Rallijkross: Mūsējos gaida smaga sacīkste Francijā

Viesturs Saukāns  04.09.2014 11:58 0

  Rallijkross, Ziņas

Nedēļas nogalē Francijā, Lohīkas trasē norisināsies pasaules rallijkrosa čempionāta astotais posms un Eiropas rallijkrosa čempionāta septītā sacīkste. Pasaules čempionāta SuperCar klasē startējošajam Reinim Nitišam cīņa būs sarežģīta, jo uz starta stāsies daudzi spēcīgi mājinieki, kuri trasi pārzina perfekti. Savukārt Baumanim Super 1600 klasē šis būs izšķirošs posms – Jānis vai nu saglabās, vai nu zaudēs cerības cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

SuperCar klasē Reinim Nitišam būs jāspēkojas ne tikai ar strauji progresējušajiem regulārajiem pasaules čempionāta konkurentiem, bet arī ievērojamu skaitu Francijas braucēju. Daļa šo mājinieku nestartē starptautiskajos seriālos, taču izmanto iespēju cīnīties ar viesiem posmos, kas norisinās Francijā. Jāatzīmē, ka Francijas nacionālais čempionāts gan SuperCar, gan Super 1600 ir viens no spēcīgākajiem pasaulē.

“Francijas trasē esmu startējis pagājušajā gadā, un arī šogad šajā trasē esam veikuši testus. Šī pieredze dos papildu pārliecību, kas noteikti palīdzēs uzrādīt salīdzinoši labākus apļa laikus treniņbraucienos un pirmajās divās kvalifikācijas kārtās. Šī priekšrocība gan nebūs ilga – jau otrajā sacensību dienā visi dalībnieki būs izpētījuši telemetrijas datus un brauks savu iespēju robežās, tādēļ šai pieredzei izšķirošajos braucienos vairs nebūs nekādas nozīmes.

Supercar klasē uz starta stāsies 37 dalībnieki – tajā skaitā arī 16 franču autosportisti, kuri savā mājas posmā, lai iepriecinātu sanākušos skatītāju tūkstošus, cīnīsies ar dubultu atdevi. No vienas puses būs jābrauc apdomīgi, lai bez liekiem pārdzīvojumiem sasniegtu brauciena finišu, no otras puses – ja braukšu lēni un piesardzīgi, tad iekļūt starp 12 ātrākajiem nebūs lielu izredžu.  Man būs jāatrod balanss starp ātru, bet vienlaicīgi arī apdomīgu braukšanu.

Var teikt, ka Francijas posma trase ir atbilstoša manam braukšanas stilam – tajā nav riskantu līkumu vai tramplīnu, arī pašiem braucieniem jābūt tīriem – līdzīgi kā braucot ar kartingu. Atliek vien to pierādīt trasē un gūt ne tikai nozīmīgu pieredzi, bet arī izcīnīt vērtīgus punktus čempionāta kopvērtējumā,” pirms došanās uz Franciju stāsta Reinis Nitišs.

Pērn, kad Reinis Nitišs vēl startēja Eiropas čempionātā Super 1600 klasē, šis bija Reiņa kroņa posms, kas lielā mērā izšķīra Eiropas čempiona titulu par labu Nitišam. Viņš bija vienīgais no klases līderiem, kurš prata apspēlēt mājiniekus, savukārt francūži, sasniedzot pozīcijas starp Reini un galvenajiem konkurentiem, deva latvietim iespēju atrauties no sekotājiem kopvērtējumā.

Vai šogad, jau startējot pasaules čempionātā SuperCar klasē, šāda situācija ir iespējama – rādīs nedēļas nogales cīņas. Taču šādu uzdevumu būtu svarīgi realizēt Jānim Baumanim Super 1600 klasē, lai saglabātu izredzes uz Eiropas čempiona titulu.

Neapšaubāmi, Jānis ir viens no šī posma galvenajiem favorītiem, taču arī Super 1600 klasē uz starta stāsies daudzi mājinieki, kuri var ietekmēt Eiropas čempionāta medaļu dalīšanu. Ja Baumanim izdosies Nitiša pērn demonstrētais sniegums cīņā ar sezonas konkurentiem un Francijas sportistiem, viņš var ievērojami uzlabot iespējas cīnīties par Eiropas čempiona titulu.

„Savā klasē šobrīd kopvērtējumā es atrodos trešajā pozīcijā, un mans mērķis ir rezultātu uzlabot, lai varētu cīnīties par augstākām vietām. Nenoliedzami, ka papildu spriedzi rada sezonas noslēguma tuvums, jo atlikuši vairs tikai trīs sacensību posmi, tādēļ katrs izcīnītais punkts šobrīd ir zelta vērtē. Atbildība ir ļoti liela, jo zinu, ka arī konkurenti ir nopietni gatavojušies Francijas posmam,” atklāj Jānis Baumanis.

Pozitīvi, ka gan Nitišs, gan Baumanis šajā trasē ir aizvadījuši izmēģinājumus, kas nozīmē, ka trase ir iepazīta, kā arī atrasti vismaz sākotnējie automašīnu regulējumi gaidāmajai cīņai. Latviešiem šis būs ļoti svarīgs un saspringts posms. SuperCar klasē pieteikušies 37 dalībnieki, bet Super 1600 – 30 sportistu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru