Rallijkross: NEZ: Revolūcija kalendārā, stagnācija politikā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.10.2011
17:36

Tallinā aizvadīta NEZ sapulce, tajā skaitā arī NEZ Rallijkrosa komisijas sēde. Iznākums – ar kājām gaisā apgriezts 2012. gada kalendārs, kā arī arvien vairāk stagnējoša čempionāta pārvaldīšana. Latvijas un Igaunijas pārstāvji ir tuvu pasākuma ignorēšanai.

2012. gada sacensību kalendārs ievērojami atšķiras no līdz šim ierastajām tendencēm. No četriem posmiem trīs gan notiek iepriekšējās cīņu vietās, tomēr izmainīta sacīkšu secība un norises laiks. Ja iepriekšējos gados seriāls sākās ar Baltijas posmiem jūlijā un beidzās ar ziemeļu posmiem septembrī, tad nākamsezon NEZ rallijkross startēs jau 12.-13. maijā Dānijā, bet beigsies jūlija otrajā pusē Latvijā. Interesanti, ka 2012. gada Latvijas posms paredzēts Mūsas trasē. Starp Dānijas un Latvijas sacīkstēm arī posmi norvēģu Momarkenā un lietuviešu Vilkiču trasē.

Kalendārs vērtējams pozitīvi. Ja līdz šim NEZ rallijkrosa norise bija ievilkta tālu vasarā un pat rudenī, tad nākamgad jau jūlijā čempionāts būs beidzies, kas, teorētiski, dotu iespējas sportistiem pamēģināt, piemēram, Eiropas čempionāta posmus.

Saistībā ar Latvijas posmu iespējamas zināmas peripetijas, jo ar Mūsas kā cīņu vietu izvēli nav apmierināti līdzšinējā Rīgas posma rīkotāji. Tiesa, pastāv ļoti liela iespēja, ka Biķerniekos rallijkross vairs nenotiks, tāpēc šobrīd Mūsa ir vienīgā puslīdz darboties spējīgā rallijkrosa trase Latvijā.

Daudz pesimistiskāka situācija ir saistībā ar NEZ rallijkrosa komisijas darbu. Komisiju ir pārņēmusi pamatīga stagnācija, turklāt ar to īpaši apmierināti jūtas ziemeļvalstu puses pārstāvji, kuri apvienojušies nesagraujamā koalīcijā. Jau pirms gada bija sarežģīti ietekmēt notikumus. Dānija, Norvēģija, Somija un Zviedrija, kuras pārstāvjiem gan vajadzētu mazāk izcelties ar viedokli, jo valsts nekādā veidā nerūpējas par seriālu, nostājušās vienotās pozīcijās praktiski jebkurā jautājumā. Šis bija viens no iemesliem, kāpēc tika mainīts Latvijas puses pārstāvis – Viestura Saukāna vietā tika izvirzīts NEZ rallijkrosa sākotnējais izveidotājs Juris Bogdanovičs, ar mērķi labot vēstures kļūdas un nomainīt tagadējo komisijas vadītāju dāni Jorgenu Ringu Andersenu. Šim plānam tika mobilizēti vairāk vai mazāk draudzīgie Baltijas un Krievijas spēki, tomēr revolūcija neizdevās, jo savējos pievīla Lietuvas puse un tās jaunais pārstāvis Donats Liesis. Vērojot šokējoši agresīvo Andersena vadības stilu pirmssapulces sarakstē, kā arī absolūti nedraudzīgo sapulces norisi, arī Juris Bogdanovičs nolēmis ignorēt šo organizāciju, nesaskatot motivāciju cīnīties ar (pret) komandu, kura nav ieinteresēta NEZ rallijkrosa attīstībā. Sestdienas sapulcē faktiski tikai Latvijas un Igaunijas puse centusies meklēt jaunus risinājumus čempionāta attīstībai.

Starp citu, daļa Igaunijas rallijkrosa entuziastu jau pirms sapulces aģitēja Latvijas kolēģus norobežoties no NEZ, un sadarbībā ar Somiju veidot Baltijas jūras līča valstu atsevišķu rallijkrosa seriālu.

Par to, kurš turpmāk pārstāvēs Latviju NEZ rallijkrosa komisijā, lems LAF Krosa komisija.

2012. gada NEZ rallijkrosa čempionāta kalendārs

1. posms: 12.-13.05., Nisuma, Dānija

2. posms: 19.-20.05., Momarkena, Norvēģija

3. posms: 14.-15.07., Vilkiči, Lietuva

4. posms: 21.-22.07., Mūsa, Latvija

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv