Rallijkross: Nākamgad SuperCar pasaule un Eiropa atsevišķi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.12.2014
10:20

Pēc trešdienas FIA Pasaules Sporta padomes sapulces galvenās tēmas, kas attiecas uz krosa tipa sporta veidiem, saistās ar pasaules rallijkrosa čempionātu. Galvenais jaunums – SuperCar klasei būs atsevišķa pusfinālu un finālu fāze pasaules un Eiropas čempionātiem posma ietvaros.

12 pasaules čempionāta posmu ietvaros piecas sacīkstes tiks vērtētas arī Eiropas SuperCar klases čempionātā. Ja šogad EČ veidojās, izvelkot attiecīgi nominētos braucējus no absolūtajiem SuperCar rezultātiem, tad nākamgad sistēma atšķirsies. Kopīgajos posmos visas SuperCar klases mašīnas aizvadīs kopīgu kvalifikāciju, taču uz pusfināliem un fināliem izveidosies faktiski divas SuperCar klases: Eiropas pusfināli un fināli, tad pasaules pusfināli un fināli. Varbūt nedaudz mākslīgi veidota Eiropas ieskaite, taču ir arī pozitīvi momenti. Galvenokārt, būs skaidrs, ka, ja pasaules čempionāta ieskaitē startē attiecīgs komandu un sportistu skaits, tad starp šiem braucējiem arī tiek izspēlētas uzvaras un kopvērtējums. Tas arī mazinās situāciju, ka neregulārie pasaules čempionāta viesi, kuri startē atsevišķos posmos, var sagriezt tehniku maksimālajos rādītājos, tādā veidā apspēlējot pamatsastāva braucējus (kā šogad Audi dažādās kombinācijas), kas padara cīņu nevienlīdzīgu.

Apstiprināts arī, ka pasaules čempionāta komandas sezonas laikā varēs mainīt savus ieskaites braucējus. Tehniski – pasaules čempionāta dalībnieku mašīnās tiks uzstādīta standartizēta, FIA homoloģēta motora vadības elektronika.

Tā kā FIA trešdienas uzdevums bija informēt par saviem pasaules čempionātiem un dažām papildu niansēm, joprojām trūkst precīzas informācijas par Eiropas autokrosa čempionāta izmaiņām, kuras, patiesībā, ir paredzētas krietni revolucionārākas nekā šobrīd rallijkrosā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv