Rallijkross: Nedēļas nogalē pasaules čempionāts Barselonā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2019
09:56

Nedēļas nogalē Spānijā, Barselonas trasē tiks aizvadīts pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms, kas būs arī pirmā sacīkste Eiropas Super 1600 čempionātā un RX2 seriālā. Uz starta starp baltiešiem arī to līderis Jānis Baumanis.

Pasaules čempionāta ieskaitē sastāvs bez lieliem pavērsieniem – pamatsastāvam pievienojušies soms Jani Pāsonens, kurš būs Baumaņa Team STARD komandas biedrs, sen zināmais ungārs Tamašs Karai, franču veterāns Ervē Napiks un Kristofers Hojs, par kuru britu publika ir sajūsmā kā par seškārtēju olimpisko čempionu treka riteņbraukšanā. Arī autosports viņam nav svešs, jo viņš piedalījies gan Lemānas 24 stundu sacīkstēs, gan citos izturības braucienu seriālos.

Pēc īpatnējā Abū Dabī posma Barselona sola vairāk precizēt reālos šīs sezonas spēku samērus. Pirmais posms izvērtās patīkami haotisks, jo šķita, ka gan komandas ir apmulsušas, nonākot jaunajā čempionāta ērā bez rūpnīcu aizmugures, gan pati trase radīja rezultātus ietekmējošas situācijas.

Cīņu Spānijā sāks arī Super 1600 klases kolektīvs. Sen nebijis gadījums – sacīkste bez Latvijas sportistiem. Artis Baumanis, kurš bija līdz šim aktuālākais klases braucējs Eiropas čempionātā, šogad ņem pauzi sportā, līdz ar to klasē bez regulāra Latvijas pārstāvja. Kategorijā labs 25 dalībnieku sastāvs. RX2 klasē 13 pieteikumu, to skaitā arī Latvijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins.

Kopumā cīņā dosies      Baltijas pārstāvji. Pasaules ieskaitē Jānis Baumanis un lietuvietis Roks Baciuška, kuriem izdevās pat paspēkoties sāns pie sāna pirmajā sacīkstē. Super 1600 klasē igauņi Janno Ligurs un SĪms Saluri, plus Grjazins RX2 ieskaitē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv