Rallijkross: NEZ čempionāta dalībnieki jau Biķerniekos

admin admin
21.07.2010
18:25

(LAF ziņojums presei)
Nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku Kompleksajā Sporta bāzē tiks aizvadīts NEZ Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa čempionāta trešais posms. Jau šobrīd pieteikušies gandrīz 40 dalībnieki, taču rīkotāji prognozē, ka sportistu skaits augs. Atraktīvā kontaktu sporta sacīkstē startēs dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas, Norvēģijas, Polijas un citām valstīm.
NEZ rallijkrosa čempionāts šosezon notiek piecos posmos – aizvadītas sacīkstes Igaunijā un Lietuvā, sekos posmi Latvijā, Norvēģijā un Dānijā. Latvijai ir vidējais seriāla posms, kurš atklās galvenās tendences cīņā par Ziemeļeiropas rallijkrosa čempiona tituliem. Pašlaik labas izredzes ir arī Latvijas sportistiem. Sportisti jau ierodas Biķernieku trasē – kaujas gatavībā ir Somijas sportisti, Rīgai tuvojas norvēģu dalībnieki.
NEZ rallijkrosa posmi iepriekš notikuši arī Latvijā – vispirms sporta kompleksā Mūsa, bet 2008. gadā arī sporta kompleksā 333. Šogad rallijkrosa entuziastu un sportistu Ilgoņa Krūmiņa un Uģa Pauriņa vadībā sagatavota trase Biķernieku kompleksa ietvaros. Trase izvietota šosejas apļa starta/finiša taisnes un stadiona teritorijā – apvienojumā ar lieliskām tribīnēm skatītājiem būs perfekta visu cīņu pārredzamība.
NEZ rallijkrosa čempionāts tiek izspēlēts četrās klasēs. NEZ 1600 klase ir priekšpiedziņas kategorija ar motoru darba tilpumu līdz 1600 kub. cm. NEZ 2000 klase ir vienas ass piedziņas mašīnu grupa ar motora darba tilpumu līdz diviem litriem. NEZ Open ir vienas ass piedziņas klase ar neierobežotu motora darba tilpumu. NEZ 4WD klase paredzēta mašīnām ar pilnpiedziņu, kurā pulcējas gan krosa sacīkstēs ierastā D-1, gan citas pilnpiedziņas automašīnas. Nedēļas nogales sacensībās startēs arī Latvijas kroskartu čempionāta dalībnieki, kā arī papildklašu statusā būs divas Lietuvas rallijkrosa čempionāta klases.
Nedēļas nogalē rallijkrosa aktivitātes sāksies jau sestdienas pēcpusdienā. Pēc dokumentu sakārtošanas pl. 15:00 sāksies brīvie treniņi, bet pl.16:30 sāksies pirmā kvalifikācijas sērija – braucieni ar kopēju startu. Tomēr izšķirošā diena būs svētdiena, kad no pl. 10:00 sāksies otrā kvalifikācijas sērija. Kopumā sacensību formātā paredzētas trīs kvalifikācijas sērijas un fināli.
Informāciju par gaidāmo sacīksti var atrast arī www.autocross.lv un rīkotāju mājas lapā www.rallycross.lv.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv