Rallijkross: Mūsas laikapstākļu krīzē smagi gūtas uzvaras

Viesturs Saukāns  03.09.2017 10:58 1

  Rallijkross, Ziņas

Sestdien Mūsa Raceland trasē aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa kārtējais posms. Galvenajā lomā šoreiz laikapstākļi – lielā lietus dēļ sacīkste pat nobalansēja uz atcelšanas robežas izmirkušās trases dēļ. Uzvaras klasēs Elisam Dukaļskim (Super 1600), Jānim Ollem (Touring car), Martam Tikerbāram (RX Open) un Sigmaram Tammemēgi (Lada RX). Pazīstamo autosportistu Volvo cīņās uzvara Kristapam Blušam.

Trase naktī un no rīta tika izmērcēta pamatīgi – rallijkrosam, kura dalībnieki cīņā dodas ar sliku tipa riepām, pirmie apļi bija smags pārbaudījums. Taču pēcpusdienā laiks stabilizējās un fināli tika aizvadīti salīdzinoši labā trasē.

Piecu dalībnieku cīņā Super 1600 klasē rezultāti bija mainīgi, taču finālā perfektu sniegumu demonstrēja Dukaļskis, apspēlējot visus konkurentus. Otro vietu guva Edijs Ošs, kurš izmantoja visas konkurentu sarūpētās situācijas. Uz trešo vietu pretendēja Roberts Vītols, taču neveiksme lika viņam zaudēt apli. Tā rezultātā trešo pozīciju guva Jānis Spundiņš, par spīti jau pēc starta pārsistām abām kreisās puses riepām. Tikmēr Reinis Safonovs tehnisku problēmu dēļ netika līdz fināla startam.

Touring car klasē mainīgajos laika apstākļos mainīgi bija arī spēku samēri. Finālā izšķirošais brīdis bija pirmā apļa brauciens pirms pirmā tramplīna. Jānis Ikers centās veikt drosmīgu manevru cīņā par pirmo vietu ar Jāni Olli, mēģinot apdzīt konkurentu pa ārmalu. Triks gandrīz izdevās, taču Olle ar sānu kontaktu aizsūtīja Ikeru uz tramplīna ārmalas betonu. Ollem ceļš uz uzvaru bija brīvs, finišā pirmā vieta. Ikers jāsumina par izcilu sniegumu. Pēc kontakta ar bīstamo betonu Jānis palika pēdējais, taču cīņas gaitā aizspēkojās līdz otrajai vietai. Trešais – Viktors Ellers.

RX Open klasē uz sacīksti ieradās septiņi dalībnieki. Taču to skaits strauji ruka līdz ar lietus pieņemšanos spēkā. Vispirms no cīņas atteicās Mārtiņš Svilis. Tad uz atsevišķu ieskaiti pārcēlās lietuvieši Egidijs Kirdeiķis un Pauļus Šnuks, kuri sacīksti bija gatavi aizvadīt tikai ar grunts riepām. Pēdējā brīdī atbraukušais lietuvietis Arvids Galinis kapitulēja pēc pirmās kvalifikācijas – pārāk dārgā Fiesta nebija paredzēta šādiem apstākļiem. Pirmajā kvalifikācijā sacīkste motora defekta dēļ noslēdzās arī Jānim Veģerim. Līdz ar to par diviem līderiem kļuva ātrais igaunis Marts Tikerbārs un jaunā Volvo S60 pārbaudes sacīksti aizvadošais Armands Pārupe. Abi bija gan ātri, gan izturīgi, veicot visus braucienus. Igauņa auto pārspēks un pieredze deva drošu uzvaru. Savukārt Pārupe, kuram šī bija ne tikai debija pie jaunā auto stūres, bet ar pilnpiedziņas mašīnu vispār, stabilā otrajā vietā.

Lada RX klasē fināla dominējošie spēki bija igaunis Tammemēgi un Ronalds Baldiņš. Cīņa noslēdzās par labu igaunim, Baldiņš otrais, bet trešo pozīciju sasniedza Valters Liepiņš. Trijnieks pārliecinoši atrāvās no savstarpējās cīņas aizvadījušajiem sekotājiem. Ceturto vietu guva vēl viens igaunis Ardo Kūss, kuram sekoja Kristaps Martinovs un Ivars Joelis.

Autosporta zvaigžņu cīņā daudz diktēja tehnikas problēmas, ko radīja mašīnu smagā cīņa ar laika apstākļiem. Viss izspēlējās par labu drifta braucējam Kristapam Blušam, kurš aiz sevis atstāja Māri Neikšānu un Beati Klipu.