Rallijkross: Nedēļas nogalē startē Latvijas un NEZ Baltijas rallijkross!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
07.07.2021
19:38

No vienas sacīkstes pie otras, un tā līdz vēlam rudenim: nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku trasē tiks aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta un NEZ Baltijas čempionāta sezonas atklāšanas posms. Nacionālā sacīkste sestdien, bet Baltijas braucēju tikšanās – svētdien.

Lai gan statusa ziņā svētdienas Baltijas cīņas šķiet augstākas raudzes sacensības, vēl varētu padiskutēt, kura no sacensību dienām būs interesantāka. Tas tāpēc, ka Latvijas čempionāta dalībnieku saraksts jau sākotnēji sola blīvas cīņas labā konkurencē. Arī Baltijai sastāvi intrigu, tāpēc vienīgais risinājums ir… apmeklēt abas sacensību dienas.

Latvijas čempionāta klasēs vērojams lielisks progress dalībnieku skaita ziņā. Uzziedējusi līdz šim sarežģītā Super 1600 klase, kurā uz sestdienu 11 pieteikumu. Jā, liela daļa no braucējiem ir no kaimiņzemēm, taču arī vietējo braucēju pietiktu punktu izspēlei. Sarakstos atgriezies pērno sezonu izlaidušais Krists Valters, kurš Latvijas čempionātā pēdējo reizi startēja 2018. gadā. Galvenie favorīti – Janno Ligurs, Juris Spīķis, Arnis Odiņš.

11 pieteikumu arī nosacīti jaunajā Super 2000 klasē. Atgādinām, ka Latvijas rallijkrosa čempionāta jaunajā ērā divu litru vienas ass piedziņas klase pirmo reizi sadalīta pa piedziņām: Super 2000 šogad būs priekšpiedziņas auto cīņas, bet Touring kļuvusi par aizmugures piedziņas auto cīņu klasi. Tiesa, Touring šobrīd ir gatava piedāvāt tikai trīs sportistus. Varbūt vajadzīgs laiks, lai klase uzplauktu, tomēr šobrīd līdz čempionāta statusam šai ieskaitei vēl jāpagaida.

Super 2000 klasē intrigas netrūkst: Jāņa Ikera, Maijas Stakenas un Jāņa Miščenko cīņa par uzvaru, Jāņa Olles centieni izmantot visas izdevības, Ivo Gabrāna debija… Būs interesanti!

Lielisku uzrāvienu ieguvusi BMW RX 3000 ieskaite, kurai pieteikušies 13 dalībnieki. Klasei pievienosies Ivo Traubergs, sprintu un rallija speciālists Kārlis Nebars, atgriežas Māris Druva, uz starta pērnie līderi.

Tāpat cienījams sastāvs gan CK 650 kroskartu klasē, gan Xtreme ieskaitē – attiecīgi, septiņi un desmit braucēji. Šos sastāvus ievērojami stutē Igaunijas sportisti, tomēr viena posma kontekstā tas sola intrigu. Cita lieta, vai ieskaiti izdosies noturēt visas sezonas garumā. Šī būs pirmā iespēja šogad Latvijā redzēt RallyX Nordic braucējus Ronaldu Baldiņu un Reini Nitišu, kā arī Igaunijas čempionātu uzsākušos Jāni Baumani un Ingu Beļakovu. Rallijkrosa čempionātā plāno debitēt autokrosa čempions Mikus Neško.

CK 650 klasē no mūsu braucējiem, tradicionāli, uz starta Dāvis Tobiass un Marta Starka.

Par spīti augošajam BMW klases sastāvam, turpina turēties arī Lada RX ieskaite. Valda priekšstats, ka žiguļu klase ar laiku varētu pārcelties uz BMW auto braukšanu. Taču pagaidām VAZ auto fani nesteidz pievienoties plānotajai migrēšanai uz BMW RX 3000. Rezultātā klasē 17 pieteikumu. Lielākā daļa favorītu – brāļi Martinovi, Emīls Krūmiņš, Ivars Joelis, Kristaps Kapačs un citi – kaujas gatavībā.

Lielisks sastāvs arī Supercar klasē – astoņi pieteikumi. To vidū troksni sacēlušais Edijs Ošs, Lada RX čempions Edvards Egle, pērno sezonu izlaidušais Jānis Veģeris, debitēs Ronalds Baldiņš. Uz starta plāno iziet arī Eiropas autokrosa čempionāta posmā tomēr nestartējušais Mārtiņš Svilis, kā arī rallijkrosa debitants Uldis Brikmanis. No ārzemniekiem divi igauņi – Raini Rometss un Latvijas rallijkrosā zināmais Maiko Tamms. Igaunis pērn guva medaļu Lada RX klasē, bet šogad audzē slavas reitingus kā Oša sīvākais konkurents Igaunijas čempionātā.

Svētdienas Baltijas sastāvos pa kādam Latvijas braucējam mazāk – ne visi plāno aizvadīt NEZ Baltijas ieskaites cīņas. Toties vairāk igauņu un lietuviešu, kuri, savukārt, ne visi izvēlas aizvadīt treniņu sacīksti sestdien.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv