Rallijkross: LIVE (18:15): Nitišs un Ločmelis uzvar Čehijā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.10.2012
10:53

Svētdien Čehijā, Sosnovas trasē tiek aizvadīts Centrāleiropas Zonas rallijkrosa čempionāta pēdējais posms. Sacīkstē uz starta Super 1600 klasē Reinis Nitišs, SuperNationals ieskaitē NEZ medaļnieks Mārtiņš Porietis un Baltijas kausa ieguvējs Māris Ločmelis.

18:15: Latvijas rallijkrosa braucēji sniedz mācību stundu Centrāleiropai! Reinis Nitišs uzvarēja Super 1600 klasē, lieliski realizējot jau kvalifikācijā sagrābto līderpozīciju. Jaunās mašīnas testi izdevušies vairāk nekā pārliecinoši. Tomēr lielākā sensācija bija Māra Ločmeļa izpildījumā. Iekļuvis A finālā no B fināla, Māris no starta aizbrauca ceturtajā vietā. Pirmais dodoties Džokera aplī Ločmelis finišā tikās sāns pie sāna ar leģendāro un gandrīz neuzvaramo Romanu Častoralu. Pēdējā līkumā abi bija blakus, taču Ločmelim bija iekšmalas priekšrocības, kā rezultātā Častoralam bija jāatdod iekārotā pozīcija. Arī Ločmelim uzvara! Mārtiņa Porieša defekts pēc pirmatnējām ziņām – ātrumkārba. Kopumā – bravo, kungi!

17:55: B finālā uzvara Ločmelim, kurš iekļūst A finālā! Porietis brauciena gaitā piedzīvo tehnisku defektu un izstājās.

16:15: Porietis un Ločmelis abi tikās kopīgā braucienā. Māris apsteidzis Mārtiņu visai ievērojami, abiem latviešiem gūstot pirmās divas vietas  savā braucienā. Pēc trim kvalifikācijām Ločmelim sestā vieta, Porietim – astotā, abi startēs B finālā. A finālā uz starta būs seši dalībnieki – pieci jau noskaidrotie plus labākais no B fināla.

16:10: Nitišs uzvar trešajā kvalifikācijā un izcīna pirmo starta vietu A finālā!

14:45: Super 1600 klasē 11 dalībnieku konkurencē Nitišs iejuties atzīstami – pirmajās divās sērijās viena trešā un viena otrā vieta braucienu summās. Pēc divām sērijām Reinis otrajāvietā, piekāpjoties austrietim Froidentaleram, kurš ir Čehijas čempionāta līderis. Rīts sākās ar elektrības problēmām, kā dēļ tika izlaisti brīvie treniņi. Laika kontrolē sestais rezultāts. SuperNationals klasē Mārtiņš Porietis braucienos 16 dalībnieku konkurencē guvis septīto un desmito vietu, pēc divām kvalifikācijām atrodoties astotajā vietā. Māris Ločmelis tehnisku problēmu dēļ bija spiests izlaist laika kontroli, taču braucienus veica – vienā gūta sestā vieta, otrā – 12. pozīcija. Kopumā desmitā pozīcija.

11:00: Visi trīs Latvijas sportisti uzsākuši sacīksti. Ločmelis un Porietis veikuši daudzsološus brīvos treniņus – Māris otrais no 16 dalībniekiem, Mārtiņš – piektais. Nitišs Super 1600 klasē nav veicis treniņus. Reinim šajā nedēļas nogalē paredzēts pirmo reizi kaujas apstākļos izmēģināt jauniegādāto Renault Clio. Pašlaik nav ziņu par treniņu neveikšanas iemesliem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv