Rallijkross: LIVE (15:40): Reinis Nitišs Somijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.09.2012
09:15

Nedēļas nogalē Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs aizvada sezonas priekšpēdējo Eiropas čempionāta posmu. Sacīkste notiek daudzu Latvijas līdzjutēju apmeklētajā Kouvolas trasē Somijā.

15:40: Reinis Nitšs B finālā finišē sestajā vietā, kas nozīmē, ka, provizoriski, Reinis guvis savu augstāko rezultātu karjerā Eiropas čempionātā, Somijas posmu noslēdzot 12. vietā!

15:15: Noslēdzies Super 1600 klases C fināls. Janno Ligurs tajā guvis ceturto vietu, Staponkus, pēdējā aplī zaudējot daudz laika, braucienā septītais.

13:55: Nitišam tas nozīmē startu B finālā.

13:50: Reini kvalifikācijā klasificēts 11. vietā.

13:25: Nitišs veicis trešo kvalifikāciju, uzrādot 11 rezultātu. Lielisks bijis arī Ligurs, sasniedzot desmito vietu. Jāgaida kvalifikācijas braucienu summu un sadalījumu finālos.

11:15: Turpinot “mazā Baltijas čempionāta” tēmu, Nitišs veicis izcilu progresu, jo Janno Ligurs un Ernests Staponkus otro sēriju noslēguši 18. un 19. vietā, bet abu kvalifikāciju summā Staponkum 16., Liguram 17. vieta.

11:10: Pēc pirmajām divām kvalifikācijām Reinis atrodas 10. vietā.

11:05: Labrīt Somijas izšķirošajā dienā! Nitišs veicis lielisku otro braucienu, Super 1600 klases kopvērtējumā sēriju noslēdzot devītajā vietā.

17:45: Par ko cīnās klašu līderi? Šis ir EČ priekšpēdējais posms. SuperCars klasē pavisam maz nepieciešams, lai par čempionu kļūtu Timerzjanovs un, liekas, šis “pavisam maz” tiks sasniegts jau rītvakar Kouvolā. Viņa sīvākais un vienīgais konkurents cīņā par titulu ir Taners Fousts. Super 1600 klasē Bakerūds un Linnemans savā starpā dala šīs ieskaites čempiona titulu, situācija kopvērtējumā visai līdzīga, ar nelielu Bakerūda pārsvaru pirms šī posma. TouringCar klasē zviedram Marklundam ir iespēja nodrošināt čempiontitulu, taču uzbrukuma pozīcijās ir Tohils, kurš titula sadali var pārcelt uz pēdējo posmu.

17:35: Pirmo sēriju Nitišs noslēdzis 13. vietā, liecina provizoriskie rezultāti. Interesanti, ka starp Reini un Liguru laika izteiksmē iebrauca arī Staponkus, Nitišam piekāpjoties par dažām sekundes simtdaļām uz visu braucienu! Lai kā veiktos šajā posmā, “mazais Baltijas čempionāts” būs atraktīvs pasākums!

17:20: Nitišs malacis – uzvarēja arī pārbraucienā, turklāt no Ligura, kurš atkal ir apsveicamā otrajā vietā, šoreiz izdevies atrauciets pat par 2,9 sekundēm!

17:15: Latvijas līdzjutēji ziņo, ka visa sestdiena Kouvolā ir ļoti samocīta un velkas netipiski gari.

17:10: Somiem problēmas – pēc Reiņa brauciena, kurā viens no dalībniekiem izstājās, avarējot tramplīnā, tika sasaukta sportistu un komandu sapulce, lai spriestu par izmaiņām trasē. Rezultātā trases grunts daļā darbojas smagā tehnika, lai nolīdzinātu tramplīnu. Tās ir sliktas ziņas Nitišam, kuram kopā ar grupas kolēģiem pirmais brauciens būs jāpārbrauc. Somijas posms jau tā nav īpaši populārs ne sportistu vidū, ne FIA gaiteņos – šis ir vēl viens risks šo sacīksti atkal pazaudēt no nākamo sezonu kalendāra…

16:55: Reinis Nitišs uzvar savā braucienā! Aiz muguras tiešā cīņā atstāts Janno Ligurs, pārspēts par 2,4 sekundēm šajā braucienā. Jāgaida pirmās dienas braucienu kopvērtējums.

16:05: Brīvo treniņu un laika kontroles tendences līdzīgas – no 20 dalībniekiem Nitišs un arī pārējie baltieši – Stponkus un Ligurs – atrodas otrā desmita otrajā daļā. Laika kontrolē Staponkus 14. vietā, Reinis – 16., Ligurs – 18. pozīcijā. Mūsu puses braucēju rezultāti savā starpā ļoti līdzīgi, visās trijās sesijās te viens, te otrs, te trešais vadībā. Ligura ātrums ar jauno mašīnu pārsteidz – viņš uzreiz demonstrē nu jau zināmu pieredzi guvušā Nitiša tempu.

9:15: Pēc formalitāšu lietām braukšana sāksies ar brīvajiem treniņiem pl.11:30.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv