Rallijkross: LIVE (21:15): Porietis un Ziedāns Čehijā

Viesturs Saukāns  18.08.2012 11:28 7

Toms Ziedāns un Mārtiņš Porietis tiekas ar Centrāleiropas grandiem Sedlčani trasē Čehijā. Sacīkste norisinās vienu dienu.

21:15: Rezultāti Čehijā SuperNationals klasē:
1. Romans Častorals (Čehija, Opel Astra OPC)
2. Karols Šedivijs (Slovākija, SEAT Ibiza)
3. Jakubs Bitmans (Čehija, Peugeot 206)
4. Mārtiņš Porietis (Latvija, VW Golf III)
5. Kristofs Noimaijers (Austrija, Opel Kadett)
6. Toms Ziedāns (Latvija, VW Golf III)

Super 1600 klasē lietuvietim Ernestam Staponkus 3. vieta.

19:56: Porietis ceturtais! Pārdesmit dalībnieku konkurencē Mārtiņš Porietis cīņu noslēdzis ceturtajā vietā, kas, pēc komandas domām, arī ir reālā pozīcija šādā konkurencē. Tomam Ziedānam A finālā pēc diviem apļiem nācās izstāties. Jebkurā gadījumā latviešu sniegums šķiet statistiski lielisks!

18:10: Uz A finālu Porietis stājas ceturtajā vietā, Ziedāns – piektajā.

17:20: Ziedāns turpina cīņu, turoties ap 5.-6. pozīciju. Porietim sīkas neveiksmes – otrajā braucienā izstāšanās no līderpozīcijas, uzbraucot trases malas riepām. Trešais brauciens uzvarēts. Šobrīd sportisti gaida situāciju finālu starta vietu sadalījumā.

14:25: Īpatnēja pieredze. Pirmkārt, latvieši rāda brīnumus, pirmajā kvalifikācijas sērijā uzrādot lieliskus rezultātu: Porietis pirmais, Ziedāns trešais, starp abiem šķietami galvenais favorīts Častorals. Novērojumi liecina, ka čeham ir problēmas ar bedrainu trasi, kas mūsu sportistiem ir zināma lieta. Tomēr laimes sajūta pāragra – Porietis saņēmis brauciena rezultāta anulēšanu, jo pēc sacīkstes tehniskā komisija pārbaudījusi aprīkojumu: konstatēts, ka Mārtiņam zem kombinezona trūkst nedegošā apakšveļa. Pieredze visiem tiem, kas dodas cīņā uz ārzemēm…

13:30: Precīzāka informācija par laika kontroli: Porietis otrais, Ziedāns – sestais. Visi pārējie priekšā Tomam ir čehi. Polis Starobrats ar bijušo Ilgoņa Krūmiņa BMW šajā pašā klasē – astotais. Super 1600 klasē astoņu mašīnu konkurencē labāko laiku uzrādījis lietuvietis Ernests Staponkus.

13:10: Porietis laika kontrolē uzrāda otro rezultātu, tikai par 0,4 sekundēm piekāpjoties Častoralam. Ziedāna zaudējums līderim – pusotra sekunde. Par spīti pirmatnējam bardaka iespaidam, latvieši atzīst, ka Čehijā autosports ir nacionālā diagnoze un jau šobrīd tiek spriests par sacensību apmeklēšanu arī nākamajos gados.

11:27: Dalībnieku saraksti liecina, ka latviešiem būs jāiztur skarba konkurence, arī, piemēram, neuzvaramais Romans Častorals. Būs iespēja salīdzināt rezultātus!

 • Kristaps VAZ #8

  No Častorala varēs daudz ko pamācīties – brauc kā ar tramvaju pa sliedēm.

 • maris locmelis

  Ja Porietis ir ceturtais un Ziedāns sestais, tad to par īpaši spēcīgu dalībnieku sastāvu būtu grūti nosaukt;-)

  • Tevis tur trūka, būtu 8 kūlenis

   • maris locmelis

    Aiz astoņi punktu vajadzēja ielikt. Tad es saprastu, ka astotais kūlenis būtu man.

    • anonymous

     ken block varēji jau aizbraukt uz parādīt kā jābrauc, nevis sēdēt mājās un sēnes marinēt :D

 • latvanis

  Porieša auto sludinājums rallycross.com nozīmē jauna auto būvniecību vai aktīvo sporta gaitu pārtraukšanu?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***