Rallijkross: NEZ: Revolūcija kalendārā, stagnācija politikā

Viesturs Saukāns  23.10.2011 17:36 4

Tallinā aizvadīta NEZ sapulce, tajā skaitā arī NEZ Rallijkrosa komisijas sēde. Iznākums – ar kājām gaisā apgriezts 2012. gada kalendārs, kā arī arvien vairāk stagnējoša čempionāta pārvaldīšana. Latvijas un Igaunijas pārstāvji ir tuvu pasākuma ignorēšanai.

2012. gada sacensību kalendārs ievērojami atšķiras no līdz šim ierastajām tendencēm. No četriem posmiem trīs gan notiek iepriekšējās cīņu vietās, tomēr izmainīta sacīkšu secība un norises laiks. Ja iepriekšējos gados seriāls sākās ar Baltijas posmiem jūlijā un beidzās ar ziemeļu posmiem septembrī, tad nākamsezon NEZ rallijkross startēs jau 12.-13. maijā Dānijā, bet beigsies jūlija otrajā pusē Latvijā. Interesanti, ka 2012. gada Latvijas posms paredzēts Mūsas trasē. Starp Dānijas un Latvijas sacīkstēm arī posmi norvēģu Momarkenā un lietuviešu Vilkiču trasē.

Kalendārs vērtējams pozitīvi. Ja līdz šim NEZ rallijkrosa norise bija ievilkta tālu vasarā un pat rudenī, tad nākamgad jau jūlijā čempionāts būs beidzies, kas, teorētiski, dotu iespējas sportistiem pamēģināt, piemēram, Eiropas čempionāta posmus.

Saistībā ar Latvijas posmu iespējamas zināmas peripetijas, jo ar Mūsas kā cīņu vietu izvēli nav apmierināti līdzšinējā Rīgas posma rīkotāji. Tiesa, pastāv ļoti liela iespēja, ka Biķerniekos rallijkross vairs nenotiks, tāpēc šobrīd Mūsa ir vienīgā puslīdz darboties spējīgā rallijkrosa trase Latvijā.

Daudz pesimistiskāka situācija ir saistībā ar NEZ rallijkrosa komisijas darbu. Komisiju ir pārņēmusi pamatīga stagnācija, turklāt ar to īpaši apmierināti jūtas ziemeļvalstu puses pārstāvji, kuri apvienojušies nesagraujamā koalīcijā. Jau pirms gada bija sarežģīti ietekmēt notikumus. Dānija, Norvēģija, Somija un Zviedrija, kuras pārstāvjiem gan vajadzētu mazāk izcelties ar viedokli, jo valsts nekādā veidā nerūpējas par seriālu, nostājušās vienotās pozīcijās praktiski jebkurā jautājumā. Šis bija viens no iemesliem, kāpēc tika mainīts Latvijas puses pārstāvis – Viestura Saukāna vietā tika izvirzīts NEZ rallijkrosa sākotnējais izveidotājs Juris Bogdanovičs, ar mērķi labot vēstures kļūdas un nomainīt tagadējo komisijas vadītāju dāni Jorgenu Ringu Andersenu. Šim plānam tika mobilizēti vairāk vai mazāk draudzīgie Baltijas un Krievijas spēki, tomēr revolūcija neizdevās, jo savējos pievīla Lietuvas puse un tās jaunais pārstāvis Donats Liesis. Vērojot šokējoši agresīvo Andersena vadības stilu pirmssapulces sarakstē, kā arī absolūti nedraudzīgo sapulces norisi, arī Juris Bogdanovičs nolēmis ignorēt šo organizāciju, nesaskatot motivāciju cīnīties ar (pret) komandu, kura nav ieinteresēta NEZ rallijkrosa attīstībā. Sestdienas sapulcē faktiski tikai Latvijas un Igaunijas puse centusies meklēt jaunus risinājumus čempionāta attīstībai.

Starp citu, daļa Igaunijas rallijkrosa entuziastu jau pirms sapulces aģitēja Latvijas kolēģus norobežoties no NEZ, un sadarbībā ar Somiju veidot Baltijas jūras līča valstu atsevišķu rallijkrosa seriālu.

Par to, kurš turpmāk pārstāvēs Latviju NEZ rallijkrosa komisijā, lems LAF Krosa komisija.

2012. gada NEZ rallijkrosa čempionāta kalendārs

1. posms: 12.-13.05., Nisuma, Dānija

2. posms: 19.-20.05., Momarkena, Norvēģija

3. posms: 14.-15.07., Vilkiči, Lietuva

4. posms: 21.-22.07., Mūsa, Latvija

 • Kostiks

  meginu izprast “kooliicijas” darbiibu- kaads viniem tolks no taa? -ko vini ieguust, shita riikojoties?
  Tas baltijas juras licis skan labak, leetak, un reaalaak shamajos grutajos laikos :), zhel tik Danijas forshas trases izpaliktu, taja visa NEZ sabrukshanaa un baltijas juras licha chempionata izveides padariishanaa!

  • Par ziemeļnieku darbībām man ir divas versijas. Pirmā, ko varēja nojaust pēc 2010. gada rudens sapulces – viņi velk uz NEZu kā viena posma pasākumu, protams, tajā pusē jūrai. Tā arī pa šiem gadiem turieniešiem nav radusies baigā vēlēšanās šajā pusē darboties un tie, kas atbrauc, ir mūsu braucēju čomi un čomu čomi. Kamēr NEZ Baltijā nav interesants Izaksenam un Hansenam, tikmēr tas nebūs interesants arī funcionāriem. Otra versija – tam nav sakara ar sportu, politiku, utt., bet gan ar cienījamu vīru brīvā laika pavadīšanu. Cits medī, cits makšķerē, cits zipā bridžu, cits ir starptautiskas organizācijas vadītājs vai biedrs, kur var uzspēlēt mazu politiku. Turklāt ir ko pazemot – dedzīgie puikas no Padomju Savienības bloka valstīm. :)

 • no malas

  lasu un štukoju – a kāda mārrutka pēc skandināviem jaskrien pakaļ jau sazin cik gadus – nu negrib viņi šaipusjūras puikas sava bariņā, tad negrib. Ja jau JB neizdevas sadraudzēties ar samiem agrākos laikos, tad nav ko tur līst. ar varu mīļš nekļūsi. nu kādam dikti vajag ķeksīti CV, ka NEZ posmos startējis? -tie, kuri dikti grib rauties uz rallijkrosu un skandināviju, šķiet var to ar FIA starptautisko licenci darīt uz nebēdu arī turpmāk, vēl jo vairāk tāpēc, ka šaipusē pat disciplīnai piemērotu trašu nav. skaitliski jau nekāda dižā mūspuses rallikrosistu sabiedrība tāpat nesanāk. vai arī baukt uz Igauniju vai vienoties Baltijas 3 valstu starpā par Baltijas kausu, ka visnotaļ cienījamu padarīšanu. beigu beigas rallijkross, lai ka man personīgi patiktu, tomēr nav ar bagātām saknēm un tradīcijam šaipusē ne radies ne ieaudzis , tāpat kā roņu medības.. nu varbūt kāds arī medī, bet tad drosī viet braucot uz skandināviju, nevis mēģinot roņus pārvilināt kupla skaita uz Vidzemes jūrmalu..

 • no malas

  satraukumā garumzīmes nozaudēju pusē teksta, tā, ka īpaši piekasīgie – lūgtum būt iecietīgiem!

  paldies, man arī nepatīk :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 16.06.2018.

Folkreisa Vasaras kauss, 2. posms

Krosa komisijas autokrosa kauss, 7. posms

SK Vecpils B600 kauss, 1. posms

Nolikums

B600 Kausa nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Pieteikums - B600

Dalībnieki FR (41)

Dalībnieki KKK (12+1)

Dalībnieki B600 (5)

***