Rallijkross: Minimālā sastāvā latvieši uz Poliju un Igauniju

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.09.2019
23:11

Nedēļas nogalē turpināsies gan Polijas, gan Igaunijas rallijkrosa čempionāts, kurā uz starta tradicionāli stājas arī Latvijas sportisti. Šoreiz abos gadījumos minimāls latviešu sastāvs: uz poļu Slomžinu dodas Jānis Ikers un Krists Valters, bet uz igauņu Elvu – Kristaps Grunte.

Polijas čempionātā šis būs sestais no septiņiem posmiem. Gan Ikeram, gan Valteram katram savā klasē jāaizvada cīņa par čempionāta medaļām. Jānis SN-2000 klasē kopvērtējumā ir piektais, taču tikai septiņu punktu attālumā no otrās pozīcijas. Teorētiski aizsniedzams arī ātrais līderis Lukašs Tižjevičs, kurš Ikeru pārspēj par 21 punktu. Pirms gaidāmā posma Viktors Ellers klasē atrodas sestajā vietā, bet Uldis Valters – astotajā pozīcijā, taču abu nav Slomžinas posma sarakstos.

Krists Valters SN 1600 klasē atrodas otrajā vietā, ar dzīvām cerībām uz uzvaru. Tajā pašā laikā Krists atlikušajos posmos nedrīkst piedzīvot neveiksmi, jo sekotāji ir pietiekami tuvu, lai vajadzīgā brīdī izmestu Valteru no trijnieka.

Līdz ar Mūsas festivālu tepat Latvijā uz Igaunijas čempionāta pēdējo posmu nedosies regulārie braucēji Arnis Odiņš (Super 1600 klase) un Jānis Veģeris (Supercar). Lai gan abiem būtu teorētiskas izredzes uz vietu savas klases trijniekā, neveiksmīgais iepriekšējais posms uzdevumu padarījis ļoti sarežģītu. Tā vietā abi startēs Latvijas čempionātā – Arnis debitēs Touring 2000 klasē, bet Jānis RX Open kausa klasē.

Uz Igauniju, toties, dosies Kristaps Grunte, kurš Touringcar klasē, par spīti piedzīvojumiem pilnai sezonai, atrodas Igaunijas čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā. Arī Kristapam iepriekšējais posms nebija veiksmīgs, taču punktu ziņā trieciens nebija pārāk briesmīgs. Desmit punktu pārsvars pirms pēdējās sacīkstes ir gan daudz, gan maz – var neskriet pēc augstākā rezultāta, taču uzmanīties arī vajag. Gruntes klasē sestdienas cīņai pieteikti 13 dalībnieki.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv