Rallijkross: Maija Biķernieku festivālam veidojas labs sastāvs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.04.2019
15:22

Turpinās pieteikšanās Latvijas rallijkrosa čempionāta un NEZ Kroskartu čempionāta pirmajam posmam, kas pirmajā maija nedēļas nogalē startēs Rīgā, Biķernieku trasē. Sastāvi paliek līdzjutējiem arvien vilinošāki.

NEZ Kroskartu posms solās būt ļoti apmeklēts, dalībnieku ziņā. Joprojām dominē Xtreme klase, kurā kopā pieteikti 20 dalībnieki. To vidū arī Jānis Baumanis – ne tas, bet tas otrs! Uzrāvienu guvusi klasiskā 125 ccm kategorija, kurā šobrīd 12 pieteikumu, tiesa, pašlaik bez Latvijas braucējiem. Vai tik nebūs tā, ka mūsu CK 125 klasei atbilstošie jaunieši visi būs paaugušies, un šajā klasē Latvijā nenotiek paaudžu nomaiņa? Gaidīsim!

Latvieši varētu parādīties 250 ccm klasē, kurā pašlaik tikai trīs pieteikumi – divi zviedri, viens norvēģis. Pieci dalībnieki vēl vienā klasiskajā kategorijā 650 ccm, kas bija kroņa klase līdz straujajai Xtreme izaugsmei pēdējo dažu gadu laikā. Viens no pieciem – klases vadošais Baltijas braucējs Dāvis Tobiass, sastāvos arī trīs igauņi, vairākus gadus startējošie Laurs Langeprons un Marti Seps, kā arī mazāk zināmais Karls Martins Miliste. Pēps Langeprons šobrīd ir vienīgais Senior klases braucējs.

Pašmāju rallijkrosa cīņās Super 1600 klasē iepriekš minētajiem Arnim Odiņam, Andim Ūtēnam un Jānim Spundiņam pievienojušies Jānis Lideris un igaunis Martins Juga. Touring klasē jau septiņi braucēji – Raimonds Mūrnieks, Jānis Olle, Raivis Galviņš, Aleksejs Kreipāns, Juris Narubins un Jānis Miščenko, kā arī pašlaik vienīgais ārzemnieks klasē Mindaugs Sidabrs. Lietuvietis startam pieteicies ar BMW Compact, kas ir kārtējais papildinājums viņa karjerā: savulaik krosā viņš startēja ar BMW, bet vēlāk pārsēdās priekšpiedziņas Honda Civic Type-R.

Astoņi dalībnieki Lada RX ieskaitē – iepriekš minētajiem pievienojušies Emīls Krūmiņš, Anete Ķēniņa un Kristaps Kapačs.

Ļoti raiba veidojas Open RX klase, gan tautību, gan automašīnu, gan sportistu ziņā. No pieciem pieteiktajiem tikai viens Latvijas braucējs – Jānis Veģeris. Iepriekš minētajiem igauņiem Janno Liguram un Gabrielam Tammam pievienojies vēl viens – Prīts Karjus, kurš arī izmantos brīvo riepu klasi savas priekšpiedziņas auto testēšanai. Sarakstos arī Lietuvas veterāns Arvids Galinis ar spēcīgo Ford Fiesta Mk7.

Andris Krieviņš joprojām gaida konkurentus jaunajā BMW RX3000 klasē. Dalībniekiem vēl jābūt!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv