Rallijkross: NEZ rallijkrosa finālposmi Lietuvā, izmaiņas LAF kalendārā

Viesturs Saukāns  11.07.2012 15:19 0

NEZ rallijkrosa čempionāts šo un nākamās nedēļas nogali pavadīs Lietuvā: šonedēļ čempionāta trešais posms Vilkiču trasē, bet 21. un 22. jūlijā seriāls noslēgsies ar posmu Ukmerģē. Jāpiebilst, ka 21. un 22. jūlijā paredzētais NEZ posms Mūsas trasē nenotiks un ir pārcelts uz Ukmerģi.

Sākotnēji NEZ rallijkrosa čempionāta kalendārs paredzēja, ka pēc sacīkstēm Dānijā un Norvēģijā seriāls noslēdzas ar posmiem Vilkičos un Mūsā. Tomēr personīgu apsvērumu dēļ Mūsas rīkotāji bija spiesti atteikties no sacīkstes rīkošanas, tā vietā rūpi par izšķirošo posmu uzņēmās Ukmerģes trase Lietuvā. Līdz ar to uz Ukmerģi pārceļas arī Latvijas CK 125 kroskartu čempionāta posms, savukārt 21. jūlijā Mūsas trasē notiks paredzētais LAF Folkreisa Vasaras kausa 4. posmu un Latvijas Bērnu čempionāta 5. posms Beta bagiju klasē.

NEZ rallijkrosa čempionāta trešajam posmam Vilkičos, pie Klaipēdas, pieteikušies vairāk nekā 40 salonauto dalībnieki un gandrīz 30 kroskartu braucēji. Latviju NEZ 1600 klasē plāno pārstāvēt jēkabpilietis Reinis Nitišs, NEZ 2000 klasē – Toms Ziedāns, Māris Ločmelis, Juris Spīķis, Uģis Pauriņš un Mārtiņš Porietis. NEZ Open klasē – Ilgonis Krūmiņš un Kristaps Maševskis. CK 125 klasē Latvijas sportisti būs Liene Sproģe, Ingus Beļakovs, Marko Priednieks, Viesturs Kalniņš un Emīls Misiņš. CK 650 klasē – Dāvis Tobiass. Iespējams, līdz nedēļas nogalei Latvijas sportistu sastāvs var papildināties.

Latviešu līdzšinējie rezultāti ir daudzsološi. Reinis Nitišs ir līderis NEZ 1600 klasē, pirmajos posmos Dānijā un Norvēģijā gūstot otro un pirmo vietu. Šajā klasē, aizvadot vienu posmu, Reinis Safonovs ir astotais. NEZ 2000 klasē ģeogrāfiski tālākos posmus apmeklēja tikai Mārtiņš Porietis, tehnisku problēmu dēļ gan kopvērtējumā esot tikai desmitajā vietā. Pērnā gada NEZ vicečempionam gan ir visas izredzes ielauzties trijniekā arī šajā sezonā, jo rezultāti ir ļoti blīvi un, seriālam pārceļoties uz Baltiju, var mainīties arī ziemeļvalstu dalībnieku sastāvs.

Izmaiņas skārušo seriālu atlikušo posmu kalendārs
NEZ rallijkrosa čempionāts
3. posms – Vilkiči, Lietuva, 14.-15. jūlijs
4. posms – Ukmerģe, Lietuva, 21.-22. jūlijs

NEZ kroskartu čempionāts
2. posms – Vilkiči, Lietuva, 14.-15. jūlijs
3. posms – ATCELTS (Mūsa, 21.-22. jūlijs)
4. posms – Sole, Norvēģija, 11. augusts

Latvijas CK 125 čempionāts
4. posms – Vilkiči, Lietuva, 14.-15. jūlijs
5. posms – Ukmerģe, Lietuva, 21.-22. jūlijs
6. posms – Mūsa, Bauska, 8.-9. septembris

LAF Folkreisa Vasaras kauss
4. posms – Mūsa, Bauska, 21. jūlijs
5. posms – Skrunda, Gruntskalnu trase, 18. augusts
6. posms – Mūsa, Bauska, 8.-9. septembris

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***