Rallijkross: Maratons turpinās – svētdien Biržos rallijkross

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.07.2020
10:52

Latvijas krosa sacensību maratons turpinās – svētdien Biržos, Baronu trasē turpināsies Latvijas rallijkrosa čempionāts un kausa izcīņa, otrais posms. Galvenie spēlētāji ierindā.

Baronu sacīkste būs otrais posms no četriem. Tik īsā sezonā ieskriešanās periods favorītiem ir īss un kļūdas kopvērtējuma kontekstā netiek piedotas. Attiecīgi, viss, kas notiks Biržos, tieši ietekmēs čempiontitulu izspēlēšanas gaitu.

Super 1600 klasē šobrīd seši dalībnieki, lai būtu ieskaite, pietrūkst viens sportists. Domājams, ka līdz sacensību startam tas atradīsies, lai varētu izspēlēt kopvērtējuma punktus. Ja izdodas savākt kvorumu, sacīkste būs svarīga. Pēc pirmā posma vadībā ar nelielu pārsvaru ir tā uzvarētājs Juris Spīķis, četru punktu attālumā ir Edijs Ošs. Kopvērtējuma nākamajās pozīcijās ir braucēji, kuri – vismaz pagaidām – nav pieteikti Biržu posmam (igauņi Orrs, Kasks, Ligurs un Auliks). Savukārt Biržu sarakstos esošajiem Jurim Narubinam, Martinam Jugam un Arnim Odiņam šī būs čempionātu izšķiroša sacīkste – pēdējā iespēja iesaistīties cīņā par medaļām. Visi trīs Biķerniekos palika bez vērā ņemamiem rezultātiem tehnikas problēmu dēļ. Svētdienas posmam pieteikts arī Matiss Vasilis, kurš Rīgas sacīkstē nestartēja.

13 dalībnieki pieteikti Touring 2000 klasē, visi galvenie spēlētāji ierindā. Arī Biķernieku pjedestāla mīdītāji Jānis Ikers, Kaspars Fricsons un Varis Žentiņš. Biķernieki sarūpēja daudzus jautājumus klasē: vai Fricsona un Žentiņa pjedestāli bija sakritība, vai tomēr viņu turpinās cīņu par medaļām? Vai būs turpinājums Jāņa Miščenko un Jāņa Spundiņa duelim – abi bija pārāk “atraduši” viens otru, cīnoties gandrīz katrā braucienā, dažbrīd arī pārkāpjot pāri likuma robežām. Vai Raivis Galviņš un Aleksejs Kreipāns atkal būs avāriju epicentros savu aizmugures piedziņas auto specifikas dēļ? Vai Maija Stakena turpinās savu izcilo debijas sniegumu, vai tomēr svešākā Baronu trase nedaudz piesēdinās viņas lidojumu? Vai potenciāli bīstamie Jānis Olle, Edgars Kokorišs un Kristaps Kasparovičs būs tikuši galā ar tehnikas problēmām? Klase neapšaubāmi interesanta.

Interesanti, ka Lada RX klase uz Biržu posmu plāno pulcēties lielākā skaitā nekā Latvijas rallijkrosa citadelē Biķerniekos – 20 pieteiktie pret 17 startējušajiem. Brāļu Mārča un Kristapa Martinovu, strauji progresējušā Edvarda Egles un čempiona Sigmara Tammemegi cīņa Rīgā bija izcila. Gaidām turpinājumu, turklāt ir sajūta, ka savs sakāmais par pjedestāla pozīciju sadali varētu būt arī Rīgā noslāpušajiem Kristapam Kapačam un Emīlam Krūmiņam.

RX Open klasē pašlaik tikai četri dalībnieki no čempionātam septiņiem nepieciešamajiem – Jānim Veģerim un Edijam Ošam – abiem Biķernieku kūleņmetējiem – gatavi pievienoties Raini Romets un Svens Orass no Igaunijas. Vai izdosies piesaistīt vēl kādu braucēju, vērosim. Straujas pārmaiņas dalībnieku sastāvā arī Xtreme klasē – no pārdesmit dalībniekiem Biržiem pieteikti četri. Līderiem Ronaldam Baldiņam, Markusam Abramam un Reinim Nitišam pievienojies Viesturs Sproģis, kurš līdz šim ar B600/Xtreme bagiju bija startējis tikai autokrosa režīmā.

Latvijas kausa CK 650 klasē klasiskais sastāvs – divi latvieši Dāvis Tobiass un Marta Starka, un igauņi – divi Milistes, divi Langeproni. Uz šo posmu pazudis regulārais mūsu posmu braucējs Marti Seps. Favorīts – Tobiass. Uz starta pirmo reizi šogad Latvijā arī Junior 1000 klase, ar četriem pieteiktiem braucējiem – latviešu puikām Dainim Zemniekam un Kristapam Valteram pievienosies spēcīgais Rītis Gurklis un Mini bagiju Latvijas čempions Mats Zavarskis.

BMW RX3000 klasē ierindā visi seši pirmā posma braucēji. Mārtiņš Prūsis bija ļoti pārliecinošs Rīgas cīņā, vērosim, vai kādam būs ko likt pretī piņķerīgākajā Biržu trasē.

Svētdien posms arī Mini bagiju klasei, kas vairāk līdzdarbojas Latvijas autokrosa čempionāta programmai, tomēr veidojas tradīcija, ka vismaz reizi gadā šī klase izbrauc arī rallijkrosa trasē. Mini bagijiem šis būs Latvijas Bērnu čempionāta otrais posms, kas sekos pēc Pilskalnu cīņām. Klasē iezīmējies pārliecinošs līderis – Emīls Mirošņiks šobrīd vēl nav zaudējis uzvaru nevienā braucienā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv