Rallijkross: Marta Starka aizvada vēl vienu kroskartu mācībstundu

Viesturs Saukāns  17.06.2019 10:51 0

  Rallijkross, Ziņas

Martai Starkai sarežģīta sacīkste tehniskajā Tāli trasē pie Pērnavas. Finišēt jau ir panākums!

Latvijas sportiste Marta Starka Igaunijā, Pērnavā aizvadījusi savu otro kroskartu sacensību, turpinot krāt pieredzi sarežģītajā disciplīnā.

Pirmais iespaids par seno un atraktīvo Tāli trasi Martai bijis – bail. Pamatotas sajūtas, jo trase ir ātra, kalnaina sarežģīta, turklāt iepriekš sagādājusi skarbas avārijas, tajā skaitā kroskartu braucēju izpildījumā. Papildu nervozitāti deva fakts, ka komandai šī sacīkste bija jāaizvada bez galvenajiem mentoriem Dāvja un Ivara Tobiasiem, kuri veicināja Starkas ienākšanu kroskartos. Tobiasi nevarēja būt klāt, jo paši aizvadīja NEZ Kroskartu posmu Dānijā.

Laika kontrolē Marta uzrādīja pēdējo rezultātu, taču tikai ar 0,8 sekunžu zaudējumu priekšpēdējās vietas ieguvējam. Igauņu braucēji savstarpēji visi iebrauca sekundes robežās. Pirmajā kvalifikācijā braucējiem bija nesaprašanās ar starta procedūru, kā rezultātā starts neizdevās arī Starkai – kroskarts pieslāpa, taču braucienu izdevās sākt un arī pabeigt.

Atlikušajās kvalifikācijās situāciju diktēja bedres trases grunts daļā un mežonīgie putekļi. Tā kā Martai nemitīgi bija jāstartē no pēdējās vietas, iegūt pozīcijas nebija iespējams. Turklāt trešajā kvalifikācijā veiksme palīdzēja atgriezties cīņā pēc sadursmes ar vienu no konkurentiem, pēc kā latviete izlidoja no trases. Pirms fināla komanda apzinājās, ka īpašu brīnumu nebūs, taču galvenais bija noskaņoties, ka Pērnavas posms ir treniņsacīkste.

Finālā cienījams sniegums un, par spīti mežonīgajiem putekļiem – laistīšanas trasē nebija – Marta sasniedza piekto vietu sešu braucēju konkurencē.

Mārtiņš Starks par meitas sniegumu: “Jāmācās, ko šajā posmā arī darījām. Ļoti pietrūka Dāvja padomu, tāpēc šī bija sarežģīta sacensība. Gatavosimies Biķernieku kroskartu posmam, tāpat arī jaunā Folkreisa mašīna ir gandrīz gatava cīņām Pilskalnos. Igaunijas sacensības patīk ar savu gaisotni – kroskartu kolektīvs ir ļoti vienots un parkā visi mitinājāmies kopā. Atgādināja sajūtas no maniem laikiem Folkreisā, kad atrašanās sacensībās bija bauda ne tikai trasē, bet arī dalībnieku parkā.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru