Rallijkross: NEZ posmos Lietuvā un Latvijā labs dalībnieku sastāvs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.07.2011
11:14

Sākotnējie pieteikumu saraksti liecina, ka NEZ rallijkrosa čempionāta pirmie divi posmi Lietuvā un Latvijā jūlija beigās varētu būt veiksmīgi dalībnieku sastāva un intrigas ziņā. Klasēs dalībnieku ir daudz, turklāt Baltijas valstis gatavi apmeklēt daudz ziemeļvalstu braucēji. Pieteikumu pieņemšana abiem posmiem turpinās, taču jau šobrīd jūtamas pozitīvas iezīmes.

Safonovs un, iespējams, latviešu Corsa

Tā kā Lietuvas posms Vilkičos ir tuvāk – 24. jūlijā – šis dalībnieku saraksts šobrīd ir uzskatāmāks. NEZ 1600 klasē šobrīd pieteikti 16 dalībnieki. No tiem deviņi ir lietuvieši, viens – Reinis Safonovs – Latvijas braucējs. Uz starta plāno būt jau pērn Baltijā redzētais norvēģu juniors Robins Bake Andresens. Viņš pērn startēja ar savu Opel Corsa, bet Rīgā iegādājās arī Jāņa Aleksejeva Corsa automašīnu. Šogad Andresens startē dažādos pasākumos, apmeklēja arī Eiropas čempionāta posmu. Nav gan skaidrs, tieši ar kuru no korsām norvēģis šobrīd startē. Pērnais pirkums bija paredzēts kā 2011. gadam paredzēta tehnika.

Uz starta Lietuvā pieteikušies arī dāņi Sorens Mortensens un Jonass Skānings. Klasē divi Krievijas braucēji – jau sen zināmā Tatjana Jeļisejeva, gan Tatarstānas klana pārstāvis Ireks Minahmetovs. Starp citu, Tatarstānas braucēju sastāvu papildina skaļš vārds — 4WD klasē ar Citroen C4 startēs Rustams Minihanovs, savulaik Eiropas autokrosa čempionāta spilgts dalībnieks.

NEZ 1600 klasē Lietuvas posmam pieteicies arī igaunis Janno Ligurs – šā brīža Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klases līderis.

Latviešu klase

Latvijas posma pieteikumu sarakstā šajā klasē lielisks papildinājums – ar Opel Astra automašīnu gatavojas cīņai bijušais kroskartu un folkreisa braucējs Eliss Dukaļskis.

NEZ 2000 klase šobrīd pulcējusi deviņus dalībniekus Lietuvā. Interesanti, kā mājinieki ir tikai divi, vismaz pagaidām. Labs mūsējo kolektīvs: rallijkrosā šogad jau ierastie Mārtiņš Porietis, Reinis Nitišs, Jānis Berķis un Uģis Pauriņš, savukārt sacensībās atgriežas Jānis Spīķis – arī pērnais Latvijas autokrosa čempions šogad atkal mēģinās spēkus rallijkrosā.

Ar aizmugures piedziņas BMW uz starta gatavojas iziet norvēģis Eriks Svartiass, bet Lietuvā skatītājus priecēs Eiropas viens no labākajiem divu litru klases braucējs čehs Romāns Častorals. Viņš gan, nebūdams NEZ valstu pārstāvis, punktus NEZ čempionātā nedrīkstēs krāt.

Latvijas posmam NEZ 2000 klasē paredzēts arī Ulvja Bujāna starts, tāpat sarakstā parādās arī Māris Ločmelis, kurš, gan jau, startēs arī Lietuvā, vienīgi līdz šim vēl nav iekļauts lietuviešu sarakstos.

Krūmiņš pret Mercedes

Pašlaik deviņi pieteikumi arī NEZ Open klasē, no kuriem divi ir lietuvieši, tajā skaitā Latvijas čempionāta dalībnieks Egidijs Kedrovs. Latviju, protams, pārstāvēt gatavojas Ilgonis Krūmiņš. Trīs norvēģi – pie mums jau redzētais Ola Froshaugs, kā arī Stale Simensens ar Mercedes Sports Coupe automašīnu un Egils Iversens. Viens soms – Jokke Kallio, pērnā gada vicečempions šajā klasē, šogad sabūvējis BMW M3 automašīnu, atvadoties no gana ātrās Toyota MR2. Klases ietvaros startēs arī NEZ ieskaitē nevērtējamie poļi, Rīgā redzētie Vitolds Starobrats un Lukašs Kabacinskis.

Latvijas sarakstos pašlaik nekas vairāk nav atrodams par šīs klases sastāvu, taču tas kā vienā, tā otrā sacīkstē var papildināties.

Lieliska pilnpiedziņa

Visbeidzot ar sajūsmu uzņemams sastāvs NEZ 4WD ieskaitē. Lietuvas posmam pieteikti 12 dalībnieki, no kuriem mājinieki būs trīs. Ar savu seno Ford Puma startēs Kazimiers Gudžjūns, jaunā Peugeot 207 sēdīsies Vitaljus Plastinins, bet Arvids Galnis brauks ar Ford Focus. Latviju gatavojas pārstāvēt Aldis Zēbergs. Ārpus NEZ ieskaites startēs arī baltkrievs Vadims Kiškurno, kā arī divi poļi – Lukašs Zolls un Pjotrs Dujaks. Jau minētais krievs Rustams Minihanovs var izrādīties labs konkurents norvēģietei, pērnajai čempionei Kamillai Antonsenai. Uz starta vēl divi norvēģi – Frode Falberass un Sorulfs Farberass. Latvijas posmā minētajiem plāno pievienoties arī pērn startējušie Kārlis Goldmanis un Uldis Apsītis. Nav izslēgta arī Inta Jeršova dalība.

Rīgā arī jaunieši un bērni

Latvijā notiks arī NEZ kroskartu posms. Protams, CK 125 klase pilna ar mūsējiem – vienam pašlaik pieteiktajam norvēģim pretī stāsies Dāvis Tobiass, Dzintars un Ingus Ramati, Liene Sproģe, Emīls Misiņš, Ingus Beļakovs un Viesturs Kalniņš. CK 250 klasē šobrīd tikai divi pieteikumi, no kuriem viens – Jānis Baumanis. CK 650 klasē pagaidām nav pieteikumu, bet, visticamāk, būs.

Vēl jāņem vērā, ka Rīgas posmā notiks arī Beta bagiju Latvijas bērnu čempionāta trešais posms.

Lai kādi būtu viedokļi par NEZ rallijkrosa čempionātu, šīs sezonas sākuma posmu sastāvs ir lielisks, turklāt viss minētais ir vēl pirms pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām – būs vēl!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv