Rallijkross: NEZ čempionāts četros posmos, iespējamas braucienu sistēmas izmaiņas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.11.2013
13:25

Somijā aizvadītajā NEZ rallijkrosa komisijas sapulcē apstiprināts 2014. gada sacensību kalendārs. Tradicionāli, sacīkstes norisināsies Dānijā, Norvēģijā, Lietuvā un Latvijā. Galvenās gaidāmās izmaiņas (nolikums vēl nav apstiprināts) – iespējamas braukšanas sistēmas un vērtēšanas izmaiņas. Pamatā paredzēts posmu norisi pielāgot FIA Eiropas/pasaules čempionāta principiem, tomēr ar NEZ korekcijām.

Jāņem vērā, ka Eiropas rallijkrosa vadība pati nav līdz galam apmierināta ar šogad izmantoto sistēmu, līdz ar to tā tiks mainīta jaunajā pasaules čempionātā. Tas nozīmē, ka NEZ rallijkrosam nav jēgas pārkopēt šā gada Eiropas sistēmu, jo tā vienalga atšķirsies no nākamā gada lielā rallijkrosa plāniem. Šķietami zināma arī pasaules čempionāta iespējamā sistēma, taču jau šobrīd arī tā šķiet par sarežģītu un diskutējamu, lai akli tai pielāgotu NEZ vajadzībām.

Klases NEZ čempionātā saglabāsies nemainīgas – NEZ Super 1600, NEZ 2000, NEZ Open un NEZ Supercar.

Sacensību kalendārs, kurš uzskatāms par apstiprinātu, paredz ļoti koncentrētu NEZ rallijkrosa čempionātu: pirmie posmi Dānijā (21. un 22. jūnijs) un Norvēģijā (28. un 29. jūnijs), trešais posms 19. un 20. jūlijā Lietuvā un 26. un 27. jūlijā Mūsā. Tātad viss seriāls mēneša robežās. Turklāt situāciju dramatizē fakts, ka pa vidu šiem posmu pāriem Vilkiču trasē paredzēts sarīkot Eiropas Rallycross Challenge posmu. Rallijkrosam Baltijā šī būs karsta vasara!

Patīkami, ka NEZ rallijkrosa ideja, sevišķi, ja tiks mainīta braukšanas formula, jau atkal sākusi interesēt Zviedrijas un Somijas rīkotājus. Pastāv iespēja, ka nākamgad šīs valstis rīkos kandidātsacensības, lai 2015. gadā nonāktu NEZ kalendārā. Acīm redzot izmaiņas Eiropas rallijkrosa saimniecībā rada atbalsis arī reģionu un nacionālajā līmenī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv