Rallijkross: LIVE (19:00): NEZ rallijkrosa un kroskartu posms Vilkičos!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.07.2012
16:30

Svētdien Lietuvā, Vilkiču trasē tiks aizvadīts NEZ rallijkrosa čempionāta trešais posms. Uz starta NEZ 1600 klasē Reinis Nitišs, NEZ 2000 klasē Mārtiņš Porietis, Māris Ločmelis, Juris Spīķis, Uģis Pauriņš, Toms Ziedāns. Open klasē Kristaps Maševskis, Ilgonis Krūmiņš. CK 125 klasē Ingus Beļakovs, Marko Priednieks, Liene Sproģe, Emīls Misiņš, Viesturs Kalniņš. CK 650 – Dāvis Tobiass.

19:00: Spīķa/Porieša epizodē Jurim brīdinājums, rezultāti nemainās.

18:50: Reinis Nitišs pēc perfekta starta uzvar NEZ 1600! Perfekts, pārliecinošs brauciens. Mūsējie sarūpēja šovu 2000 klasē. Vispirms pirmajā aplī pēc sadursmēm izstājās Pauriņš un Ziedāns. Vēlāk, dalot trešo vietu, braucot ārā no Džokera Spīķis iebrauca durvīs Porietim, Mārtiņu praktiski sagriežot. Nav zināms, vai tiesneši to definēs kā atļautu sānu kontaktu, vai kā zilā karoga neievērošanu braucot ārā no Džokera, vai kā Porieša centienus “aizvērt durvis” ātrākā Spīķa priekšā. Visu braucienu vadībā pavadīja Ločmelis, tomēr pēdējā apļa Džokeris ļāva uzvarēt norvēģim Sandmo. Māris otrais, Juris Spīķis trešais, Porietis ceturtais. Open klasē uzvara skaistā cīņā norvēģim Hansam Johanam Ostrengam, kurš pārspēja Olu Froshaugu. Krūmiņš pārliecinoši ceturtais, Maševskis pārliecinoši sestajā vietā. 4WD klasē Lukass Valfridsons guva vienīgo dienas uzvaru, bet vissvarīgāko. Viņš uz Džokera rēķina apspēlēja Galini. Gudžjūns – trešais. CK 125 kroskartos sāpīga neveiksme Beļakovam – tiesnešu postenis nepareizi parādīja atlikušo apļu daudzumu – dodoties pēdējā aplī tāfele rādīja, ka atlikuši divi apļi. Ingus uz to paļāvās, tāpēc, atrodoties līderpozīcijā, neiebrauca Džokerī. Lēmums vēl nav zināms. Turklāt pirms paša finiša kaut kas notika arī tehnikai, kā rezultātā pirmā vieta tika atņemta uz finiša līnijas. Arī pārējie Latvijas sportisti “izpildījās” – uzreiz pēc starta Sproģe esot taranējusi Kalniņu. Liene varēja turpināt braucienu, taču Viesturs un arī pa starpu trāpījušies Marko Priednieks izstājās. CK 650 klasē Tobiass nokļūdījās ar Džokera apļa izvēli, atlika to uz pēdējo brīdi un, šķiet, zaudēja trešo vietu, finišējot piektais. Pagaidām rezultāti neapstiprināti un, nojaušams, izmaiņas ir iespējamas.

17:00: Kvalifikācijas rezultāti pa klasēm (A finālā uzreiz tiek seši, plus divi no B fināla): NEZ 1600: 3. Nitišs. NEZ 2000: 2. Porietis, 3. Ločmelis, 5. Pauriņš, 6. Spīķis, 7. Ziedāns. NEZ Open: 6. Krūmiņš, 7. Maševskis. Kroskartu rezultāti vēl nebija publicēti. Sākas fināli!

16:05: Kvalifikācijas braucieni noslēgušies, pl.17:00 paredzēts sākt finālus. Trešā sērija bija atraktīva, ar vairākiem incidentiem. Spilgtākais no tiem – trīs mašīnu sadursmē visai pamatīgi cieta Diržininka VAZ – viens no favorītiem 1600 klasē.

15:40: Runas par Ločmeļa izstāšanos izrādījās pāragras – Māris brauca, turklāt pat ļoti labi. Labs brauciens arī Spīķim un Nitišam, katrs savu grupu uzvarēja. Trešā kvalifikācijas vēl turpinās. Pauriņš nolēmis trešo braucienu izlaist, lai taupītu riepas un mašīnu finālam. Viņam ir aprēķins, ka starta pozīciju tas neietekmēs.

14:45: Ar motora defektu diemžēl izstājies Ločmelis, kurš šodien bija uzskatāms par Latvijas komandas līderi, spriežot pēc sākotnējiem rezultātiem…

14:30: Otrā sērija mūsējiem ar mainīgām sekmēm. Spīķis ar Ziedānu, būdami vienā braucienā, cieta postījumus – Juris sagriezās, bet Toms turpat palika ar salauztu piekari, šķiet, trāpot Spīķa mašīnai. Amizanti, ka aiz latviešiem nosprūda arī visi pārējie brauciena dalībnieki, izņemot līderi Diržininku. Nitiša mašīnai brauciena laikā plīsa riepa. Finišs ir sasniegts, bet rezultāts vājš. Maševskis risina reduktora problēmas. Pārējiem mūsu braucējiem vairāk vai mazāk bez problēmām. Atgriežoties pie pirmās sērijas: līderi 4WD Galinis, Gudžjūns, Tamašausks (izstājies superzviedrs Valfridsons, vismaz pagaidām. Savukārt Galinis otrajā braucienā bija spiests pamest starta laukumu tehnisku problēmu dēļ.). Open: Ostrengs, Johanesens, Skeije. 2000: Ločmelis, Porietis, Sandmo. 1600: Staponkus, Nitišs (pussekundes atšķirība uz braucienu), Lia. Otrās sērijas rezultāti vēl top.

13:00: Noslēgusies pirmā kvalifikācijas sērija. Bez ekscesiem, latviešiem bez lielām problēmām. Maševskim uzreiz pēc starta iemeta logā lielus akmeņus, tikko nomainīts stikls. Krūmiņš aizvadīja ātru, tomēr kļūdainu braucienu – gandrīz sagriezās pēdējā apļa sākumā. Braucienu rezultāti vēl procesā, bet jau drīz sāksies otrā sērija.

11:20: Kopējā rezultātu sarakstā pirmais 4WD braucējs Galinis, seko Tamašausks (arī 4WD) un Froshaugs (Open). Mūsējo rezultāti: 5. Krūmiņš, 6. Ločmelis, 10. Nitišs, 11. Spīķis, 14. Porietis, 23. Pauriņš, 24. Ziedāns, 28. Maševskis. Kopā dalībnieku skaits – 39.

11:00: Dalībnieku skaits klasēs: NEZ 1600 – 14, NEZ 2000 – 10, NEZ Open – 9, NEZ 4WD – 6, CK 125 – 10, CK 650 – 9, CK 250 – 5. Nitiša komanda pārdzīvo par laika kontrolē nepareizi izvēlētu riepu gaisa spiedienu. Kontroles rezultāti joprojām gatavošanā. Precizējums par Solbergiem kroskartos – komanda darbojas, tomēr apkalpo citus sportistus.

10:40: Latvijas braucējiem laika kontrolē izteiktu problēmu nebija, kontrolbraucieni noslēgušies. 11:00 atklāšanas parāde.

9:05: Visi Latvijas sportisti uz starta, aizvadījuši brīvos treniņus. Naktī stipri lija, bet šobrīd stiprs vējš trenkā mākoņus. Trase slidena, bet, ja nelīs – apžūs.

St., 17:30: Autocross.lv ar Mārtiņa Porieša komandas palīdzību piezemējies Vilkičos. No minētajiem latviešiem jau satikti Nitišs, Porietis, Ločmelis, Spīķis, Ziedāns, Maševskis, manīta Sproģe, Misiņš. Iespējams, ir vēl kāds – jādodas ekskursijā pa dalībnieku parku! Lielisks ārzemnieku sastāvs, norvēģi, dāņi, kroskartos arī zviedri. Kroskartu cīņās arī slaveno brāļu Solbergu puikas. Starp citu, braucot uz Vilkičiem, jāņem vērā, ka pēdējais pagrieziens no Klaipēdas uz Vilkičiem ir slēgts – ceļš tiek remontēts.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv