Rallijkross: NEZ drudzis sasniedz Latviju!

Viesturs Saukāns  02.07.2013 17:21 24

Pēc nepilnām divām nedēļām Latvijā, Mūsas trasē pie Bauskas tiks aizvadīts NEZ rallijkrosa čempionāta trešais posms. Organizatori Autocross.lv apgādājuši ar šā brīža pieteikumu sarakstu – vairākas dienas pirms pieteikumu termiņa beigām fiksēti 32 pieteikumi.

Jāatzīst, ka, lai arī pieteikumu jūra vēl gaidāma, jo tikko tik apklusuši otrā posma Dānijā motori, sastāvs veidojas lielisks. Šogad uz Latviju, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, gatavojas ierasties ne tikai tradicionālie viesi no Norvēģijas, Lietuvas un Igaunijas, bet arī Zviedrijas sportisti, kuru attieksme pret NEZ līdz šim bijusi ļoti rezervēta. Kopumā sastāvs ir ļoti internacionāls – šobrīd pieteikušies astoņu valstu sportisti.

Piesakās arī Latvijas sportisti. NEZ Super 1600 klasē startam gatavojas Mārtiņš Porietis, Jānis Baumanis un Mārlis Ločmelis, turklāt gaidāmi papildinājumi. NEZ 2000 klasē cīņai gatavojas Toms Ziedāns un Juris Spīķis. Grūti prognozēt NEZ Open un NEZ Supercar klašu Latvijas pārstāvniecību, taču, zinot vietējās norises, nav izslēgta latviešu dalība arī šajās klasēs.

Pieteikumu saraksts, kā ierasts, Autocross.lv labajā pusē.

Atgādinājums sportistiem, kuri startē gan NEZ, gan kroskartu, gan Beta bagiju, gan folkreisa ieskaitē – pieteikumu termiņš par nepaaugstināto samaksu noslēdzas svētdien, 7. jūlijā. Rallijkrosa un junioru klašu braucēji pieteikumus sūta organizatoram, folkreisa dalībnieki izmanto līdzšinējo pieteikšanās sistēmu (veidlapa uz Viesturs.saukans@laf.lv).

Jāpiebilst, ka Mūsas trase, gatavojoties rallijkrosam, piedzīvo ievērojamas pārmaiņas. Cik noprotams, asfalts varētu būt pat vairāk nekā pirms laika publicētajā trases shēmā.

 • Latvanis

  gribētos redzēt Brediku un Jeršovu 4WD klasē, kā arī plašāku dalībnieku skaitu no krosa mazajās klasēs

  • Liekas, ka vienasnieku ziņā Latvijas rallijkross ir aizmucis baigi tālu no Latvijas krosa, vairs īsti neliekas, ka uzmet tik slikus un kļūsti par rallijkrosistu. Tāpēc arī baigi nejūtās rosība autokrosa pulkā. Bet IJ un AB Supercāros būtu pašā laikā!

 • Māris

  Un kā ir ar Reini Nitišu, kādas prognozes, būs?

 • Māris

  Kas tad nu, kāpēc pieteikumi apstājušies?

  • Zini kā, visu laiku piesakās “parastie” braucēji, pēdējā dienā – superstāri! :D :D :D (Paldies “parastajiem”!) ;)

 • latvanis

  Safonovs, Brediks arī ir – sastāvs izskatās lielisks :-)

 • Māris

  Viestur, kas ar stāru pieteikumiem, ir kādi papildinājumi uz Nez?

  • līdz 14:00 saveidošu sarakstu. REINIS IR!

  • Darīts! Nāk klāt arī ašais soms Pylvas, kurš kaut kad pirms miljons gadiem, liekas, šeit jau ir bijis.

 • Māris

  Viestur, kādas prognozes par papildinājumiem klasēs, vēl nāks klāt kāds braucējs?

  • Es saprotu, ka Supercaros viens latviešu rallijsprinta Subaru varētu būt. Nu, protams, kroskarti un Betas savāksies, cik nu ir. Bet salonos bez lielas revolūcijas, “pa kādam”.

 • Māris

  Viestur, vai tā varētu būt taisnība ka igauņu super cari atsaukuši dalību, ja viņu vārdi pazuduši no dalībnieku parka reģistrācijas? Un kas ir ar trako somu, būs?

  • Diemžēl izskatās, ka igauņi jau atkal mūs ir piečakarējuši, jā. Mūsa apsver iespēju konkrētajai brigādei vairs nepieņemt nākotnē pieteikumus. Arī soms, līdz ar to, liekas, nebūs, jo ir no tās pašas šaikas.

 • Māris

  Nu jā uz autokrosu jau arī pieteicās un tad pazuda……

 • latvanis

  6dien taču ir Igaunijas rallijkrosa čempionāta un Somijas rallijkrosa čempionāta posmi, Vitanens ir Somijas sarakstos, tiesa, Reinsalu ar kolegi Igaunijas sarakstos nefigureja lidz vakardienai, bet nu tagad redzams, ka 09.07.2013 – 12:52:52 ir registrejusies.

  • Mhm, par to arī stāsts – tā kā āksti. Būtu uzreiz pateikuši, ka nebrauks. Tagad sanāca, ka sagaidīja Entry List oficiālo izziņošanu, lai nozīmētos, un tad atteicās. Vēstulē oficiālais arguments ir tehniskas problēmas Zviedrijā – nabadziņi, tagad Igaunijas čempī ar beigtām mašīnām jābrauc. :D

 • Māris

  Tad jau sanāk ka kļūda kalendāra izveidē, tas Nez tāds slidens pasākums, īpaši jau ārzemnieki neraujas uz šo pasākumu, uz Vilkičiem droši vien vispār būs pārstāvniecība tā ne visai…

  • Igauņi savu kalendāru lika pēc NEZa. Kad teicām, wtf?, šie teica, ka viņus NEZs baigi neraustot.

 • latvanis

  nu bet viņiem to NEZu arī nevajag, 4 trases, savs čempionāts ar 8 posmiem, gana daudz dalībnieki – tas mums ir 2,5 trases un nav dalībnieku, tad mums arī to NEZ vajag. ne velti, tie, kas pie no latviešiem nopietni grib braukt rallijkrosā, brauc uz Igauniju – Baumanis, Porietis, Safonovs, Nitišs pagājušajā gadā.

  ir jau cerība, ka varbūt kādā brīdī mums arī izdodas vismaz tajās divās trasēs kaut kādu mini čempionātu uzrīkot.

 • latvanis

  Vienkārši cerība, ka ar Mūsas restartu rallijkrosā varbūt aiz inerces parādās versijas, ka šo saistošo sporta veidu reanimēt :)

  • Tam tā vajadzētu būt. Veidojas visi priekšnoteikumi – ir superstārs, kas rāda gaismu (Nitišs), ir organizatori, kas tomēr raujas kaut ko būvēt (Mūsa, Jēkabpils idejas), gan jau palēnām aizies tā lieta. Atcerieties, pirms Boka bagiju klase bija, bet viņa katru gadu cīnījās par izdzīvošanu Latvijā, savukārt uz Eiropu aizbrauca pa retam (gluži kā tagad rallijkrosā). Taču Boka ambiciozais starts Eiropā pacēla bagiju sportu arī šeit un, skat, bagiji kļuvuši par krosa galvenajiem spēlētājiem no Latvijas puses Eiropā. Tā kā uzskatāma piemēra izveidošanās, kā Jānis un Reinis, automātiski virza pasākumu uz priekšu arī pašu mājās. Atšķirība gan tā, ka bagijiem bija vismaz kaut kādas trases, bija, kur attīstīties. Bet būs labi, galvenais, lai Reinim neapraujas pasākums brīdī, kad karjerai vajadzēt kādu lēcienu uz priekšu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***