra Ločmeļa izpildījumā. Iekļuvis A finālā no B fināla, Māris no starta aizbrauca ceturtajā vietā. Pirmais dodoties Džokera aplī Ločmelis finišā tikās sāns pie sāna ar leģendāro un gandrīz neuzvaramo Romanu Častoralu. Pēdējā līkumā abi bija blakus, taču Ločmelim bija iekšmalas priekšrocības, kā rezultātā Častoralam bija jāatdod iekārotā pozīcija. Arī Ločmelim uzvara! Mārtiņa Porieša defekts pēc pirmatnējām ziņām – ātrumkārba. Kopumā – bravo, kungi!

17:55: B finālā uzvara Ločmelim, kurš iekļūst A finālā! Porietis brauciena gaitā piedzīvo tehnisku defektu un izstājās.

16:15: Porietis un Ločmelis abi tikās kopīgā braucienā. Māris apsteidzis Mārtiņu visai ievērojami, abiem latviešiem gūstot pirmās divas vietas  savā braucienā. Pēc trim kvalifikācijām Ločmelim sestā vieta, Porietim – astotā, abi startēs B finālā. A finālā uz starta būs seši dalībnieki – pieci jau noskaidrotie plus labākais no B fināla.

16:10: Nitišs uzvar trešajā kvalifikācijā un izcīna pirmo starta vietu A finālā!

14:45: Super 1600 klasē 11 dalībnieku konkurencē Nitišs iejuties atzīstami – pirmajās divās sērijās viena trešā un viena otrā vieta braucienu summās. Pēc divām sērijām Reinis otrajāvietā, piekāpjoties austrietim Froidentaleram, kurš ir Čehijas čempionāta līderis. Rīts sākās ar elektrības problēmām, kā dēļ tika izlaisti brīvie treniņi. Laika kontrolē sestais rezultāts. SuperNationals klasē Mārtiņš Porietis braucienos 16 dalībnieku konkurencē guvis septīto un desmito vietu, pēc divām kvalifikācijām atrodoties astotajā vietā. Māris Ločmelis tehnisku problēmu dēļ bija spiests izlaist laika kontroli, taču braucienus veica – vienā gūta sestā vieta, otrā – 12. pozīcija. Kopumā desmitā pozīcija.

11:00: Visi trīs Latvijas sportisti uzsākuši sacīksti. Ločmelis un Porietis veikuši daudzsološus brīvos treniņus – Māris otrais no 16 dalībniekiem, Mārtiņš – piektais. Nitišs Super 1600 klasē nav veicis treniņus. Reinim šajā nedēļas nogalē paredzēts pirmo reizi kaujas apstākļos izmēģināt jauniegādāto Renault Clio. Pašlaik nav ziņu par treniņu neveikšanas iemesliem.

 • Kristaps VAZ#8

  Trasē migla jau no vakardienas vakara. Tikko beidzās 1. kvalifikācija, visi trīs savā braucienā uzvarēja, gaidam rezultātus.

 • Es neatceros, kad no B fināla uzvarētu A finālā. Māris ir varonis.

 • lielais

  Malaci čaļi!!! Īpašs prieks par Reini. Domaju ka daudziem eiropā palika saraukta piere domās par nākamā gada eiropas ralijkrosa pjedistālu. Malacis ari Reiņa fateritis kas dēlu ir tik tālu aizvedis.

 • Uģis

  APSVEICU !!!

  Pārfrāzējot Pludmales volejbola olimpiādes atsauksmes : Kā valstī kurā nav ( diemžēl un pagaidām ) nevienas rallijkrosa trases čaļi var uzvarēt eiropas grandus !!!

  • lielais

   +++++ :-D Žēl kau daziem funkcionāriem Biķernieki bija kākauls kaklā,no kur vajadzēja tikt vaļā. Jācer ka Nitišam senjoram kaut kas sanaks ar to Jēkabpils trasi. Varbūt kadam ir kāda info kā tur iet?

   • mareks ivans

    līdz pirmajiem pāļiem zemē tur vēl, kur gaidīt un gaidīt… viduslatvijas rallija laikā tak tur vēl lēkājām pa tramplīniem un buldozers tur nostāk stāvēja aiz cita iemesla, pastumdīt vecās izgāztuves krājumus tā augstāk, stāvāk, lai rallistiem būtu kur braukt…

 • VSA team

  nu vnk malaci!!! :yes: :yes: :yes:

 • Kristaps VAZ #8

  Neskatoties uz to, ka trasē visu dienu valdīja migla un laiks kopumā nebija pārāk patīkams, tomēr tik laba sacīkste sen nebija redzēta. Vēlreiz sveicu Māri un Reini! SUPER! ;)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***